Forum Główne > ISDR - Rozkłady jazdy

Fikcyjny Osielec 2020

(1/3) > >>

Pr1:
Na prośbę użytkownika @melis umieszczam tutaj rozkopany fikcyjny rozkład jazdy dla stacji Osielec. Z racji swojej fikcyjności nie spełnia on oczywiście tzw. wymagań, ale po dopracowaniu przez dobrego/dobrych ludzi może ktoś się nim uraczy.

W zamyśle wymiana wagonów ze składów pociągów zdawczych następuje tylko i wyłącznie na rampie ładunkowej przy torze nr 4.

Do poprawy jest z pewnością parametr W4 przy pociągach pospiesznych, urozmaicenie taboru oraz rozkładowe czasy jazdy, które z jakiegoś powodu odbiegają od "realnych-symulatorowych".

melis:
Dziękuję Ci @Pr1 Może uda się zmobilizować w końcu userów do zaangażowania nad pracami przy RJ. Archiwalne rozkłady widzę są dostępne dla różnych regionów kraju, dzięki uprzejmości użytkowników forum kolejowego. Dla Osielca pozostają już chyba tylko fikcyjne rozkłady, ale można się do nich naprawdę przyłożyć. Zobaczymy co tam kolega @Pr1 upichcił ;)

WZLoviche:
Też kiedyś robiłem fikcyjny rj dla Osielca, jednak coś nie pykło i rj nie dość że nie chciał się łaskawie pojawić w menu ISDR (dalej nie wiem jak to naprawić) to prace stanęły na godzinie 13 w rozkładzie, dalsze 11 godzin na chwilę obecną pozostaje pustych. Wyślę go tu i może jakiś fachowiec powie czego brakuje do jakiejkolwiek "używalności" tego rozkładu.

A co do rj @Pr1, przeszedłem kilka godzin z niego i jedyny błąd jaki znalazłem to ten o którym sam napisałeś czyli poprawa W4 w ICkach (zatrzymują się na każdym przystanku osobowym, a w Osielcu podjeżdżają aż pod semafor [nawet jak jest "podany"]). Z towarami i osobówkami nie ma problemów (albo ja ich nie dostrzegłem). Rozkładowe czasy jazdy nie są wielkim problemem jeśli osobówka dojedzie minute/dwie przed planowym czasem, gorzej by było gdyby przyjeżdżały po czasie. A o urozmaicaniu taboru nie będę się wypowiadać, gdyż żaden pomysł nie przychodzi mi do głowy :D

melis:

--- Cytat: PociagowyAlex w 04 Maj 2023, 17:14:03 ---Też kiedyś robiłem fikcyjny rj dla Osielca, jednak coś nie pykło i rj nie dość że nie chciał się łaskawie pojawić w menu ISDR (dalej nie wiem jak to naprawić)

--- Koniec cytatu ---
Brakuje informacji w atrybutach rozkładu, jak autor, rok dla którego rozkład ma obowiązywać itp Zaraz spróbuje to poprawić i zobaczymy.

Coś dalej jest nie tak, bo mimo podania właściwych - tak myślę - parametrów, nawet wykres ruchu nie chce się pojawić.

W załączniku poprawione, aczkolwiek z tymi datami w atrybutach to chyba trzeba zmienić na takie, jakie Ty chcesz.

Pr1:

--- Cytuj ---Dziękuję Ci @Pr1 Może uda się zmobilizować w końcu userów do zaangażowania nad pracami przy RJ.
--- Koniec cytatu ---

Ja bym na to nie liczył. To jest ta sama choroba, która trapi MaSzynę i nie ma na nią leku.

Jak pisałem na forum tzw. SimRail - dzisiejsze oprogramowanie wymaga uniwersalności, a do tego niezbędna jest również możliwość łatwej edycji treści w niej zawartej. Oczywiście nikt nie wymaga tego od ISDR, który z założenia ma być tworem sztywnym i chwała mu po części za to. I nawet nikt nie ma prawa wymagać żeby było inaczej (podobnie jak przy MaSzynie), ale przez to również nikt nie ma prawa oczekiwać zaangażowania userów do tworzenia RJ, którego stworzenie to też nie jest ot tak i pstryk. Szczególnie, że tak naprawdę przy nowych RJ i tak będzie to średniej jakości efekt świeżości, a roboty od groma.

Nie ma się co oszukiwać, że to nowe posterunku najlepiej się "sprzedają".


--- Cytuj ---przeszedłem kilka godzin z niego i jedyny błąd jaki znalazłem to ten o którym sam napisałeś
--- Koniec cytatu ---
Nie spodziewam się tam jakiś błędów grubych, bo raz że jest to rozkład żywcem zerżnięty* z tegorocznego projektu wakacyjnego RJ dla stacji Puck, a towarowe dodawane były z wykresem ruchu. Także no... trochę oszukany ten rozkład  ::)

*Zerżnięty, ale czasy jazdy wg rozkładu Osielec 2005. A że czasy jazdy Mrzezino-Puck-Władysławowo są zbliżone to padło na Puck. Tylko odwrócony jest kilometraż.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej