Autor Wątek: Problem z blokadą Koniecpol  (Przeczytany 14054 razy)

Offline michAL_en57

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Problem z blokadą Koniecpol
« dnia: 11 Kwiecień 2021, 13:18:36 »
Dzień dobry.
Napotkałem problem z blokadą liniową typu C na szlaku do Koniecpola.
Na moim posterunku wystąpiła usterka obwodu torowego itD. Musiałem więc przepuścić pociąg 733000 w kierunku Sprowy na sygnał zastępczy. Postępowałem według dokumentacji, najpierw prawy przycisk myszy dKoD, potem prawy przycisk myszy SzD, następnie po wjeździe pociągu KoD. Blok końcowy nie odblokowuje się.
Czy problem leży w mojej obsłudze? Jeśli tak, to poproszę o wyjaśnienie prawidłowych czynności.
Załączam plik sav.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2021, 13:37:06 wysłana przez michAL_en57 »

Offline Rutek901

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódzkie
Odp: Problem z blokadą Koniecpol
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwiecień 2021, 15:49:15 »
podejrzewam że ci sie nie zbije Ko dlategeo że ci wykazuje zajętośc Iz_D musisz wprowdzić TZP na szlaku do Koniecpola jak naprawia ItD_i pociąg przyjedzie z Koniecpola to powinno sie odblokowac

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Problem z blokadą Koniecpol
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwiecień 2021, 18:57:57 »
Napotkałem problem z blokadą liniową typu C na szlaku do Koniecpola.
To nie jest problem, to jest prawidłowa praca układów elektrycznych. Usterka pierwszej lub drugiej izolacji za semaforem wjazdowym spowoduje, że mimo użycia dKo zastawka nie zostanie zwolniona i nie jest możliwe zwrócenie bloku Ko. Należy wprowadzić tzp oraz powiadomić montera automatyki w celu usunięcia usterki. Po usunięciu usterki izolacji będzie możliwe podanie na semaforze sygnału zezwalającego a następnie zwolnienie zastawki i zwrócenie bloku Ko, dopiero wówczas można odwołać tzp.
Paweł Piotr