Autor Wątek: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania  (Przeczytany 8369 razy)

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Cześć! Ktoś próbuje się podjąć tworzenia rozkładu dla nowej wersji symulatora? W końcu postanowiłem się lekko za to zabrać. Widzę - na przykładzie już wykonanego rozkładu - że jakoś bardzo skomplikowane to nie jest. Wprowadziłem przykładowy skład w kilka minut z sukcesem. Przede wszystkim sam edytor, jest bardzo pomocny we wskazówkach, co do czego i z czym. Pomyślałem sobie, że można by, starsze wersje rozkładów (tych udanych), dostosować pod nową wersję Testowa. Roboty z tym sporo na pewno, a przy dzisiejszym natężeniu obowiązków, nie będzie to tak łatwe jak dawniej. Dlatego pomyślałem, że można by wykorzystać możliwość pracy grupowej w chmurze, gdzie każdy zdecydowany, brał by kawałek roboty na siebie. Np w arkuszu wypełniane były by potrzebne dane. Nad wprowadzaniem tych danych do edytora musiał by czuwać już tylko jeden człowiek, no być może maksymalnie dwóch - nie wiem jak to rozwiązać, albowiem to jakby najgorsza część zadania, ale dane z arkusza miałyby służyć do kopiowania żywcem i wklejania, bez specjalnego zastanawiania się. Chodzi o to, aby ostatni człowiek nie musiał jeszcze dodatkowo, weryfikować zawartych danych. Co Wy na to? Jeśli okazuje się, że prace trwają, a zaangażowani w nią osobnicy, będą rżeć z radości czytając te wypociny, to proszę o sygnał, S1 :P

Edycja: Przyglądając się bliżej temu pomysłowi, dochodzę do wniosku, że jest to wykonalne dla jednego herbatnika, ale jednak czasochłonne, jeśli chce się porządnie poustawiać procentowe możliwości wystąpienia opóźnień , bądź innych aspektów. No nic. Na pierwszy ogień wziąłem rozkład kolegi @MaKu i  na ten moment kilka pociągów już jest i jeździ :D

Edycja: Paweł uświadomił mnie, że przystosowywanie starszych rozkładów, mija się z celem. W takim razie, może warto by tworzyć nowe, pod Testowo i nowe posterunki? Ktoś się w ogóle garnął by do tego?
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2023, 10:30:52 wysłana przez melis »

Offline roxonPLv2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Przyszły maszynista PR (oby)
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław / Powidz
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2023, 21:10:17 »
Coś takiego w chmurze miałoby jakiś tam sens, jednak wymagałoby to dobrej komunikacji i rozplanowania :D

Offline dehu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rybnik
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2023, 22:22:26 »
@melis - jeśli jesteś w kontakcie z Pawłem zagadaj do niego o stworzenie rozkładu pod stacje, które ma dopracowane, ale bez RJ.
Witki mi opadły jak wyczytałem gdzieś w czeluściach forum, że jest kilka stacji, ale ktoś nie potrafił znaleźć RJ dla pociągów towarowych i stacja nie została opublikowana.. No żesz q... i z powodu takich głupot nie ma innych posterunków? :( Więc nie odkrywaj nowej Ameryki, tylko jak masz chęci to popracuj nad czymś nowym :) Taka moja prośba.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2023, 12:24:19 »
Gdzie wyczytałeś taką informację? Stacje które aktualnie są w przygotowaniu mają już gotowe rozkłady jazdy pociągów, w tym towarowych, i nie przypominam sobie aby jakaś stacja była "gotowa" ale odłożona przez brak rozkładu jazdy.

Offline dehu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rybnik
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2023, 23:00:33 »
Niejaki "Paweł"  ;) napisał:
(...)  Obecnie w trakcie tworzenia jest kilka mniejszych stacji. Z nieco większych na warsztacie jest Tomaszów Mazowiecki, ale tu znów pojawił się problem z odwzorowaniem rozkładu jazdy - brak informacji o ruchu towarowym.

= czyli czytam to tak, że stacja jest, ale brak rozkładu, więc stacji nie ma  :'(

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maj 2023, 08:13:34 »
"Z nieco większych na warsztacie jest Tomaszów Mazowiecki" - skoro Paweł napisał, że stacja ta jest na warsztacie, to oznacza, że jest w trakcie opracowania, a nie, że jest gotowa - takie są zasady rozumienia języka polskiego...
Paweł Piotr

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Fikcyjne rozkłady dla Testowo - Grupowa współpraca dostosowywania
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Czerwiec 2023, 14:36:17 »
Więc nie odkrywaj nowej Ameryki, tylko jak masz chęci to popracuj nad czymś nowym :) Taka moja prośba.
Że nie śmiało zapytam: do czego Ty pijesz, panie kolego? No i chyba coś po niewczas temat odświeżyłem :D
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2023, 14:44:50 wysłana przez melis »