Autor Wątek: Obsługa blokady liniowej cz. 2  (Przeczytany 10973 razy)

Chrzciciel

  • Gość
Obsługa blokady liniowej cz. 2
« dnia: 22 Luty 2012, 17:42:03 »
Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum!
Niestety musiałem założyć nowy temat gdyż stary o takim tytule został zamknięty, otóż w sytuacji jeśli wyprawiam pociąg np. do Borka na rozkaz S, blokadę już zwolniłem poprzez wyciągnięcie dKoS, pociąg przejechał, to i tak jeśli żądam pozwolenia na wyprawienie pociągu, każą mi stać ze względu na pociąg który przyjechał wcześniej z kierunku Borek. Czy tak powinno być? Czy mam to zignorować? Czy też może powinienem wykonać jeszcze jakąś czynność kiedy przyjeżdża do mnie pociąg na rozkaz S?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Obsługa blokady liniowej cz. 2
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2012, 17:53:22 »
Musisz zwolnić blokadę przyciskiem Ko. Proszę odpowiedzi na takie pytania w pierwszej kolejności szukać w dokumentacji - jest tam dokładnie opisana obsługa blokad liniowych.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2012, 18:03:44 wysłana przez Paweł »

Chrzciciel

  • Gość
Odp: Obsługa blokady liniowej cz. 2
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2012, 12:49:00 »
Zapomniałem dodać że uruchomiłem do tego wszystkiego TZP, problem udało mi się już rozwiązać i nie dostawałem pozwolenia od Borka bo nie zgłaszałem przyjazdu poprzedniego pociągu z tego kierunku, wystarczy zgłosić przyjazd ostatniego składu i Borek daje pozwolenie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Obsługa blokady liniowej cz. 2
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2012, 13:42:28 »
Dodam że przy TZP należy również pamiętać o obsłudze blokady liniowej. W tym przypadku Borek dałby pozwolenie mimo braku zwolnienia blokady, bo podstawą prowadzenia ruchu są w tej sytuacji zgłoszenia telefoniczne.