Forum Główne > Ruch kolejowy

Wygaszenie semafora i wyjazd następnym pociągiem.

<< < (2/2)

booster225:

--- Cytat: Kuba759 w 12 Maja 2021, 15:05:59 ---Tu na ratunek przychodzi instrukcja Ie-8 §24 ust. 4:
"Jeżeli uszkodzenie albo przeszkoda w działaniu blokady stacyjnej powstała na nastawni wykonawczej, wymaga się wprowadzenia telefonicznego polecania i zgłaszania przygotowania dróg przebiegów [...]"

--- Koniec cytatu ---

Czyli w przypadku który opisałem wprowadzamy telefoniczne polecanie i zgłaszanie a telefoniczne zapowiadanie jest nam nie potrzebne. Dobrze rozumiem?

Psycho:
Dobrze rozumiesz, oprócz wspomnianego już §28 ust.9 Ir-1 zwróć jednak uwagę również na §28 ust.8 Ir-1, ponieważ wystarczy, że pierwszy pociąg będzie wyprawiany w kierunku twojej stacji i wtedy już potrzeba wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów.

booster225:

--- Cytat: Psycho w 14 Maja 2021, 21:38:26 ---Dobrze rozumiesz, oprócz wspomnianego już §28 ust.9 Ir-1 zwróć jednak uwagę również na §28 ust.8 Ir-1, ponieważ wystarczy, że pierwszy pociąg będzie wyprawiany w kierunku twojej stacji i wtedy już potrzeba wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów.

--- Koniec cytatu ---
Ale to na jednotorówce. A jeśli mamy taka sytuację z wygaszaniem semafora wyjazdowego, ponieważ trzeba przyjąć po tym torze pociąg z sąsiedniej stacji na szlaku dwutorowym z blokadą liniową bez banalizacji to też trzeba wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów czy wystarczy wprowadzenie ruchu dwukierunkowego po tym torze? Bo taki trzeba wprowadzić. A wtedy jest stosowane telefoniczne zapowiadanie pociągów bez jego wprowadzania.

Psycho:
W takiej sytuacji tylko stosujesz telefoniczne zapowiadanie pociągów.

booster225:

--- Cytat: Psycho w 15 Maja 2021, 14:08:24 ---W takiej sytuacji tylko stosujesz telefoniczne zapowiadanie pociągów.

--- Koniec cytatu ---
Dzięki za wyjaśnienie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej