Autor Wątek: "Poradnik dyżurnego SPK"  (Przeczytany 15770 razy)

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
"Poradnik dyżurnego SPK"
« dnia: 23 Grudzień 2020, 15:31:07 »
Pulpit z podstawowymi błędami, tłumaczenie obsługi to po prostu bełkot, widzieliście to?
https://www.youtube.com/watch?v=YZKxOI_Uckg
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2020, 16:34:19 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2020, 16:41:07 »
Nie ma sensu analizować i komentować, jest pełno takich amatorskich materiałów, gdzie autorzy czują się ekspertami ale mają problemy z podstawową terminologią techniczną ("semafor Tm1"). Zresztą to nagranie nawet nie dotyczy symulatora ISDR.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2020, 21:14:54 »
Train driver - żeby się "dostać" za dyżurnego trzeba wyjeździć chyba 200 km za nastawnikiem, a i tak banda najlepszych kolejarzy tego świata powie Ci, że się nie znasz bo obsługa pulpitu wymaga 20 lat praktyki zawodowej ...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Wannabe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Skąd: lk 353 km 74,4
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń 2021, 12:00:27 »
To dobrze, że nie wrzuciłem tutaj swojego nagrania, bo nie byłoby co zbierać ;)

Offline Wowas08

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Polak
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń 2021, 15:43:14 »
Żenada, takie poradniki to są tak zwane filmiki ,,szpeców''. Jeśli już robi się poradnik i potem wrzuca się go do sieci to nazywajmy rzeczy po imieniu a nie jak na początku ,,czarna kropka'', może ktoś kto to ogląda chce zostać dyżurnym w Tedeku a potem się dziwią dlaczego dyżurni nie potrafią ustawić przebiegu.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2021, 08:58:22 wysłana przez Wowas08 »

Offline Wannabe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
  • Skąd: lk 353 km 74,4
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2021, 12:18:47 »
W sumie to można z przekąsem napisać, że trzymają poziom PKP PLK, bo przecież różne wypadki i incydenty pokazały, jak bardzo "nie w temacie" potrafią być niektórzy pracownicy naszego zarządcy infrastruktury i jak bardzo tenże zarządca ma to w tyle.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2021, 09:09:21 »
znajomość (wiedza) obsługi urządzeń i własnego posterunku, często pozostawia wiele do życzenia wśród niektórych... Ale wątpię żeby ktoś miał, aż tak marna wiedzę robiąc samodzielnie na stanowisku ruchowym (jak na tym filmie)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2021, 10:06:13 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2021, 14:22:04 »
Rozmowa dwóch ISDR: A. N. - post. Starzyny, J. S. - post. Sprowa:
J.S. - „ten 13126 to on ruszył?”, A.N. - „co?”, J.S. - „od Ciebie?”, A.N. - „no”, J.S. - „ty, no a strzałkę
mam na, na popielato”, A.N. - „na popielato masz? A ja mam k…a na czerwono bo ja użyłem dPo,
no to jak to, to się robi”, J.S. - „k...a, no to ju ja już mu podaję”, A.N. - „no podaj mu podaj”, J.S. -
„ty, no ale w ogóle ja nie mam że, że on wyjechał od Ciebie”, A.N. - „bo ja tu użyłem dPo2l, bo
jechałem na zastępczy, to nie wiem, to Wbl się do tego wbija?, Nie, Po, czekaj a teraz ch…a, no”,
J.S. - „ty, no pierun wie, no ale on już powinien u mnie być”, A.N. - „a no może już będzie chyba na
pewno”, J.S. - „a był na tym 18-tym?”, A.N. - „tak, tak, tak, migał, migał”, J.S. - „no ale u mnie it2S
też jest na popielato, to tak jakby w ogóle od Ciebie nie ruszył ten pociąg”, A.N. - „k...a może znowu
tu pop...i, ... mhm ..., ch...j wie, ...no zobaczymy, no”,J.S. - „no”, A.N. - „podaj w każdym bądź razie”,
J.S. - „no, podałam, no”.
RAPORT Nr PKBWK/1/2013
Komentarz zbyteczny...
Paweł Piotr

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2021, 17:19:01 »
Tak to jest, jak ktoś nie pracował nigdy z takim typem urządzeń, a autoryzację miał na urlopie. Z tego co wiem zwierzchnicy też "polecieli". A z drugiej strony "byle do przodu" nie sprawdzę na gruncie bo opóźnie pociąg i nie dostanę premii ....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Styczeń 2021, 17:52:50 »
Nie rozumiem, dlaczego ISDR nie stosują z żelazną konsekwencją paragrafu 6, ust. 4 instrukcji Ir-1 (R-1)? Przecież on ich broni w krytycznych sytuacjach... Odnoszę wrażenie, że dlatego, bo go po prostu nie znają...
Paweł Piotr

Offline Wowas08

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Polak
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: "Poradnik dyżurnego SPK"
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Styczeń 2021, 08:02:53 »
Rozmowa dwóch ISDR: A. N. - post. Starzyny, J. S. - post. Sprowa:
J.S. - „ten 13126 to on ruszył?”, A.N. - „co?”, J.S. - „od Ciebie?”, A.N. - „no”, J.S. - „ty, no a strzałkę
mam na, na popielato”, A.N. - „na popielato masz? A ja mam k…a na czerwono bo ja użyłem dPo,
no to jak to, to się robi”, J.S. - „k...a, no to ju ja już mu podaję”, A.N. - „no podaj mu podaj”, J.S. -
„ty, no ale w ogóle ja nie mam że, że on wyjechał od Ciebie”, A.N. - „bo ja tu użyłem dPo2l, bo
jechałem na zastępczy, to nie wiem, to Wbl się do tego wbija?, Nie, Po, czekaj a teraz ch…a, no”,
J.S. - „ty, no pierun wie, no ale on już powinien u mnie być”, A.N. - „a no może już będzie chyba na
pewno”, J.S. - „a był na tym 18-tym?”, A.N. - „tak, tak, tak, migał, migał”, J.S. - „no ale u mnie it2S
też jest na popielato, to tak jakby w ogóle od Ciebie nie ruszył ten pociąg”, A.N. - „k...a może znowu
tu pop...i, ... mhm ..., ch...j wie, ...no zobaczymy, no”,J.S. - „no”, A.N. - „podaj w każdym bądź razie”,
J.S. - „no, podałam, no”.
RAPORT Nr PKBWK/1/2013
Komentarz zbyteczny...
Znam coś podobnego z innego mojego wątku:
Zł: Ja nie wiem, jak to zerować?
Ja: Dajesz zlecenie Jemu, Jej, żeby wyzerował, no Jezu nie uczyli Was tego? Klikasz na tą, co
 masz it 2ZJ. Zajęte, nie? I Ci wyskoczy ta plansza jakaś tam i daj nakaz zerowania i wykonawcza zeruje.
Zł: Nie mam pojęcia…
Ja: Jak nie masz?! Dotknij palcem w to czerwone, E... Te czerwone na monitorze dotknij palcem.