Autor Wątek: Rozkłady jazdy  (Przeczytany 110651 razy)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Luty 2011, 21:45:33 »
Nie wiem jaki jest sens wbudowywania izolacji torowej na żeberku nie włączonym w przebiegi, jedynie do celów informacyjnych. Spotkałem się z tym jedynie na Wrocku WGA na żeberkach przy peronach, jednak na takiej dziurce jak TF ze stosunkowo niewielką pracą manewrową nie widzę sensu budowania IT.
Sz na Tm

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Luty 2011, 23:57:58 »
Słuchajcie, a może warto pokusić się o jakieś kombinacje z obsługą przejazdu z naszej nastawni (zakładamy że przejazd jest obsługiwany z miejsca i widzimy wszystko z okien nastawni). Układałem rozkład dla stacji Wrocław Psie Pole, więc moge go przerobić troche (plik w załączniku).
Jeżeli chodzi o Testowo Zach. to może potraktować szlak jako taki z małą częstotliwością ruchu. I tak zauważyłem mamy Testowo Wschód, jest robione Fabryczne, więc może niedługo będzie małe multi ;). Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2011, 00:00:44 wysłana przez Daniel »

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Luty 2011, 00:05:24 »
Słuchajcie, a może warto pokusić się o jakieś kombinacje z obsługą przejazdu z naszej nastawni (zakładamy że przejazd jest obsługiwany z miejsca i widzimy wszystko z okien nastawni).
Rozmawiałem o tym z Pawłem i wyszło na to, że nie będzie on w żaden sposób dekorował TW, prędzej zabierze się za realne stacje.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2011, 06:48:32 wysłana przez mateu »
Sz na Tm

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Luty 2011, 06:45:48 »
Słuchajcie, a może warto pokusić się o jakieś kombinacje z obsługą przejazdu z naszej nastawni (zakładamy że przejazd jest obsługiwany z miejsca i widzimy wszystko z okien nastawni). Układałem rozkład dla stacji Wrocław Psie Pole, więc moge go przerobić troche (plik w załączniku).
Mi właśnie chodzi o jakis rozklad zgodny z TW aby mozna bylo to multi kiedys w przyszlosci potestowac.
Cytuj
Jeżeli chodzi o Testowo Zach. to może potraktować szlak jako taki z małą częstotliwością ruchu. I tak zauważyłem mamy Testowo Wschód, jest robione Fabryczne, więc może niedługo będzie małe multi ;). Pozdrawiam!
Myslalem o wahadlach z kamieniem czy tam innym tluczniem do TZ i zmiana trakcji z elektrycznej na spalinowa wlasnie w TF do tego jest bocznica szlakowa przy podst Tęcza na szlaku do Wilamowic oraz zakład TEFAMA do ktorych chce pare pociagow na zmiane wrzucic ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2011, 06:48:52 wysłana przez mateu »

Offline Daniel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Luty 2011, 09:40:06 »
Mateu, mógłbyś podesłać mi ten pulpit? Próbowałbym czy jakieś pociągi, które zrobie chociaż wyjadą. Coś spróbuje pozmieniać w tym rozkładzie, tylko tak nazwy szlaków, które musze dać to czy to będzie tak: tz-Testowo Zachód, tw-T. Wschód, Wi- Wilamowice? I słuchajcie jak dodać jeszcze samego loka? Z góry dzięki.

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Luty 2011, 11:23:12 »
Cytuj
Słuchajcie, a może warto pokusić się o jakieś kombinacje z obsługą przejazdu z naszej nastawni (zakładamy że przejazd jest obsługiwany z miejsca i widzimy wszystko z okien nastawni).
Moim skromnym zdaniem zamiast wprowadzać do symulatora kolejne szczególiki, lepiej skupić się na realnych stacjach. Przy nich i tak powychodzi, czego jeszcze brakuje itd. Na dzień dzisiejszy ISDR odzwieciedla całkiem sporo z realu. Jeżeli już coś bym postulował, to zmierzanie tego, aby jakoś zautomatyzować projektowanie stacji, czyli edytor lub jego kawałki.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Luty 2011, 14:29:29 »
"Kawałki" edytora od dawna istnieją, ale na pewno nie będzie edytora od wszystkiego. Finalne składanie do kupy odbywa się w Delphi i nie widzę sensu żeby to zmieniać - edytor byłby trudny do zrobienia i bardzo ograniczał by odwzorowywanie nietypowych urządzeń. Jeżeli ktoś by się chciał kiedyś brać za tworzenie własnej stacji to programowanie nie powinno być dla niego przeszkodą (w przeciwnym razie z resztą też sobie nie poradzi).

Na "multi" proszę się nie napalać, na pewno nie powstanie prędko, poza tym szlak TW - TF nie bardzo się do tego nadaje, bo jest krótki - w rozwiązaniu "multi" przewidzianym przyszłościowo w symulatorze każda stacja kontroluje połowę szlaku a pociąg "przeskakuje" między programami i widoczny jest w danej chwili tylko u jednego użytkownika.

Offline igor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
  • dyżurny ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: ISE Warszawa Odolany
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Luty 2011, 16:56:58 »
Szanowni,

ostateczna wersja "mojego" rozkładu dla TW.

Ma zmienione i "urealnione" nieco numery pociągów.

Rozkład jest "Kompatybilny" z wersją rozkładu dla TF Mateła - którą Autor Fabrycznego dostał do pooglądania i poczepiania się :)

Enjoy!

igor

robert051

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Luty 2011, 17:28:16 »
Paweł dlaczego tylko jeden dyżurny ruchu ma widzieć pociąg?? Są przecież szlaki z SBL na których podgląd mają oba posterunki ruchu stykające się z tym szlakiem.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Luty 2011, 17:58:17 »
Idea polega na tym, że mamy dwa lub więcej programów, z których każdy kontroluje swoją stację i po połowie szlaku (chyba że szlak prowadzi do AI, wtedy cały - po staremu). Wymiana informacji między programami ogranicza się do przesyłania telefonogramów i komunikatów radiowych, danych dla SWDR, sygnałów USRK (blokady, powtarzacze) oraz informacji o przejeżdżających między okręgami składach.

Na podglądzie terenu pociąg widział będzie tylko jeden dyżurny, natomiast nie ma problemu żeby powtarzać na pulpicie stan urządzeń sąsiedniej stacji - w tym odstępów SBL, semaforów wjazdowych/wyjazdowych itp.

Takie rozwiązanie jest proste i moim zdaniem zupełnie by wystarczyło. Co prawda nie da rady zrobić w ten sposób współpracy dwóch nastawni na jednej stacji - wtedy każdy użytkownik musiał by widzieć cały układ stacji, co wiązało by się z koniecznością synchronizacji działania urządzeń i ruchu składów w obu programach (znacznie bardziej skomplikowana sprawa), ale myślę że nieprędko będzie to potrzebne.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #70 dnia: 20 Maj 2011, 21:03:12 »
Kilka osób zapowiadało z nadejściem nowej wersji swoje rozkłady, gdzie w takim razie one są  ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

mirekbrnosim

  • Gość
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Maj 2011, 22:00:16 »
Ja robię rozkład jazdy wspólny na TW i TF ale aby wszystko dobrze działało trzeba rozkład przetestować, a jest to aktualnie nie możliwe bo Tęcza ciągle nie wie po jakim torze. No to stójka z rozkładem. A na dwóch kompach to całkiem przyzwoicie działa. Na początku synchronizuję czas na obu kompach i potem już można działać. Na jednym ciężko bo nie słychać centralki. Na razie testuje nową wersję TW. Jak na razie jest wszystko dobrze.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 22:07:57 wysłana przez mirekbrnosim »

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Czerwiec 2011, 16:05:36 »
Przygotowuję się do zrobienia nowego rozkładu jazdy dla TW. Mam zapytanie, czy obecnie jest możliwość ustawienia składów na torach, chociażby dla dwóch pór dnia, np. godz. 6 i 18?
Ps. Ciekawe, czy ktoś jeszcze operuje na moim pierwszym rozkładzie dla TW?

Offline MK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Czerwiec 2011, 21:37:37 »

Ps. Ciekawe, czy ktoś jeszcze operuje na moim pierwszym rozkładzie dla TW?
Ja wczytałem ten rozkład (z wyłaczeniem sieci i zmianami trakcji) do ostatniej wersji symulatora Testowo Wschód i próbuje się bawić. Nie jest to proste, bo nie mam wprawy, a tu trzeba mieć wcześniej przemyslane postepowanie co jak zrobić, żebu zdążyć, zwłaszcza jak sie pojawią usterki zwrotnic. Ogólnie mówiąc ta wersja rozkładu jest bardzo cennym dodatkiem, który urozmaica symulator.
Czekam niecierpliwie na nową wersję Testowa Fabrycznego, w której będzie wszystko działać (np. manewry po prawej głowicy).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkłady jazdy
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Czerwiec 2011, 12:19:44 »
Mam zapytanie, czy obecnie jest możliwość ustawienia składów na torach, chociażby dla dwóch pór dnia, np. godz. 6 i 18?

Start od wybranej godziny w symulatorze uwzględniający obecność pociągów na torach stacyjnych/szlakowych zrobiony jest po prostu jako odczyt przygotowanego wcześniej pliku stanu symulacji. Jeżeli chcesz mieć coś takiego, to po prostu zapisz stan o wybranych godzinach (nie będzie to jednak dostępne w programie z menu jako "start od ...", bo to się ustawia na poziomie źródeł - tylko jako normalny plik .sav ładowany ręcznie).