Autor Wątek: Fikcyjny Osielec 2020  (Przeczytany 8008 razy)

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Fikcyjny Osielec 2020
« dnia: 04 Maj 2023, 00:55:06 »
Na prośbę użytkownika @melis umieszczam tutaj rozkopany fikcyjny rozkład jazdy dla stacji Osielec. Z racji swojej fikcyjności nie spełnia on oczywiście tzw. wymagań, ale po dopracowaniu przez dobrego/dobrych ludzi może ktoś się nim uraczy.

W zamyśle wymiana wagonów ze składów pociągów zdawczych następuje tylko i wyłącznie na rampie ładunkowej przy torze nr 4.

Do poprawy jest z pewnością parametr W4 przy pociągach pospiesznych, urozmaicenie taboru oraz rozkładowe czasy jazdy, które z jakiegoś powodu odbiegają od "realnych-symulatorowych".

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2023, 15:12:11 »
Dziękuję Ci @Pr1 Może uda się zmobilizować w końcu userów do zaangażowania nad pracami przy RJ. Archiwalne rozkłady widzę są dostępne dla różnych regionów kraju, dzięki uprzejmości użytkowników forum kolejowego. Dla Osielca pozostają już chyba tylko fikcyjne rozkłady, ale można się do nich naprawdę przyłożyć. Zobaczymy co tam kolega @Pr1 upichcił ;)

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2023, 17:14:03 »
Też kiedyś robiłem fikcyjny rj dla Osielca, jednak coś nie pykło i rj nie dość że nie chciał się łaskawie pojawić w menu ISDR (dalej nie wiem jak to naprawić) to prace stanęły na godzinie 13 w rozkładzie, dalsze 11 godzin na chwilę obecną pozostaje pustych. Wyślę go tu i może jakiś fachowiec powie czego brakuje do jakiejkolwiek "używalności" tego rozkładu.

A co do rj @Pr1, przeszedłem kilka godzin z niego i jedyny błąd jaki znalazłem to ten o którym sam napisałeś czyli poprawa W4 w ICkach (zatrzymują się na każdym przystanku osobowym, a w Osielcu podjeżdżają aż pod semafor [nawet jak jest "podany"]). Z towarami i osobówkami nie ma problemów (albo ja ich nie dostrzegłem). Rozkładowe czasy jazdy nie są wielkim problemem jeśli osobówka dojedzie minute/dwie przed planowym czasem, gorzej by było gdyby przyjeżdżały po czasie. A o urozmaicaniu taboru nie będę się wypowiadać, gdyż żaden pomysł nie przychodzi mi do głowy :D

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2023, 21:49:29 »
Też kiedyś robiłem fikcyjny rj dla Osielca, jednak coś nie pykło i rj nie dość że nie chciał się łaskawie pojawić w menu ISDR (dalej nie wiem jak to naprawić)
Brakuje informacji w atrybutach rozkładu, jak autor, rok dla którego rozkład ma obowiązywać itp Zaraz spróbuje to poprawić i zobaczymy.

Coś dalej jest nie tak, bo mimo podania właściwych - tak myślę - parametrów, nawet wykres ruchu nie chce się pojawić.

W załączniku poprawione, aczkolwiek z tymi datami w atrybutach to chyba trzeba zmienić na takie, jakie Ty chcesz.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 22:05:46 wysłana przez melis »

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj 2023, 22:46:14 »
Cytuj
Dziękuję Ci @Pr1 Może uda się zmobilizować w końcu userów do zaangażowania nad pracami przy RJ.

Ja bym na to nie liczył. To jest ta sama choroba, która trapi MaSzynę i nie ma na nią leku.

Jak pisałem na forum tzw. SimRail - dzisiejsze oprogramowanie wymaga uniwersalności, a do tego niezbędna jest również możliwość łatwej edycji treści w niej zawartej. Oczywiście nikt nie wymaga tego od ISDR, który z założenia ma być tworem sztywnym i chwała mu po części za to. I nawet nikt nie ma prawa wymagać żeby było inaczej (podobnie jak przy MaSzynie), ale przez to również nikt nie ma prawa oczekiwać zaangażowania userów do tworzenia RJ, którego stworzenie to też nie jest ot tak i pstryk. Szczególnie, że tak naprawdę przy nowych RJ i tak będzie to średniej jakości efekt świeżości, a roboty od groma.

Nie ma się co oszukiwać, że to nowe posterunku najlepiej się "sprzedają".

Cytuj
przeszedłem kilka godzin z niego i jedyny błąd jaki znalazłem to ten o którym sam napisałeś
Nie spodziewam się tam jakiś błędów grubych, bo raz że jest to rozkład żywcem zerżnięty* z tegorocznego projektu wakacyjnego RJ dla stacji Puck, a towarowe dodawane były z wykresem ruchu. Także no... trochę oszukany ten rozkład  ::)

*Zerżnięty, ale czasy jazdy wg rozkładu Osielec 2005. A że czasy jazdy Mrzezino-Puck-Władysławowo są zbliżone to padło na Puck. Tylko odwrócony jest kilometraż.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 22:51:04 wysłana przez Pr1 »

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2023, 22:50:26 »
@Melis Dzięki za pomoc, rj jak najbardziej działa, trochę tam już rzeczy popoprawiałem, może w końcu to jest czas żeby go skończyć raz, a dobrze. Całe 11 godzin mnie czeka roboty.
A z rzeczy jakie poprawiłem to: Czasy przejazdów, kategorie poprawione na "współczesne", parametry składów bo te też się nie zgadzały (troche mnie ilość błędów we własnym rj przeraża) oraz kilka innych mniejszych rzeczy

@Pr1 Eksperymentowałem z twoim rj i wskaźnikami W4, niestety nie udało mi się dokonać cudu na rzece Hudson i "ICety" zatrzymują się na p.o. a na stacji nie. Podejrzewam, że nie da się tego naprawić, gdyż w oficjalnym rj do stacji Osielec pociągi pospieszne nie zatrzymywały się na w/w stacji.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2023, 19:09:35 »
To trzeba zrobić Pearl Harbor i po prostu przerobić IC na przeloty.

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2023, 20:17:45 »
A kto ma się tą Hiroszimą zająć? Bo na chwilę obecną eksperymentuje ze swoim

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Maj 2023, 22:37:31 »
Pytanie czy musi, szczególnie na gwałt  ;)
Dałem to po to, żeby kolega @melis mógł sobie podłubać. Ja jeśli mam dotknąć się to za jakieś... w czerwcu. Chyba, że da się to ogarnąć w godzinę. Nie lubię zaczynać i zostawiać, bo potem dwa razy dłużej trwa przez konieczne powracanie myślami do przeszłości... 

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2023, 22:57:58 »
Możliwe, że jak ma się szybkie ręce to się da i w godzinę, myślę że mi by się to udało w jedną/dwie godziny, bo to tylko trzeba kilkanastom/kilkudziesięciom ICetom zmienić z postoju na przelot. Chociaż w przypadku mojego rj wszystko by "jebło", bo tam jest absolutnie wszystko na styk, przyjeżdża jeden i odchodzi w drugą stronę drugi. Więc tu już by był cały rj do zmieniania, ale myślę że w twoim rj nie stanowiło by to większego problemu

ps: szkoda że tak mało osób się interesuje tym symulatorem
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2023, 23:00:00 wysłana przez PociagowyAlex »

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2023, 23:05:03 »
Dokonano pouczeń wśród maszynistów IC. Zobacz, czy zatrzymują się jak powinni.

Po każdej, nawet najmniejszej zmianie w rozkładzie, trzeba odpalać go na czysto (tj. bez pliku stanu początkowego) lub tworzyć nowy plik stanu początkowego. Inaczej łyka rozkład po staremu.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2023, 23:10:38 wysłana przez Pr1 »

Offline WZLoviche

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj 2023, 21:14:23 »
Myślę, że niechcący wysłałeś jeszcze raz ten sam rj co wcześniej (ten niepoprawiony) lub ja coś przekabaciłem, bo u mnie nie ma różnicy w obu rj, nawet jak włączam bez stanu początkowego

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Fikcyjny Osielec 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Maj 2023, 00:31:31 »
Jak to mówią "u mnie działa". Przynajmniej ten pierwszy po 06:00, który leci z Zakopanego.

Ale przy okazji znalazłem błąd w soboty/niedziele, dlatego daje poprawione z dwójką.