Forum Główne > Ruch kolejowy

Zezwolenie na wyjazd.

(1/2) > >>

IZKR IZ:
Z jaką treścią należy wydać rozkaz S i N gdy wyjazd lub wjazd odbywa się na tor lewy/ z toru lewego przy tarczy D1. Od razu zaznaczę że nie interesuje mnie zdjęcie tarczy, tylko np sytuacja gdy semafor jest unieważniony tarczą D1.

Kuba759:
Według mnie to sygnalizatory unieważnia się wskaźnikiem W31, a nie tarczą D1. Tarczą D1 się osłania, ewentualnie osygnalizowuje, ale myślę, że to kwestia nomenklatury.
A będzie to brzmieć mniej więcej tak (działka "Inne"):

S: Zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok semafora wjazdowego/wyjazdowego/drogowskazowego/odstępowego XX osłoniętego tarczą D1.

N: [1] Zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok semafora wyjazdowego XX osłoniętego tarczą D1 i wyjechać w kierunku XYZ na tor szlakowy lewy [nr].

[2] Zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok semafora wjazdowego XX osłoniętego tarczą D1 i wjechać z toru szlakowego [nr] na stację.

Ja to tak widzę. Wszystkie istotne informacje są zawarte. Wydaje się dużo tekstu ale sprawdziłem i się mieści (szczególnie w R-306) ;)

IZKR IZ:
To według mnie, nie masz pojęcia o czym piszesz. Ir1, par 47 ustęp 7, 8 i 9

Kuba759:
Hmm... Jeśli dobrze rozszyfrowałem to co miałeś na myśli, to moim zdaniem nijak mają się te punkty do treści twojego pytania. Te punkty mówią m. in. o jeździe do posterunku, który nie może nastawić sygnału stój na semaforze. Jeśli o to chodziło ci w pierwszym pytaniu, to wg. mnie ty nie masz pojęcia o konstruowaniu pytań. Natomiast jeśli chodziło o to, że poprawiłem twoje "unieważnienie semafora" to zrobiłem to prawidłowo. W par. 47 ust. 7 pkt. 5 mowa jest o unieważnieniu sygnału tarczą D1, nie semafora. Rozwiń proszę swoją myśl z ostatniego posta.

jageer:
Może mi ktoś wytłumaczyć na chłopaki rozum - czym rózni się unieważnienie semafora od unieważnienia sygnału na semaforze?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej