Autor Wątek: Centralka KTE  (Przeczytany 14537 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Centralka KTE
« dnia: 21 Lipiec 2014, 15:09:37 »
Witam.

Wielu z was zastanawiało się, do czego służą "inne przyciski" na znanej wszystkim centralce. Ponieważ dorwałem instrukcję serwisową, udało mi się znaleźć to:

PMT - miktrotel - głośnik
PRP - simplex/duplex
PN - nadawanie
PO - odstawienie CA
PD - dzwonienie
KL - kontrola lampek

Przykładowo: kiedy z kimś rozmawiamy, a chcemy mu obsmarować dupę ze współpracownikiem, wciskamy PO, potem PD, a jak chcemy wrócić do rozmowy z nim wciskamy ponownie PD ;) Odstawienie w tym wypadku nie oznacza rozłączenia. Jak ktoś jest zainteresowany, to inne kombinacje mogę podać na PW, ew podskanować instrukcję z obwodami dla dociekliwych  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Centralka KTE
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec 2014, 15:19:47 »
No, to jedna z nierozwiązanych zagadek tego świata w końcu wyjaśniona. Jak możesz to opisz od razu resztę, choć po opisach większość jest jasna.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Centralka KTE
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2014, 15:29:38 »
No, to jedna z nierozwiązanych zagadek tego świata w końcu wyjaśniona. Jak możesz to opisz od razu resztę, choć po opisach większość jest jasna.

Postaram się to zeskanować w tym tygodniu, będzie najprościej i wyślę Ci na @, bo może się przyda... A opisy to jakoś zmontuję wszystko do kupy i zrobię.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Centralka KTE
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2015, 17:58:49 »
@jageer: a możesz napisać, które z przycisków podanych wyżej są stabilne, a które chwilowe?

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Centralka KTE
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2015, 11:07:36 »
Powiem tak: z KTE nie mam styczności, gdyż rejony, w których działam przeszły na "nowszą" łączność, więc KTE nie widziałem od paru miesięcy i nie pamiętam :) Wydaje mi się, że są tutaj osoby, które tutaj zaglądają, mają styczność i mogą się wypowiedzieć.
Jeżeli chodzi o dokumentację z KTE, to ma ją Paweł. Więc, jakby coś to uderzajcie do niego, może "upubliczni", a jak nie to dopiero w czerwcu będę miał dostęp do tego (o ile się tam pojawie).
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.