Forum Główne > Inne

Quo vadis ISDR?

(1/5) > >>

axtomek:
Chciałbym rozpocząć luźną dyskusję o nowych planach dot. ISDR.

Czy np. jest szansa na powstanie stacji rzeczywistej o rozmiarze i pełniącej takie funkcje, jak fikcyjne Testowo? Czy w ogóle trwają prace nad jakimiś kolejnymi stacjami?

Żebyśmy się jednak źle nie zrozumieli, jak najdalszy jestem od jakiegokolwiek roszczeniowego podejścia, żadnego "zrób, bo ja potrzebuję", czy "no kiedy, bo czekam"? Sam bym chętnie coś w tenacie zrobił, ale pewne braki w zakresie wiedzy (brak umiejętności skompletowania poprawnej dokumentacji) i materiałów (brak dostęou do pełnych RJ, zawierających m.in. poc. towarowe) na tę chwilę to prawdopodobnie uniemożliwiają. Jeśli nie uniemożliwiają otwarty jestem na sugestie.

Czy mogę zapoczątkować taką dyskuscję o planach rozwojowych ISDR? Czy próbuję otworzyć tu puszkę Pandory?

Paweł:
Prace nad nowymi stacjami trwają, ale nie ma wielu chętnych, a w dodatku przy prawie każdej stacji pojawiają się jakieś nietypowe rozwiązania i problemy, więc idzie to raczej wolno.

Rozwój kodu na razie raczej stoi z uwagi na brak czasu.

axtomek:
Chętnie bym się włączył w jakimś stopniu w prace. Też niestety nie cierpię na nadmiar czasu, ale być może znalazłoby się coś, w czym mógłbym pomóc. Czy jakieś potrzeby identyfikujesz w ramach prac nad ISDR, lub nowymi dodatkami?

telektryk:
Ja również jestem daleki od ponaglania bo i tak cały symulator to jest mega fajna sprawa. Jednak tak oczami wyobraźni marzy mi się jakikolwiek pulpit komputerowy :) No i pewnie jakieś większe stacje w przyszłości oraz rozwój samego kodu :)

Paweł:
Głównym założeniem ostatniej wersji symulatora było uproszczenie tworzenia nowych stacji, i przy nowych stacjach najbardziej przyda się pomoc - zarówno przy edycji samych stacji, jak i zbieraniu materiałów, tworzeniu RJ czy przygotowywaniu RT (szczegóły na PW). Tak jak napisałem, aktualnie nie ma na to wielu chętnych, a sporo osób które dostały edytory z różnych powodów nie kontynuuje prac. Trzeba będzie jeszcze pomyśleć o jakiejś platformie komunikacji dla ułatwienia współpracy.

Zmiany w samej aplikacji w najbliższym czasie będą miały raczej charakter poprawek i usprawnień. Rozwój aplikacji na razie przyhamował z uwagi na brak czasu, ale także ograniczenia obecnej architektury, która wymaga sporych zmian - m.in. uporządkowania systemu modułów oraz ujednolicenia i uproszczenia interfejsów (w tym sieciowych) między nimi - obecnie jest w tym dużo prowizorek i kontynuowanie rozwoju w taki sposób nie ma dużego sensu, a już na pewno nie przez osoby z zewnątrz, które nie znają całego rozwiązania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej