Forum Główne > Inne

Co dalej ze starymi USRK?

(1/1)

Dawid_201:
Witam,

co raz więcej stacji w Polsce przechodzi gruntowną modernizację, pod którą podlegają także urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Chciałbym wiedzieć co się z nimi (tj.usrk) dzieje dalej (np. z pulpitami kostkowymi, aparatami blokowymi itd.). Czy idą one na złom? Czy może PKP PLK magazynuje gdzie stare urządzenia? Jestem ciekawy co się stało/stanie z pulpitami kostkowymi z W. Zachodniej, W. Wschodniej, W. Centralnej, co się stało z pulpitem ze stacji Olsztyn Główny oraz z nastawni ŁK1 na stacji Łódź Kaliska która ostatnio została zrównana z ziemią. Co się stało z u. mechanicznymi scentralizowanymi z wielu nastawni w woj. łódzkim (np. LB, LB1, ŁK, ŁKT, ŁK4, ŁŻ, ŁŻ1, ŁG, ŁG1, ŁG2 itd.). Nie oczekuję odpowiedzi na wszystkie pytania,  najważniejsze żeby była odpowiedź na pierwsze.

Pozdrawiam 

WZLoviche:
W Łowiczu jest budynek należący do PKP PLK (nie będę mówił dokładnie gdzie się znajduję), w którym (oraz naokoło niego) są różne stare lub po prostu niepotrzebne "rzeczy" PLKi. Chodzę tam co jakiś czas i na chwilę obecną znajdują się tam:
- Jakieś wajchy (zapewne z Łowicza)
- mnóstwo wyłamanych rogatek
- mnóstwo starych semaforów
- różne rzeczy z peronów z Piaseczna (na przykład tablice w których są jeszcze stare rozkłady jazdy)
- mnóstwo Tarcz Ostrzegawczych Przejazdowych
- kilka innych rzeczy

Sam budynek jest na terenie PLK i nie da się do niego wejść, jednak nad płotem trochę widać... Na pewno jest tam dużo więcej rzeczy w środku, jednak przez bardzo brudne okna nie widać wszystkiego.

Paweł:
Stare urządzenia, jeżeli nie zostaną przeznaczone na części zamienne, mogą zostać pozyskane przez szkoły/stowarzyszenia/muzea, o ile znajdzie się chętny i zajmie się tym od strony formalnej i organizacyjnej. W pozostałym przypadku na ogół idą na złom/do utylizacji, choć sporadycznie zdarza się że ISE zachowuje urządzenia u siebie jako eksponaty.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej