Forum Główne > Ruch kolejowy

zmiana toru wjazdowego

<< < (7/10) > >>

ZiomalCl:
W miejscu, które miałem na myśli właśnie jest 40ka szlakowa po stacji :) WOS i tak jest prócz tego. Niewiele jest takich miejsc i myślę, że na wszystkich celowo jest właśnie dodatkowo wprowadzona taka prędkość przez stacje. Nie ma co ryzykować, gdy nie ma kasy na modernizację.

jageer:

--- Cytat: ZiomalCl w 23 Styczeń 2012, 11:10:22 ---W miejscu, które miałem na myśli właśnie jest 40ka szlakowa po stacji :) WOS i tak jest prócz tego. Niewiele jest takich miejsc i myślę, że na wszystkich celowo jest właśnie dodatkowo wprowadzona taka prędkość przez stacje. Nie ma co ryzykować, gdy nie ma kasy na modernizację.

--- Koniec cytatu ---

No tak, mając szlakową 40 tkę to w bok może być spokojnie S2 ;) Tylko, trzeba pamiętać jaka jest szlakowa...

Paweł:

--- Cytat: jageer w 23 Styczeń 2012, 09:01:59 ---Nawet w Ebilocku "czarna skrzynka" pokazuje tylko stan zajętości odcinków o danej godzinie i położenie rozjazdów i sygnał na Tm i Semkach - ale tylko zezwalający lub stój.
--- Koniec cytatu ---

Nie wiem jak jest w Ebilocku, np. w SIMIS-W rejestracja obejmuje najdrobniejsze szczegóły. Może masz na myśli jakiś uproszczony rejestrator dostępny dla dyżurnego ruchu na komputerach zobrazowania.


--- Cytat: jageer w 23 Styczeń 2012, 13:04:00 ---No tak, mając szlakową 40 tkę to w bok może być spokojnie S2 ;) Tylko, trzeba pamiętać jaka jest szlakowa...
--- Koniec cytatu ---

Dokładnie tak jest to rozwiązane na kolejach piaskowych - prawie wszędzie się jeździ nie więcej niż 40 km/h, dzięki czemu można uprościć sygnalizację. Na PKP byłby to kiepski pomysł - podniesienie prędkości wymuszało by przerabianie sygnalizacji.

MaKu:

--- Cytat: jageer w 23 Styczeń 2012, 09:01:59 ---Nawet w Ebilocku "czarna skrzynka" pokazuje tylko stan zajętości odcinków o danej godzinie i położenie rozjazdów i sygnał na Tm i Semkach - ale tylko zezwalający lub stój.

--- Koniec cytatu ---

Nieprawda :)

jageer:

--- Cytat: MaK_86 w 23 Styczeń 2012, 15:55:52 ---
--- Cytat: jageer w 23 Styczeń 2012, 09:01:59 ---Nawet w Ebilocku "czarna skrzynka" pokazuje tylko stan zajętości odcinków o danej godzinie i położenie rozjazdów i sygnał na Tm i Semkach - ale tylko zezwalający lub stój.

--- Koniec cytatu ---

Nieprawda :)

--- Koniec cytatu ---

EDIT: Byłem pewien, że aż tak szczegółowo nie podaje - wiedziałem, że podaje położenie wajch itp itd.. ale myślałem, że tylko sygnał stój/droga wolna.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej