Autor Wątek: Tor lewy i cofanie  (Przeczytany 31004 razy)

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Maj 2021, 09:52:28 »
Ale jeżeli przebudowa jeszcze trwa to różne cuda mogą się dziać zanim komisja rozpocznie prace. Teoretycznie regulamin tymczasowy powinien jasno określać, kiedy możemy jechać na semafor, a kiedy nie, ale w praktyce trochę luźniej to było traktowane. Nie twierdzę, że tak jest wszędzie(mam nadzieję, że to wyjątek), ale na taki teren miałem okazję trafić.

Że tak powiem moja codzienność. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby semafor przebudowywany nie był "kasownikiem" oznaczony, dopóki nie zostanie sprawdzony.... A jeżeli przebudowuje się przebiegi na dany tor i grzebie w zależnościach to już w ogóle tor wyłączony jest z ruchu (fazowanie)....
A jeżeli nie był "cały przerabiany" to chociaż mogli wyłączyć przebieg na "lewy" przed sprawdzeniem....
Ale tak niestety się zdarza, bo gonią terminy "bo na wczoraj" itp....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline suwak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Skąd: Mazowieckie
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Maj 2021, 13:46:40 »
Że tak powiem moja codzienność. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby semafor przebudowywany nie był "kasownikiem" oznaczony, dopóki nie zostanie sprawdzony.... A jeżeli przebudowuje się przebiegi na dany tor i grzebie w zależnościach to już w ogóle tor wyłączony jest z ruchu (fazowanie)....
A jeżeli nie był "cały przerabiany" to chociaż mogli wyłączyć przebieg na "lewy" przed sprawdzeniem....
Ale tak niestety się zdarza, bo gonią terminy "bo na wczoraj" itp....


I jeszcze bym dodał, że często w czynnych urządzeniach pracują ludzie, którzy niekoniecznie powinni tam się znaleźć. I to raczej nie wyjątki, bo znam przypadki zarówno z bezpośredniej obserwacji jak i z relacji. Więc mogą oni "przebudować" przez pomyłkę nie ten obwód co trzeba. Na ogół po prostu coś przestanie działać, ale jak ktoś będzie miał dużego pecha to może stworzyć taką "ciekawą" sytuację.

Offline Tomiexpress

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdynia
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Maj 2021, 20:22:57 »
A jednak taka sytuacja się zdarzyła.
Informacja od dyżurnej o jeździe na tor lewy była, droga była ułożona na tor lewy, semafor podany, a wskaźnika W24 brak. Nawet nie mignął.

Proszę o nazwę posterunku.

Podg. Gajewniki

Witam, niezauważyłem by wcześniej ktoś poruszył tą kwestie, ale na semaforze może być w24 nieoświetlony, ważny w porze dziennej i może taki jest właśnie zastosowany [ nie byłem już długo w gajewnikach więc niepamiętam teraz ]

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2021, 20:25:39 wysłana przez Tomiexpress »

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Maj 2021, 20:53:37 »
... ale na semaforze może być w24 nieoświetlony ...
Wybacz, ale to, co widać na fotografii, NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRZENOŚNĄ NIEOŚWIETLONĄ TABLICZKĄ, a jest skrzynką z ledowym wyświetlaczem wskaźnika.
Paweł Piotr

Offline IZKR IZ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 108
  • Mechanik! Bardziej czerwone nie będzie!
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Maj 2021, 02:20:52 »
Ciekawa sytuacja. Paweł Piotr, to ja zapytam Ciebie inaczej, jesteś na symulatorze przy Wileńskiej, i zostaje Tobie ta sytuacja przedstawiona, :mówisz maszyniście że z Mińska do Miłosnej pojedzie po lewym, urządzenia na ekranie pokazują że wszystko jest dobrze, za semaforem odcinek wykazuje zajętość, maszynista zgłasza że na semaforze W24 był ciemny, jak dalej postąpisz?
Koledzy i koleżanki... grając tylko  w ISDR nie macie odpowiedniej wiedzy to porad. Niektóre porady są wykorzystywanie przez nas w praktyce. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub "wydaje sie mi" nie piszcie bzdur jak zachować sie w danej sytuacji ponieważ zagrazacie bezpieczeństwu naszym i innych.

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Maj 2021, 08:23:15 »
Proszę sobie przeczytać cały wątek, odpowiedziałem w nim na taką hipotetyczną sytuację (w której de facto brakuje 3/4 potrzebnych do interpretacji informacji).
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2021, 08:25:14 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Maj 2021, 10:28:25 »
Od jakiegoś czasu, nawet podczas chwilowej przebudowy (miałem taki przypadek), zakład linii nie zgodził się na "stałe" w24... Trzeba było dobudować świetlne ... I powiązać w urządzeniach.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Tomiexpress

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdynia
Odp: Tor lewy i cofanie
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Maj 2021, 21:00:15 »
... ale na semaforze może być w24 nieoświetlony ...
Wybacz, ale to, co widać na fotografii, NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRZENOŚNĄ NIEOŚWIETLONĄ TABLICZKĄ, a jest skrzynką z ledowym wyświetlaczem wskaźnika.

Masz rację, nie zauważyłem linku do fotografii. Nie było tematu.