Autor Wątek: Semafor D  (Przeczytany 7088 razy)

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Semafor D
« dnia: 14 Kwiecień 2023, 21:58:13 »
Czemu nie da sie podać semafora D na tor 2S jako wariant Z?
Dla ułatwienia przesyłam zrzuty ekranu z tablicy zależności i z pulpitu nastawczego. Dodam, że to występuje nie tylko w tym przypadku.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Semafor D
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwiecień 2023, 20:39:43 »
Ja postawiłem takie dwa przebiegi bez problemu...
Paweł Piotr

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Semafor D
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2023, 20:44:02 »
Powodem jest tutaj usterka blokady liniowej od Koniecpola. Prawdopodobnie po przyjeździe jednego z pociągów z Koniecpola objawiła się usterka, polegająca na tym, że nie dało się zablokować bloku końcowego. Wówczas zostało wprowadzone telefoniczne zapowiadanie pociągów. Aby móc podać semafor wjazdowy zastawka bloku końcowego nie może być zwolniona (najczęściej na pulpitach kostkowych jest to lampka kontrolna przy przycisku bloku końcowego, tutaj jej nie ma). W tej sytuacji pociągi należy przyjmować na sygnały zastępcze do czasu naprawy blokady, po jej naprawie należy spróbować zablokować blok końcowy do Koniecpola, jeżeli nie będzie to możliwe to następny pociąg należy również przyjąć na sygnał zastępczy, używając uprzednio dKoD. Po wjeździe tego pociągu blok końcowy powinien zablokować się prawidłowo i od tego momentu będzie możliwość podawania semafora wjazdowego D.

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Semafor D
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2023, 18:46:54 »
dzieki