Forum Główne > Ruch kolejowy

Wjazd i wyjazd z toru stacyjnego zamkniętego

(1/1)

Dulson:
Witam, mam pytanie odnośnie realizacji przebiegów z toru szlakowego(otwarty) na tor stacyjny zamknięty i toru stacyjnego zamkniętego na tor szlakowy(otwarty).

Przyjmijmy dla pierwszego przypadku, że jest to drezyna, która ma wjechać do stacji w celu usunięcia przeszkody na danym torze(inne również są zamknięte).

Dla drugiego przypadku, drezyna wraca się z roboty z toru stacyjnego do sąsiedniej stacji wcześniej, a potem za jakiś czas ten tor będzie otwierany dopiero.

Paweł Piotr:
Tor stacyjny zamyka się, gdy nie nadaje się do ruchu, więc na taki tor nie realizuje się żadnych przebiegów wjazdowych ze szlaku - w momencie zamknięcia tor taki musi być odpowiednio osygnalizowany oraz przy pomocy zamknięć pomocniczych należy uniemożliwić realizację przebiegu wjazdowego na taki tor. Drezyna mająca wykonać prace na stacyjnym zamkniętym torze powinna zostać przyjęta do stacji na tor czynny, a następnie jazdami manewrowymi przestawiona na miejsce wykonywania prac. Dopóki tor nie zostanie otwarty, nie realizuje się z niego także przebiegów wyjazdowych. Zatem jeśli drezyna zakończyła prace, a tor nie został jeszcze otwarty, do wyjazdu na szlak drezynę należy przestawić jazdami manewrowymi na czynny tor stacyjny i z niego wyprawić ją na szlak.
Paragraf 56 instrukcji Ir-1 (R-1).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej