Autor Wątek: Komunikacja między graczem i sąsiednim posterunkiem a priorytet pociągu  (Przeczytany 5729 razy)

Offline Najdos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świebodzin
Mam pytanie, czy symulator uwzględnia priorytety pociągów jeżeli chodzi o wzajemne żądania między graczem a sąsiednim posterunkiem. Tj. czy jeżeli ja chcę wyprawić pociąg o niskim priorytecie do sąsiedniego posterunku i proszę go telefonicznie o zgodę, a od niego za 3 minuty ma wyjechać do mnie pociąg o wysokim priorytecie, ale jeszcze nie poprosił o zgodę, to czy odmówi i poinformuje mnie, że ma ważniejszy pociąg, czy zawsze da zgodę o ile tor jest wolny?
W ogóle czy może wystąpić brak zgody posterunku sterowanego przez komputer z jakiegokolwiek powodu, jeżeli tor jest wolny i wcześniej nie została wydana żadna zgoda na zajęcie?
Chodzi oczywiście o wyprawianie na tor o ruchu dwukierunkowym.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2022, 16:00:53 wysłana przez Najdos »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Komunikacja między graczem i sąsiednim posterunkiem a priorytet pociągu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2022, 21:00:51 »
Priorytety są uwzględniane tylko przy decydowaniu o kolejności wyprawienia pociągów z sąsiedniego posterunku, tzn. może zdarzyć się że przytrzymany zostanie opóźniony pociąg towarowy jeżeli za niedługo ma jechać pospieszny.

Sąsiedni posterunek nie odmówi nigdy pozwolenia z powodu posiadania pociągu o wyższym priorytecie do wyprawienia, ponieważ założone jest że użytkownik lepiej potrafi ocenić sytuację i zdecydować o kolejności.

Offline Najdos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świebodzin
Odp: Komunikacja między graczem i sąsiednim posterunkiem a priorytet pociągu
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień 2022, 22:39:47 »
Dziękuję za informację.