Forum Główne > ISDR - Tematy ogólne

Udźwiękowienie symulatora

(1/6) > >>

rustsaltz:
No właśnie, jakie są plany rozwiązania kwestii dźwięku w symulatorze? Pytanie drugie, czy można udźwiękowianie wesprzeć?

jageer:
A co byś tam chciał udźwiękowić jeszcze ?? ;)

rustsaltz:
RADIO! :D
Przede wszystkim.
Na początek bez reagowania na dźwięk, tylko teksty typu "zgłasza się do próby łączności, proszę o wjazd" itp. Rozumiem, że jest to około miliona nagrań numerów, no, ale nie od razu Będzin zbudowano ;)

Paweł:
W tym momencie w "TW" udźwiękowione zostało w zasadzie wszystko co miało być, może poza RASP-em, który dostał dźwięki "zastępcze" (niestety brak nagrań oryginalnych). W przyszłości przy tworzeniu realnych stacji przydało by się mieć nagrane co trzeba (np. blokada Eap wyposażona może być w buczek zamiast dzwonka), o ile nie będzie się miało do dyspozycji podobnych nagrań - może być to nieco problematyczne, bo trzeba mieć możliwość wejścia na daną nastawnię i mieć czym nagrywać (nagrania z jakością klasy "telefon komórkowy" raczej odpadają, chyba że poglądowo, a nie do wykorzystania w programie), a do tego niektórych dźwięków nie da się włączyć na życzenie (np. sygnalizacja usterki).

Jeżeli chodzi o udźwiękowienie innych rzeczy - pierwsze co mi się nasuwa na myśl to odgłosy przejeżdżającego taboru - to była by fajna rzecz, ale aktualnie format składów jest na to zbyt prymitywny (nie zawiera informacji o rozstawach osi czy też dokładniejszych informacji o pojazdach trakcyjnych).

Nagrania rozmów na radiotelefonie - to raczej odpada ze względu na konieczność nagrania dużej liczby wypowiedzi z których by to było składane, najlepiej jeszcze przez kilka różnych osób - efekt będzie taki, że nagrania będą stanowić 90% objętości programu. Eksperymentowałem tu z syntezatorami mowy, ale wyniki nie były powalające, ponadto wymaga to zainstalowania porządnego polskiego syntezatora (nie ma to jak Microsoft Bob powtarzający rozkaz w języku "ponglisz").

KRZAQ:

--- Cytat: Paweł w 06 Grudzień 2010, 18:39:39 ---W przyszłości przy tworzeniu realnych stacji przydało by się mieć nagrane co trzeba (np. blokada Eap wyposażona może być w buczek zamiast dzwonka)

--- Koniec cytatu ---
W Lublińcu na LBC jest buczek w EAPie, więc po urlopie mogę Ci dostarczyć nagranie :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej