Autor Wątek: przejazdy  (Przeczytany 7923 razy)

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
przejazdy
« dnia: 16 Września 2021, 22:46:37 »
Czesc czy post.65 i skp jako iz te przejazdy sa stacyjne nie powinny telefonicznie zgłosić zamkniecie przejazdu ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 949
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Skąd: Kęty
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Września 2021, 14:40:14 »
To zależy od "warunków miejscowych", o ile mi wiadomo nie było tam takiego zapisu w RT, ale nie mam pewności.

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Września 2021, 22:41:12 »
okej rozumiem widać ktoś o tym nie pomyślał bo to o wiele poprawia bezpieczeństwo
a poza tym spotkałem się z nauczaniem przez nauczyciela zawodowego ze przejazdy stacyjne zgłaszają zamknięcie. Dobra jak nie było to okej dzięki z za odpowiedz
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2021, 22:47:10 wysłana przez the_janeczek »

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia 2021, 20:52:12 »
Tak wracając do tematu, to przydało by się rozdzielić telefoniczne zgłaszanie zamknięcia przejazdu od telefonicznego zgłaszania końca pociągu

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Września 2022, 22:38:16 »
To zależy od "warunków miejscowych", o ile mi wiadomo nie było tam takiego zapisu w RT, ale nie mam pewności.
Przypomniało mi się, że to wynika z tego iż przejazd w stacji bierze udział przygotowaniu drogi przebiegu i dlatego jest wymagane zgłoszenie zamknięcia. Ir1 § 40 ust.2 pt. 5

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Września 2022, 08:15:49 »
Przytoczony przepis odwołuje się do regulaminu technicznego i jego zapisu, a nie do kwestii przygotowania drogi przebiegu, zatem Paweł ma rację, odpowiadając w temacie. W rzeczywistości to warunki miejscowe decydują o tym, czy taki zapis w RT ma miejsce. Jeśli zabezpieczenie przejazdu kolejowo-drogowego ma być elementem drogi przebiegu, uzależnia się taki przejazd w określonym przebiegu - przebieg może być zrealizowany dopiero po zamknięciu przejazdu i nie ma konieczności zgłaszania jego obsługi.
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2022, 08:19:53 wysłana przez Paweł Piotr »
Paweł Piotr

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Września 2022, 14:19:09 »
ale jest UPEWNIĆ SIĘ, a jak się upewnia?

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Września 2022, 16:08:27 »
Problem z czytaniem czy ze zrozumieniem czytanego tekstu?
upewnić się w sposób wskazany w regulaminie technicznym
Paweł Piotr

Offline the_janeczek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Wczoraj o 20:10:44 »
widzę ze spokojne dyskusji nie można tutaj prowadzić...

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: przejazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Dzisiaj o 08:56:54 »
Jeśli spokój ma oznaczać bezmyślność, to masz rację.
Paweł Piotr