Autor Wątek: Blokowanie się Borka.  (Przeczytany 15577 razy)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Blokowanie się Borka.
« dnia: 19 Marzec 2016, 13:31:21 »
Co jakiś czas zauważyłem blokowanie się Borku po torze szlakowym nr 1. Objawia się to nie podawaniem w telefonogramach zapowiadawczych przez Borek słowa "koniec". Wtedy, bo kiedyś tam nie wiedziałem, tylko zastanawiałem się czemu Borek nie pcha poc. po jedynce skoro jest wolna, blokuje się z wysyłaniem poc. po torze szlakowym nr 1. Lekarstwem na to jest wprowadzenie TZP po jedynce i wysłanie po lewym w czasie TZP poc. Po tym myku, Borek się odblokowuje. W oknie debugowanie jednocześnie w "czasie" odliczania do wypowiedzenia słowa koniec, jest blokada, tzn. funkcja odliczająca zapętla się. Czy ktoś z Was już coś takiego miał?

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Blokowanie się Borka.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marzec 2016, 18:09:56 »
Mi coś takiego się jeszcze nie zdarzyło, a mam ustawione na podawanie godziny jak i "koniec". Z tym, że ja nie czekam aż ten potwierdzi koniec, tylko sam daje od razu koniec i... rozłączam się. ;)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Blokowanie się Borka.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2016, 12:59:18 »
To nie dzieje się w pierwszych dniach symulowania tzn. w pn. i wt. Zdarzyło się w środę i obecnie jestem na czwartku. Mimo oczyszczania zapisów rozmów telefonicznych, radiotelefonicznych i stanów urządzeń srk, dla zmniejszenia objętości pliku, z Borkiem, i tylko z tym kierunkiem, miałem takie coś dwa razy.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Blokowanie się Borka.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2016, 13:39:02 »
No ja męczę, któryś tydzień z kolei rozkład Maka i nie zauważyłem czegoś takiego. W między czasie kilkanaście razy - mniej więcej - zamykane były tory, wprowadzane TZP. Najwyraźniej znalazłeś bug, który ujawnił się akurat u Ciebie.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Blokowanie się Borka.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2016, 19:40:36 »
Mam uruchomionego na własnym RJ. Musiałbym wyłapać moment, w którym Borek się zacina i wtedy tu wciepnę lub poszukam w zapisanych stanach.