Autor Wątek: Wygaśnięcie semafora wjazdowego na sąsiednim posterunku i zapowiadanie tel.  (Przeczytany 4354 razy)

Offline Najdos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świebodzin
Podczas symulacji na stacji Testowo wystąpiła usterka polegająca na wygaśnięciu semafora wjazdowego do stacji Lisków. Maszynista pociągu wywołał mnie przez radio z informacją o usterce i ja musiałem podać mu rozkaz pisemny na pominięcie semafora, inaczej nie pojechał pomimo, że czekałem ponad godzinę. Trochę to dziwne, bo problem powinien załatwić już Lisków, czyli komputer. Wydaje mi się, że sytuacja może wystąpić na każdej dostępnej stacji, więc piszę w tematach ogólnych.
Podobnie też jest w przypadku kiedy sąsiedni posterunek nie może wyprawić pociągu z powodu usterki w blokadzie liniowej. Równie dobrze on może wprowadzić zapowiadanie telefoniczne, ale dyżurny dzwoni do mnie z informacją o usterce i ja wprowadzam. To jest jednak mniej poważny problem i da się z tym żyć :) natomiast pierwszy to już poważne odchylenie od rzeczywistości.
I jeszcze jedno: podczas wprowadzania zapowiadania telefonicznego sąsiedni posterunek nie informuje mnie o godzinie przyjazdu ostatniego pociągu i nie mam jak się go zapytać (nie ma takiej opcji w rozmowie).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Wygaśnięcie semafora do sąsiedniego posterunku: prawdopodobnie chodzi o stwierdzony już błąd polegający na braku wykluczenia zasymulowania usterki - wygaśnięcia sygnału dla semaforów sąsiednich posterunków.

Wprowadzanie telefonicznego zapowiadania: z założenia może zrobić to tylko użytkownik po ocenie co się stało i czy faktycznie jest to potrzebne, a nie sąsiedni posterunek - jest to uproszczenie działania sąsiedniego posterunku.

Trzecie wygląda na błąd.