Forum Główne > ISDR - Rozkłady jazdy

Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania

(1/2) > >>

melis:
Cześć! Ktoś próbuje się podjąć tworzenia rozkładu dla nowej wersji symulatora? W końcu postanowiłem się lekko za to zabrać. Widzę - na przykładzie już wykonanego rozkładu - że jakoś bardzo skomplikowane to nie jest. Wprowadziłem przykładowy skład w kilka minut z sukcesem. Przede wszystkim sam edytor, jest bardzo pomocny we wskazówkach, co do czego i z czym. Pomyślałem sobie, że można by, starsze wersje rozkładów (tych udanych), dostosować pod nową wersję Testowa. Roboty z tym sporo na pewno, a przy dzisiejszym natężeniu obowiązków, nie będzie to tak łatwe jak dawniej. Dlatego pomyślałem, że można by wykorzystać możliwość pracy grupowej w chmurze, gdzie każdy zdecydowany, brał by kawałek roboty na siebie. Np w arkuszu wypełniane były by potrzebne dane. Nad wprowadzaniem tych danych do edytora musiał by czuwać już tylko jeden człowiek, no być może maksymalnie dwóch - nie wiem jak to rozwiązać, albowiem to jakby najgorsza część zadania, ale dane z arkusza miałyby służyć do kopiowania żywcem i wklejania, bez specjalnego zastanawiania się. Chodzi o to, aby ostatni człowiek nie musiał jeszcze dodatkowo, weryfikować zawartych danych. Co Wy na to? Jeśli okazuje się, że prace trwają, a zaangażowani w nią osobnicy, będą rżeć z radości czytając te wypociny, to proszę o sygnał, S1 :P

Edycja: Przyglądając się bliżej temu pomysłowi, dochodzę do wniosku, że jest to wykonalne dla jednego herbatnika, ale jednak czasochłonne, jeśli chce się porządnie poustawiać procentowe możliwości wystąpienia opóźnień , bądź innych aspektów. No nic. Na pierwszy ogień wziąłem rozkład kolegi @MaKu i  na ten moment kilka pociągów już jest i jeździ :D

Edycja: Paweł uświadomił mnie, że przystosowywanie starszych rozkładów, mija się z celem. W takim razie, może warto by tworzyć nowe, pod Testowo i nowe posterunki? Ktoś się w ogóle garnął by do tego?

roxonPLv2:
Coś takiego w chmurze miałoby jakiś tam sens, jednak wymagałoby to dobrej komunikacji i rozplanowania :D

dehu:
@melis - jeśli jesteś w kontakcie z Pawłem zagadaj do niego o stworzenie rozkładu pod stacje, które ma dopracowane, ale bez RJ.
Witki mi opadły jak wyczytałem gdzieś w czeluściach forum, że jest kilka stacji, ale ktoś nie potrafił znaleźć RJ dla pociągów towarowych i stacja nie została opublikowana.. No żesz q... i z powodu takich głupot nie ma innych posterunków? :( Więc nie odkrywaj nowej Ameryki, tylko jak masz chęci to popracuj nad czymś nowym :) Taka moja prośba.

Paweł:
Gdzie wyczytałeś taką informację? Stacje które aktualnie są w przygotowaniu mają już gotowe rozkłady jazdy pociągów, w tym towarowych, i nie przypominam sobie aby jakaś stacja była "gotowa" ale odłożona przez brak rozkładu jazdy.

dehu:
Niejaki "Paweł"  ;) napisał:

--- Cytat: Paweł w 26 Październik 2021, 19:15:12 ---(...)  Obecnie w trakcie tworzenia jest kilka mniejszych stacji. Z nieco większych na warsztacie jest Tomaszów Mazowiecki, ale tu znów pojawił się problem z odwzorowaniem rozkładu jazdy - brak informacji o ruchu towarowym.

--- Koniec cytatu ---

= czyli czytam to tak, że stacja jest, ale brak rozkładu, więc stacji nie ma  :'(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej