Autor Wątek: Mozliwość realizacji połączenia ISDR z OpenTTD  (Przeczytany 6674 razy)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Mozliwość realizacji połączenia ISDR z OpenTTD
« dnia: 24 Marzec 2022, 16:34:34 »
Cześć! Taki kosmiczny pomysł przyszedł mi do łba, ale bez nadziejii żadnej ;) Jednak zapytać muszem, bo spać nie będem :D Nie wiem czy kojarzycie grę Tycon Delux. Zapewne tak i też pewnie wiecie, że istnieje jego rozwidlenie w postaci otwarto źródłowej. Gra jak to gra, może być bez rewelacji dla jednych, dla innych przeciwnie. Zastanawiam się, czy w ogóle było by możliwe połączenie obu tych programów, na zasadzie multi playera? W Openttd można tworzyć naprawdę rozbudowane sieci połączeń kolejowych, ale niestety przy stacjach rozrządowych bywają kłopoty z komunikacją. Pomyślałem sobie, że jeden porządny ISDR, załatwił by sprawę :) Jak można podyskutować o tym, to będę wdzięczny. Jak nie i bez sensu, to kosz i, nie było tematu. Trzymajcie się zdrowo!
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2022, 19:28:45 wysłana przez melis »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Mozliwość realizacji połączenia ISDR z Open TDD
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2022, 17:21:35 »
Chyba jednak prościej będzie zaimplementować tryb wieloosobowy w samym ISDR niż robić taki miks, pomijając kwestie realizmu sygnalizacji i ruchu pociągów (zwłaszcza czasów jazdy) w OTTD.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Mozliwość realizacji połączenia ISDR z OpenTTD
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2022, 19:31:50 »
No na czas powstał patch, który może spowolnić go do aktualnego, choć faktycznie wtedy i ruch tych pociągów nie byłby realistyczny. Ok zatem, temat bez racji bytu :D Dzięki za odpowiedź!

Offline Daboreta6

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Mozliwość realizacji połączenia ISDR z OpenTTD
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lipiec 2022, 19:20:22 »
A da się to zrobić jakoś jeszcze prościej?