Forum Główne > Ruch kolejowy

Telefoniczne zapowiadanie pociągów

(1/1)

booster225:
Czy w przypadku gdy monter zrobi odpis konserwacji urządzeń SRK w książce e1758 i wymaga wprowadzenia telefonicznego zapowiadania pociągów po torze nr. 1 i 2, ale mamy taką sytuację ruchową, że po tych torach obecnie stosujemy te obostrzenia, ponieważ np. jeden tor jest zamknięty, to trzeba wprowadzać jeszcze dodatkowo te obostrzenia czy jak to ma wyglądać?

Paweł Piotr:
Monter usrk nie musi znać sytuacji ruchowej - przystępując do określonej pracy ma obowiązek dokonać stosownego wpisu w E1758 - bez względu na bieżącą sytuację ruchową na posterunku ruchu - a dyżurny ruchu ma obowiązek z tym wpisem się zapoznać i go respektować. Jeżeli jego wpis pokrywa się z aktualną sytuacją ruchową, nie ma potrzeby ponownego wprowadzania obostrzeń, które już obowiązują. Natomiast istotne jest to, że jeśli sytuacja ruchowa ulegnie zmianie (skończy się zamknięcie, skończy się prowadzenie ruchu dwukierunkowego po jednym torze itp), a monter nadal pracuje - ważne nadal są obostrzenia wynikające z wpisu montera usrk. Dopiero po jego powtórnym wpisie o zakończeniu prac w wewnętrznych usrk i zgodzie na zdjęcie obostrzeń, takie można dokonać.
Jeśli monter skończył wcześniej i odpisał koniec obostrzeń, są one nadal obowiązujące, aż do zakończenia prac, związanych z zamknięciem, czy innymi przyczynami, które wymagają tzp. O tym decydują łącznie zapisy w R146 oraz w E1758 (czas ich wprowadzenia i czas ich odwołania).

Psycho:
Jeśli wiadomo, że zamknięcie będzie trwało dłużej, niż czas konserwacji to nie ma potrzeby nakładania na siebie obostrzeń tak jak napisał Paweł Piotr.

--- Cytat: Paweł Piotr w 19 Czerwiec 2021, 17:03:52 ---Natomiast istotne jest to, że jeśli sytuacja ruchowa ulegnie zmianie (skończy się zamknięcie, skończy się prowadzenie ruchu dwukierunkowego po jednym torze itp), a monter nadal pracuje - ważne nadal są obostrzenia wynikające z wpisu montera usrk.

--- Koniec cytatu ---

Tutaj dodam, że one same z siebie (tylko na podstawie wcześniejszego odpisu montera w E1758) nie będą obowiązywały - po otwarciu toru i wznowieniu ruchu jednokierunkowego dwutorowego należy wprowadzić telefoniczne zapowiadanie (stosowanie telefonicznego obowiązywało jedynie z uwagi na zamknięcie toru...).
 

booster225:
Dzięki za wyjaśnienie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej