Autor Wątek: Rozkłady jazdy  (Przeczytany 110432 razy)

Offline igor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
  • dyżurny ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: ISE Warszawa Odolany
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Grudzień 2010, 23:27:43 »
Proszę, podrzucam i ja. W dużej mierze bazuje on na rozkładzie oryginalnym. Nieco tylko jest zagęszczony. Zmiany są również w relacjach niektórych pociągów osobowych.
Może komuś się przyda.
Ukłony
is.

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień 2010, 10:20:52 »
Witam wszystkich serdecznie! (mój pierwszy post)
Mam takie podejrzewam błahe pytanie, jak uruchomić ten nowy rozkład?  :)
Witam, myślę, że chodzi Ci jak ustawić pobraną nową wersje rozkładu, a nie tą, która jest domyślnie w symulatorze. Odpalasz symka, wchodzisz w NARZĘDZIA - USTAWIENIA, a w ustawieniach klikasz na dole ZAPAMIĘTAJ. W głównym folderze wygeneruje się plik ustawień konfiguracyjnych, w którym dopisujesz Rozklad=(nazwa pliku z którego ma być czytany rozkład).ROZ i to wszystko ;) Pzdr!

robert051

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Grudzień 2010, 15:27:51 »
wiem w tej wersji ze zmienionym pulpitem jest ta zmienna juz ustawiona. wystarczy tylko tamtejszy plik rozklad.roz nadmienic. zreszta co komu wygodnie

robert051

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Styczeń 2011, 13:26:11 »
Czy macie też błąd z SU45 z 9031 co przechodzi na 38103 ?? Chodzi o to że ta spalinówka jest widziana przez ISDR jako elektrowóz.
Doszedłem po tym jak chciałem go wyciągnąć z toru nr 5. Wtedy zgłosił że został wpuszczony na tor bez sieci trakcyjnej.
Chodzi o rozkład piotpal-a.
Oprócz tego po kiego grzyba 20004 przyjeżdża o 8:59 jak ma odjazd dopiero o 11:08 jako 20005?
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2011, 13:27:52 wysłana przez robert051 »

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Styczeń 2011, 18:34:46 »
Cytuj
Czy macie też błąd z SU45 z 9031 co przechodzi na 38103 ?? Chodzi o to że ta spalinówka jest widziana przez ISDR jako elektrowóz.
Doszedłem po tym jak chciałem go wyciągnąć z toru nr 5. Wtedy zgłosił że został wpuszczony na tor bez sieci trakcyjnej.
Operujesz na wersji beta rozkładu czy tej ostatniej? Z tego co widzę, w tej ostatniej mam taki zapis dotyczący SU 45 z 9031: SU45,4,1 a więc lok. spalinowa.
Cytuj
Oprócz tego po kiego grzyba 20004 przyjeżdża o 8:59 jak ma odjazd dopiero o 11:08 jako 20005?
Poc. nr 20004 przyjeżdża jako poc. pasażerski w zamian za niekursujący podczas robót poc. nr 6424. 20004 kończy bieg w Testowie W. i pasażerowie mogą się przesiąść na poc. nr 6424 (skróconej relacji Testowo W. - Ślemień). SM42 z wagonami ma postój w Testowie W. i wraca jako łącznik 20005.
Dzięki za uwagi. A jak w ogóle podoba się ta wersja rozkładu?

robert051

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Styczeń 2011, 18:42:01 »
Dobra. Ostatnia wersja bo mam pociągi o nr 10,08 itp
Zresztą jak będę na Windowsie to mu się tej SU45 z 9031 dokładniej przyjże.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2011, 18:49:34 wysłana przez robert051 »

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Styczeń 2011, 17:31:24 »
A ja się spytam kolegę piotpala jak wyobraża sobie roboty przy sieci trakcyjnej bez obecności pojazdu sieciowego na szlaku? ;)
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Styczeń 2011, 17:33:33 »
A ja się spytam kolegę piotpala jak wyobraża sobie roboty przy sieci trakcyjnej bez obecności pojazdu sieciowego na szlaku? ;)
Sieciowi czasem zukiem albo innym autem jezdza ;P

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Styczeń 2011, 17:36:05 »
Ale chyba podczas robót przy sieci trakcyjnej nie można prowadzić żadnego ruchu pociągów?
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Styczeń 2011, 17:52:49 »
Ale chyba podczas robót przy sieci trakcyjnej nie można prowadzić żadnego ruchu pociągów?
No raczej ;P

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Styczeń 2011, 18:09:38 »
Ale chyba podczas robót przy sieci trakcyjnej nie można prowadzić żadnego ruchu pociągów?
No raczej ;P
Nie żebym teog nie wiedział, chciałem tylko rzucić światło na to (tak myślę) małe niedopatrzenie  ;D
EDIT: Rzeczywiście autor nie zapomniał o przyjeździe sieciowego, tylko po co on w stacji jak to trzeba zamknąć szlak i go wysłać do kilometra :)
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2011, 18:18:44 wysłana przez Zacha_SW »
Sz na Tm

robert051

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Styczeń 2011, 19:22:15 »
Zresztą zastanawia mnie czy w wypadku takiego remontu było by robione zamieszanie z odczepianiem lokomotywy elektrycznej czy raczej elektrowóz patyki w dół i doczepiamy spalinową lokomotywę z przodu i jedzie przez odcinek bez prądu??

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Styczeń 2011, 19:30:32 »
Cytuj
A ja się spytam kolegę piotpala jak wyobraża sobie roboty przy sieci trakcyjnej bez obecności pojazdu sieciowego na szlaku?
W objaśnieniu do rozkładu napisałem że: w poniedziałek i wtorek od godz. 8:00 do godz. 15:00 z powodu robót wyłączona zostaje trakcja elektryczna na odcinku Testowo Wschód - Testowo Fabryczne. Wobec tego wprowadza się następujące zmiany w rozkładzie jazdy... Więc może nie do końca chodzić o prace przy samej trakcji. Jeżeli już wchodzimy w ten temat (a za bardzo nie chciałem, gdyż bardziej chodziło mi o stworzenie ciekawego ruchu pociągów), to mogą to być roboty ziemne (drogowe), podczas których trzeba było przestawić kilka słupów trakcyjnych (budowa obwodnicy Testowa?). Np. w sobotę i w niedzielę ściągnięto jedną sekcje, w poniedziałek i wtorek ekipa pracuje przy stawianiu słupów, itd. Wyprawianie poc. sieciowego na szlak jednocześnie by go zablokowało, a chodziło mi o większe natężenie ruchu. Zastanawiałem się tylko, czy w kierunku Testowa F. nie wprowadzić rozkazów dotyczących miejscowego ograniczenia prędkości z uwagi na roboty.
Rzeczywiście ostatnimi czasy tzw. "przeciąganie" trakcją spalinową raczej rzadko stosuje się w tymczasowych rozkładach jazdy, raczej stawia się na objazdy (w przypadku dłuższych relacji) lub przesiadki na autobus kolejowy (krótsze trasy).
Cytuj
Zresztą zastanawia mnie czy w wypadku takiego remontu było by robione zamieszanie z odczepianiem lokomotywy elektrycznej czy raczej elektrowóz patyki w dół i doczepiamy spalinową lokomotywę z przodu i jedzie przez odcinek bez prądu??
W tym wypadku już wszystko zależy nie tylko od danej linii kolejowej, ale także od złożoności sieci kolejowej, skąd są mechanicy elektr. no i osoby, która tworzy taki tymczasowy rozkład jazdy.

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Styczeń 2011, 20:39:07 »
Na szlaku od stacji Wrocław Nowy Dwór do Żernik bodajże o ile dobrze pamiętam jest budowana Autostradowa Obwodnica Wrocławia i tam wszystko z opuszczonymi patykami, (pod tą budowlą) ale możemy założyć, że jest większy odcinek do pokonania bez sieci i dlatego wprowadzono trakcję spalinową na tym szlaku TW- TF ;). Przypominam o nadaniu telefonogramu wg. Ir-1 par. 76 ust. 2 " Tor nr ... od ... do ... od godz. ... min. ... nieprzejezdny dla pociągów z trakcją elektryczną" oraz ust. 3 "Po torze nr ... od ... do ... od godz. ... przywracam ruch trakcją elektryczną".
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń 2011, 20:44:13 wysłana przez Daniel »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Styczeń 2011, 20:56:05 »
Przypominam o nadaniu telefonogramu wg. Ir-1 par. 76 ust. 2 " Tor nr ... od ... do ... od godz. ... min. ... nieprzejezdny dla pociągów z trakcją elektryczną" oraz ust. 3 "Po torze nr ... od ... do ... od godz. ... przywracam ruch trakcją elektryczną".

Hmm, no tylko że w ISDR takiego nie nadasz. Ewentualnie można spróbować podpiąć coś takiego pod funkcję "Wstrzymanie wyprawiania", bo ta i tak prawdopodobnie zostanie jeszcze nieco rozszerzona (doszło by wstrzymanie wyprawiania pociągów konkretnej relacji, np. jadących dalej w kierunku TZ - może w Testowie to nie problem, ale przy potencjalnych podg-ach bez tego mogą być spore problemy).