Forum Główne > Inne

Pulpit Stacji Wrocław Sołtysowice

(1/5) > >>

wojtasss298:
Witam,
Poszukuje zdjęć pulpitu oraz innych urządzeń sterujących w nastawni WSl na stacji Wrocław Sołtysowice. Z góry dziękuje za odzew.
Pozdrawiam Wojciech.
wojtasss298@gmail.com

Wowas08:
Może podkreślam MOŻE uda mi się takie zdobyć musiałbym odszukać w starym aparacie chociaż nie wiem czy czasem ich nie kasowałem.

wojtasss298:
Kurcze, gdyby udało Ci się znaleźć zdjęcia tego pulpitu to mógłbym już na poważnie zacząć robić pulpit kostkowy, ten co robie teraz to własciwie tylko z opowiesci kilku osob i schematu stacyjnego. Tutaj możesz zobaczyć jak wygląda postęp prac, narazie wszystko w fazie "beta"

Paweł Piotr:
Całkowita nieznajomość budowy kostek pulpitu AC-20 (kostki zaznaczone czerwoną ramką nie istnieją), przyciski napędu zwrotnicowego umieszcza się w kostce obrazującej zwrotnicę, a nie w kostce obrazującej odcinek izolowany, kostki obrazujące blokadę liniową umieszcza się na szlaku, a nie między semaforem wjazdowym a stacją, powtarzacze tarcz manewrowych nie umieszcza się w kostce obrazującej zwrotnicę (kostki zaznaczone ramką żółtą), po co izoloacja torowa w torach bocznych 5-15? Po co sterowanie zwrotnicami rozjazdów w torach bocznych 5-15?
Złe rozplanowanie przycisków i liczników sygnałów zastępczych, złe rozplanowanie przycisków doraźnego zwolnienia przebiegów pociągowych, złe rozplanowanie powtarzaczy semaforów i tarcz manewrowych, złe wymiary pulpitu (niepotrzebnie tyle wierszy i kolumn).
Szkoda twojego czasu i twojej pracy.
To, co usiłujesz zrobić nie ma nic wspólnego z prawdziwą koleją. Podobnie jak strona TD, która jest tylko zabawką w kolejki i niczym więcej.

wojtasss298:
Zdjęcie tego pulpitu wysłałem dzisiaj o godzinie 10, od tego czasu sporo się zmieniło, sporządziłem długą na ponad dwie strony listę z rzeczami do zmian oraz linkami i odnośnikami do zdjęć które udało mi się znaleźć. Chwilę potem, sam zlokalizowałem błąd z tą blokadą, na forum odnalazłem wiele odpowiedzi na poprzednie plany pulpitów kostkowych. Dowiedziałem się wtedy (od Ciebie) oraz z Beskidzkiej Strony Kolejowej o zasadzie budowy pulpitów kostkowych oraz innych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Oddzieliłem przyciski do sygnałów zastępczych dla semaforów wjazdowych, naprawiłem teksty oraz błędy z wykolejnicami oraz błędy z opisem rozjazdów. Dodałem oznaczenie zasadniczego ustawienia rozjazdu. Oraz sporządziłem spis semaforów i tarcz manewrowych, napisałem do kilku osób które miały styczność z pulpitem w nastawni WSl. Wiem że pulpit w tym momencie nie nadaje się do "użytku" ale sam wcześniej pisałem że to wszystko jest w fazie "BETA" i nie powinno (nawet nie może) być brane oficjalnie pod uwagę. Oczywiście za opinię dziękuje a do niej samej się usystematyzuje, oraz wszystko pozmieniam.

--- Cytuj ---(kostki zaznaczone czerwoną ramką nie istnieją)
--- Koniec cytatu ---
Co miałeś na myśli mówiąc że nie istnieją? Na schemacie jest pokazane że w tym miejscu są umiejscowione tarcze manewrowe oraz wykolejnice.

--- Cytuj ---po co izoloacja torowa w torach bocznych 5-15?
--- Koniec cytatu ---
Już poprawiłem to wcześniej.

--- Cytuj ---złe wymiary pulpitu (niepotrzebnie tyle wierszy i kolumn).
--- Koniec cytatu ---
Pulpit staram się zmniejszać tak jak mogę, powiem tyle że zaczynałem z szerokością 80 kostek i wysokością 24. Pulpit będę zmniejszał tyle ile mogę bo wiadomo nie wszystko się da i można.

--- Cytuj ---Złe rozplanowanie przycisków i liczników sygnałów zastępczych
--- Koniec cytatu ---
W mojej liście już są zaznaczone i w najbliższym czasie zostaną zmienione.

--- Cytuj ---Ale zdjęć niestety nie odnalazłem, prawdopodobnie wykasowałem je 3 lata temu bo nie były mi potrzebne.
--- Koniec cytatu ---
Wysyłałeś gdzieś je może? Wrzucałeś na jakieś fora kolejowe? Albo wiesz kto może jeszcze takie mieć?

Pozdrawiam Wojciech.



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej