Forum Główne > Urządzenia srk

Projekty stacji i pulpitów nastawczych (zasady w pierwszym poście)

<< < (3/15) > >>

Paweł:
To jest instrukcja obsługi symulatora, obecnie jest tylko w pdf.

Amder555:
Przedstawiam Pulpit Nastawni Wykonawczej "Sp5" w Słupsku.
Jako iż oryginalnie na terenie całej stacji (poza drobnymi wyjątkami) używa się urządzeń mechanicznych scentralizowanych to jedynie mój projekt przedstawia wizualizację jakby to wyglądało gdyby postanowili  je przebudować na Przekaźniki typ E.

Mógłby ktoś okiem eksperta powiedzieć co jest do poprawy?

Do budowy pulpitu wykorzystałem tylko układ torów stacyjnych i zdjęcia. Semafory które są wygaszone lub skasowane są bez powtarzaczy oraz liczników przy Sz i zwalnianiu przebiegów
 

Paweł:
Przede wszystkim, jeżeli miałaby to być nastawnia wykonawcza, to blokada stacyjna obejmowałaby otrzymanie nakazów z nastawni dysponującej na wszystkie przebiegi, czego tu brakuje. Ponadto, otrzymany nakaz z zasady obejmuje również zależności zgody innych nastawni wykonawczych, więc zbędne jest wówczas bezpośrednie żądanie i otrzymanie zgody od Sp3 (teoretycznie takie rozwiązanie jest możliwe, ale nie spotkałem się z tym w praktyce).

Amder555:
Czyli wystarczy dodać Bloczek Otrzymania Zgody i Żądania Zgody z Nastawni Dysponującej? (W tym przypadku z Sp)

Paweł:
Jeżeli od nastawni dysponującej do wykonawczej, to otrzymanie nakazu, a nie zgody, i bez żądania, ponieważ to nastawnia dysponująca żąda nastawienia przebiegu od wykonawczej (przez danie nakazu), a nie odwrotnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej