Autor Wątek: Poznajmy się anonimowi dyżurni  (Przeczytany 47158 razy)

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Październik 2014, 20:23:25 »
Zacząłem korzystać z sumulatora parę lat wstecz. Obecnie jestem ISDRem w realnym życiu i w symulatorze, bo działam na nim do dzisiaj.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Październik 2014, 22:11:03 »
Apropo, właściwie to nie w tym temacie zapewne, ale nowego dla jednego posta zakładać nie chcę. Znalazłem np jakiś czas temu coś a'la zwierzenia, przemyślenia maszynisty. http://1435mm.bloog.pl/?smoybbtticaid=613ae6 Osobiście wszelakie blogi traktuję jako zwyczajny ekshibicjonizm, ale w tym wypadku to co innego. Czy ktoś z Was dyżurnych, nie miał kiedyś pomysłu na stworzenie takiego zawodowego bloga? Oczywiście pomijam kwestię zachowania tajemnicy służbowej, nie oczekuję także znalezienia tu ludzi z talentem do pisarstwa. Ot tak pytam. Na temat ISDR znalazłem jedynie coś takiego: http://pamientikisdr.blogspot.com/

Offline gumini_0317

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: z Tarnowa
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Październik 2014, 23:14:06 »
Kiedyś był isdr.blog.pl autorstwa "Dyżurny Ruchu z autoryzacją na LuC Poznań Dębiec i na LuA Luboń k./Poznania"

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Październik 2014, 00:13:25 »
Polecam wszystkim gorąco.

"Wspomnienia maszynisty"  Włodzimierza Dułobizno.

http://web.archive.org/web/20080213062929/www.maszynista.cal.pl/czytaj_pl.html

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Październik 2014, 02:13:42 »
Kiedyś był isdr.blog.pl autorstwa "Dyżurny Ruchu z autoryzacją na LuC Poznań Dębiec i na LuA Luboń k./Poznania"

Był, ale miał problemy służbowe, dlatego usunął. Ja osobiście też takich rzeczy unikam.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Kolejarz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
  • Typowy kolekcjoner mundurów.
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec 2015, 09:51:53 »
Trochę odgrzeję ten temat, niczym półrocznego kotleta z zamrażarki... no ale ktoś przecież po to założył ten temat.

ISDR poznałem przypadkowo w 2013 roku, kiedy to rozpocząłem naukę w TK - z początku gra wydawała mi się nie do ogarnięcia - z resztą sami wiecie jak to jest na początku.
Później zacząłem studiować instrukcję, następnie w  szkole zaczęliśmy tematy z prowadzenia ruchu z którymi dzięki rozeznaniu które nabyłem grając w ISDR nie miałem problemu z obsługą blokady...

Obecnie w ISDR'a gram sporadycznie, głównie po to by poćwiczyć zamykanie torów....lub wykolejanie składów :)

Swoją drogą... myślałem kiedyś o tym aby w przyszłości wykonać komputerową wersje pulpitu z pracowni w mojej szkole, do ISDRa.

Offline Prezes

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Śląsk
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec 2015, 17:14:46 »
Ja trafiłem tutaj około rok temu, szukałem jakiejś gry związanej z ruchem kolejowym, bo zacząłem się tym bardzo interesować.
Na początku oczywiście ciężko mi było to opanować i odstawiłem na parę miesięcy.

Po paru miesiącach zdecydowałem że jednak muszę to ogarnąć i wziąłem się w garść. :p

Teraz gram tak parę godzin tygodniowo, czytam też instrukcje, chcę pracować na kolei.
Nie narzekaj, że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt...

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2015, 18:12:41 »
Swoją drogą... myślałem kiedyś o tym aby w przyszłości wykonać komputerową wersje pulpitu z pracowni w mojej szkole, do ISDRa.

Chcesz kostkowy podpiąć do ISDRa? Czy zrobić "wirtualny posterunek"?
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Kolejarz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 24
  • Typowy kolekcjoner mundurów.
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec 2015, 18:52:51 »
Wykonać wirtualny posterunek pulpitu szkoleniowego, poza tym mamy w szkole całkiem sporą makietę do której można było by zrobić sterowanie przy pomocy ISDR'a... :)

Offline Strzelec12

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pisarzowice (śląskie)
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Grudzień 2015, 22:39:46 »
Witam wszystkich :). Jestem z Wami już ponad 3 lat (może nie byłem aktywnym użytkownikiem forum) i nadal pełen podziwu w wasze zaangażowanie w ten super projekt. Wyobrażam sobie ile czasu trzeba na stworzenie takiego symulatora.
Moja przygoda z ISDR zaczęła się od szukania programów służących do symulacji pracy dyżurnego ruchu. Zawsze imponowało mi zajęcie nie tylko ich, ale wszystkich pracowników kolei. Na początku nie było łatwo. Należało  zapoznać się z instrukcjami symulatora, kilkoma instrukcjami kolejowymi i zapoznawać się z nowo wprowadzanymi zmianami. Mając już podstawy było coraz lepiej. Zaczynałem od początkowych wersji stacji Testowo, potem Lisków i Lisków Miasto. Jestem też wielkim fanem być może znanej wam symulacji MaSzyna. Studiuję aktualnie automatykę i robotykę i być może zwiążę swój przyszłość z koleją. No cóż, zobaczymy... Pozdrawiam. :D
Zapalony fan kolejnictwa.

Offline WindowsKillerPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Nienawidzący manewrów młodszy nastawniczy
    • Zobacz profil
  • Skąd: Między: Podg. Grabiszyn - Wrocław Główny
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Luty 2016, 20:42:17 »
Dzień dobry wszystkim lub dobry wieczór ^^ Też odgrzewam, ale jako że się nudzę podczas dyżuru (1:25 w nocy w symku, na stacji jedynie ręczne generowanie ruchu), postanowiłem tu napisać. Już kilka dobrych miesięcy w ISDR-a gram, dokładnie od kiedy to nie wiem, ale na pewno od czasów, gdy nie było Testowa Fabrycznego, a przed powstaniem symulatora Lisków rynek. Zaczęło się od MaSzyny, w którą grałem po tym, gdy przerwałem granie w Microsoft Flight Simulator. Pewnego dnia (nie pamiętam jak) znalazłem ISDR, w który zacząłem grać. Ale jak to wyglądało?
Z początku pobrałem Lisków, który mi się podobał, bo było sporo torów, zwrotnic i przycisków. Ale gdy przyszło do przyjmowania pociągów, było trochę nerwów: "Dlaczego nie mogę mu dać normalnego nakazu jazdy?", "Dlaczego sąsiednia stacja chce zablokowania bloku początkowego?" itp. Dlatego przerwałem. Potem przeczytałem pobieżnie instrukcję i znalazłem: "Przecież przebiegi same się nastawią! Trzeba tylko użyć białego przycisku z czarną obwódką.". Wtedy jakoś szło, a potem przeszedłem na Testowo. Tam było gorzej, bo nie było tych magicznych przycisków od automatycznego nastawiania przebiegów, ale po doczytaniu instrukcji nie było problemów... prawie. Co chwilę zaczynałem od nowa, bo stacja zapychała mi się pociągami, sąsiedzi przysyłali kolejne, a ja ledwo wyrabiałem się z tymi, co miałem, co czasem do tej pory ma miejsce (szczególnie z towarowymi na manewrach), dlatego częściej gram na ręcznym generowaniu ruchu. Chciałem zrobić rozkład, ale jestem człowiekiem leniwym i niezbyt cierpliwym, więc nie chciało mi się tworzyć rozkładu, w którym pojawiały się błędy. W końcu powstało Lisków miasto - stacja, którą polubiłem za niewielki ruch. Dodatkowo teraz sobie dokładam pociągi, by się za bardzo nie zanudzić. I teraz raz siedzę przy ISDR, raz przy Maszynie, a kolejny raz przy Flight Simulatorze, ewentualnie czymś innym. Zależy na co mam czas i ochotę ^^
A na forum nie jestem aktywny, bo za mało znam się na kolejnictwie i nie mam za bardzo gdzie się udzielać...
Pozdrowienia ^^

Offline KapiX0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Zabrze
Odp: Poznajmy się anonimowi dyżurni
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Lipiec 2023, 23:47:17 »
Ja na przykład szukałem i znalazłem. Fajny symulator to i dużo przegrane. Bardzo realistyczny co jest dość rzadko spotykane. Gram już kilka lat. Polecam.