Autor Wątek: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa  (Przeczytany 14636 razy)

Offline roxonPLv2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Przyszły maszynista PR (oby)
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław / Powidz
Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« dnia: 23 Marzec 2022, 17:37:59 »
Hej, ostatnio pomyślałem aby urozmaicić symulator i przystąpiłem do zrobienia / odwzorowania RJ-ota stacji Grabowno Wielkie (Grabowno ponieważ jest to chyba najlepsza stacja dla testowa z powodu podobnego układu torowiska)
Oczywiście na początku poczytałem doku i pogrzebałem w necie w poszukiwaniu rozkładu jazdy na plakacie. Mam zrobiony już pierwszy pociąg (drugi rozpoczęty) i chciałbym żeby ktoś spojrzał na to okiem czy wszystko jest w porządku, co poprawić, czego jeszcze się dowiedzieć (szczególnie typ pociągu i rodzaj RJ).
Chodzi o to aby nie popełnić błędu który zepsułby całą robotę, i czas który poszedłby na marne.
Screeny i sam rozkład a raczej szkic wysyłam w załączniku :)
Pzdr

Offline radek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rybnik,Boguszowice
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2022, 19:48:49 »
Jak dla mnie to do poprawy 14 rubryka , tam wpisujesz dni  kiedy pociąg jest uruchamiany , 1-Poniedziałek 2-Wtorek itd. Jeżeli chcesz napisać że pociąg kursuje np. od poniedziałku do piątku to wpisujesz 1-5 (Poniedziałek-Piątek) jeżeli chcesz napisać że pociąg kursuje np. tylko w środy i piątki to wpisujesz 3,5.
No i jeszcze w numerach pociągu nie piszesz Os tylko tak jak w wewnętrznym rozkładzie np. ROJ ,TME , MPE. chyba wszystko , jak nie to niech mnie ktoś poprawi.

Offline roxonPLv2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Przyszły maszynista PR (oby)
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław / Powidz
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2022, 20:21:25 »
Ok dzięki, jeśli chodzi o dni kursowania to pytanie do Pawła bo mi się wydaje że można te daty wpisywać jeśli doda się okres obowiązywania rozkładu :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2022, 17:19:36 »
Wpisywanie dat kursowania jest przewidziane przyszłościowo w edytorze ale o ile pamiętam aktualnie symulator poprawnie ich nie zinterpretuje. Poza tym raczej nie ma to sensu, bo dla każdego przypadku zmian w rozkładzie trzeba by oddzielnie definiować pociągi, ich obiegi itp., a żeby użytkownik w ogóle zauważył różnicę, to musi mieć możliwość wyboru wielu momentów rozpoczęcia symulacji. Zakładane jest raczej definiowanie dni kursowania powtarzających się w cyklu tygodniowym i możliwość rozpoczęcia symulacji w dni robocze/weekend, o ile rozkład w te dni się różni.

Co do samego Grabowna Wielkiego, jak byłby zrobiony rozkład jazdy to w przyszłości można pomyśleć nad odwzorowaniem samej stacji (po dostosowaniu różnic w czasach jazdy, numeracji torów itp.). Tylko w tym układzie musiałby to być rozkład z 2018 lub wcześniejszy, bo później pulpit kostkowy został tam wymieniony na nakładkę komputerową.

Offline roxonPLv2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Przyszły maszynista PR (oby)
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław / Powidz
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2022, 20:55:07 »
Jeśli chodzi o zrobienie rozkładu na lata ok. 2015 to jak najbardziej, nie ma problemu.
Tylko teraz skąd pobrać taki rozkładzik? Szukałem na stronie PKP PLK i są tam tylko RJ od 2021r.
Mógłbyś poradzić gdzie taki rozkład znaleźć?

EDIT: Dołączę SS, może coś muszę ,,kliknąć" na stronie PKP :)
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2022, 21:02:17 wysłana przez roxonPLv2 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2022, 13:07:17 »
Na stronie PKP PLK archiwalnych rozkładów nie będzie. Trzeba gdzieś znaleźć SRJP ściągnięty wcześniej. Jeszcze jest kwestia obiegów, ruchu pociągów służbowych, towarowych - jeżeli nie ma innych źródeł danych (np. dodatki do SRJ), to pozostaje odwzorowanie wg obserwacji.

Offline waldek85

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skierniewice
Odp: Rozkład jazdy "Grabowno Wielkie" dla Testowa
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Kwiecień 2022, 05:02:46 »