Autor Wątek: Poznajmy się anonimowi dyżurni  (Przeczytany 47163 razy)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Poznajmy się anonimowi dyżurni
« dnia: 23 Październik 2014, 19:11:54 »
Chciałbym się dowiedzieć jak się tutaj znaleźliście, od kiedy gracie, jak długo gracie. Czy ktoś wam polecił tego symka, czy tak jakoś na necie wyszukaliście go.

Ja zacznę:
Gram w niego już od 08.2011 roku, a dowiedziałem się o nim o kolegi który był prawdziwym dyżurnym na średniej stacji. Gram czasami ale nie za długo jakieś kilka godzin w tygodniu jeśli mam tylko czas na niego.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2014, 19:29:55 »
Ja wylukałem poprzednika ISDR-a, stację Osielec, a potem pierwszą, wersję ISDR-a, to było X lat temu  ;)
Ale jak wyszukałem symka, to nie wiem. Szukałem chyba coś o SRK i u Pawła na stronie był link.

Obecnie nie gram w żadną z wersji.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2014, 19:51:17 »
Znalazłem link do forum, poszukując informacji na temat sygnałów semaforowych. Nie pamiętam już w którym miejscu. Dość długo ISDR Testowo, zalegał u mnie na dysku. Po pierwszych próbach ogarnięcia tego, dostałem oczopląsu, gorączki i nerwicy ;) Aż nadszedł dzień, w którym przełamałem się i, zacząłem czytać instrukcję. Używam symulatora od kilku tygodni, od jakiegoś czasu robię podejście do Liskowa. Ot tyle. Przy okazji: bardzo się cieszę, że tu trafiłem i pełen szacunek dla wykonywanej przez niektórych tu z Was, pracy. Ciężki kawałek chleba. Pozdrawiam! Ps: Wielkie dzięki dla autorów programu!
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2014, 06:32:36 wysłana przez melis »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2014, 20:14:11 »
Po pierwszych próbach ogarnięcia tego, dostałem oczopląsu, gorączki i nerwicy ;)

Jak ja ogarniałem, to było mocno. Puściłem pociąg, świeci się jakies "pwl" (co to jest?). Zresztą Osielec był uproszczony bardzo w stosunku do ISDR-a :)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2014, 22:36:08 »
A ja z kolei... szukałem znaczenia skrótu ISDR... :) A pierwszą pozycją było to forum

A potem zaczeło się ,,jeżdzenie" na tzp z Testowa do Liskowa bo coś ta blokada ,,gupia" :D
« Ostatnia zmiana: 23 Październik 2014, 22:39:12 wysłana przez TaKeT »

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2014, 10:35:13 »
Ja też zaczynałem jakoś w 2011.
Też na początku nic nie ogarniałem. Najciekawiej było z wyprawianie pociągów na ówczesne Testowo Fabryczne:
1.) Telefon po zgodę
2.) Obrócenie blokady przy użyciu Poz1F
3.) Dlaczego nie mogę użyć "zielonego przycisku"? A zobaczmy biały...
4.) "Nakaz jazdy" przez radio
5.) Co to znaczy "zablokuj blok początkowy"? Dlaczego ten przycisk "Po1F" nie działa?  :D
Potem złamałem się i sięgnąłem do instrukcji. Przez kilka służb miałem obok siebie wydrukowaną rozpiskę kolejności wykonywania działań przy wyprawianiu i przyjmowaniu pociągów.

Aktualnie standardowy rozkład Testowa, to kaszka z mlekiem i żeby było ciekawie ustawiam usterki na max, a czasami sam coś zrobię. Najbardziej lubię te z SBL, bo robi się ruch po jednym torze.  :) Ale kiedyś nie wyrabiałem z rozkładem w Poniedziałek, więc zawsze grałem w sobotę i z reguły o 18-tej.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2014, 10:43:17 wysłana przez dp116 »

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Październik 2014, 11:51:00 »
Ja też kiedyś grałem w Osielec. Wówczas to było dla mnie wielkie wow... Później jakoś Osielec się znudził i długo długo nic...
Pierwsze wersje Testowa umknęły mojej uwadze. Ponownie zetknąłem się z pierwszą w pełni grywalną wersją Testowa (okolice 2012 roku? chyba?) później bawiłem się w pierwszą (alfę lub betę) wersję Liskowa i oczywiście ostatnie wersje Liskowa. Zachorowałem na tematykę SRK ponownie. Aktualnie nie gram w nic, ale chętnie obserwuję zmiany w temacie i nie omieszkam się dorwać do pierwszych realnych posterunków, jak już powstaną :)
A choroba na punkcie SRK mi została. Nic nie pomaga ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2014, 11:53:22 wysłana przez axtomek »

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Październik 2014, 12:29:19 »
A choroba na punkcie SRK mi została.
Też popadam w nią. Wirus pewnie;) Jak dawniej kolej dla mnie była czymś zwyczajnym, tak teraz jest czymś zupełnie innym.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Październik 2014, 13:29:00 »
Akurat na naszej sieci PLK jest całkowity przekrój urządzeń SRK :) Więc, jest co zwiedzać, oglądać, diagnozować, utrzymywać i naprawiać  ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Październik 2014, 13:59:18 »
Pójść do pracy na automatyka ;p
Ja kiedyś grywałem w projekty JZK czyli stacje Somonino i Malbork, wtedy to był szał ustaw drogę przebiegu poprzez przełożenie rozjazdów, potem utwierdzić i na końcu podać semafory. Jeszcze wcześniej nie wiem czy ktoś znał pod Dosa Poznań 93. To był dopiero symulator, nie dość że na klawiaturę to jeszcze punkty karne liczył za wszystko, od późnego podstawienia składu w peron przez złą lokomotywę po za późny odjazd
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline axtomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z-Nienacka
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Październik 2014, 15:28:51 »
Pójść do pracy na automatyka ;p
- Za stary już chyba jestem na takie zmiany. Jestem po niewłaściwej stronie trzydziechy, rodzina na utrzymaniu. Żona jakoś znosi moje fanaberie, póki znajdują się wewnątrz obudowy monitora. Nie chciałbym sobie wyobrażać, jakby zareagowała, gdybym oznajmił, że rzuciłem robotę i zapisałem sie na kurs ISDR ;D
Ja kiedyś grywałem w projekty JZK czyli stacje Somonino i Malbork, wtedy to był szał ustaw drogę przebiegu poprzez przełożenie rozjazdów, potem utwierdzić i na końcu podać semafory. Jeszcze wcześniej nie wiem czy ktoś znał pod Dosa Poznań 93. To był dopiero symulator, nie dość że na klawiaturę to jeszcze punkty karne liczył za wszystko, od późnego podstawienia składu w peron przez złą lokomotywę po za późny odjazd
No jak nie pamiętam? Somonino, to mój pierwszy kontakt z obsługą stacji. w Malbork też pykałem, poza tym Poznań 93 i 89 (dwie wersje były), Gdańsk Gł, Rzepedź, a później nastały czasy Kolejarza.

Offline DamDam

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Październik 2014, 15:33:49 »
Natrafiłem na ISDRa w kwietniu 2014, szukałem na guglach jakąś grę o sterowaniu ruchu kolejowego. Troche  mi się to znudziło, teraz jeżdżę na MaSzynie.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Październik 2014, 16:29:35 »
Kiedy? Nie pamiętam. Był kolejarz, Osielc. Jeżdżę w Maszynie, ale było coś takiego, by spróbować pracy dyżurnego. Jak każdy typowy obywatel naszego kraju na Testowie wciskałem co popadnie, później instrukcja i robienie tego jak trzeba, teraz sytuacje nietypowe, awarie, głównie lokomotyw, zamykanie jednego toru. Ps. teraz też kaleczę rzemiosło, a opóźnienia przemilczę ;].

 

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Październik 2014, 17:23:52 »
Ja natomiast maszynę znam od drugiego bodajże unoff'u ;) i chwilowo odpoczywam;) Lepiej mi za pulpitem ISDR'a. Ps: sporo Was tam, na forum ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2014, 17:25:47 wysłana przez melis »

Offline bogdan0717

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Październik 2014, 20:04:01 »
ja sam poszukałem symulator. Jako mały chłopiec marzyłem o pracy na kolei jednak tak się nie stało. w 2008 roku wpisywałem w wyszukiwarce symulatory kolejowe i znalazłem OSIELEC a potem TESTOWO i gram w każdej wolnej chwili do dzisiaj.