Forum Główne > Urządzenia srk

Podwieszana izolacja rozjazdów.

(1/2) > >>

eReS:
Nie wiem dokładnie czy dobrze nazwa jest sformułowana, ale chodzi mi o nastawnie Mw11 w Mysłowicach. Wie ktoś może w jaki sposób kieruje się ruchem na tej przekaźnikowej nastawni wykonawczej?

jageer:
Normalnie? W sensie, urządzenia typu "E" i pulpit AC20.

eReS:
I jak to jest możliwe bez kontroli zajetości, bez tego przecież nie da się wyświetlać sygnałów zezwalajacych...

Paweł:
Z uwagi na brak odcinków izolowanych zwrotnic w tej głowicy Mw11 wzrokowo stwierdza niezajętość, przestawia zwrotnice i zapewne daje zgody na ustawienie przebiegu do MwA. Z określeniem "podwieszana izolacja" się nie spotkałem.

jageer:

--- Cytat: eReS w 08 Listopad 2016, 18:45:57 ---I jak to jest możliwe bez kontroli zajetości, bez tego przecież nie da się wyświetlać sygnałów zezwalajacych...

--- Koniec cytatu ---

Myślisz, że Mw11 jest jedyną nastawnią z urządzeniami elektrycznymi, gdzie nie ma izolacji, a można podać semafor? To za mało widziałeś ;) Urządzenia elektryczne nie determinują konieczności "bycia" izolacji.

Posterunków z urządzeniami typu "E" bez izolacji jest hohoho i jeszcze więcej ;) Można by wymieniać długo.

Co do samego stwierdzenia "podwieszona izolacja" może koledze chodzi, że jest "zasymulowana" w obwodzie, żeby się słup postawił.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej