Autor Wątek: Brak podglądu terenu  (Przeczytany 14491 razy)

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Brak podglądu terenu
« dnia: 30 Marzec 2012, 18:55:25 »
Cześć i czołem.
Problem jest tego rodzaju. Niedawno padł mi podgląd rogatek na przejeździe w zakładce "pozostałe urządzenia" a przy bodaj 3 czy 4 kolejnym uruchomieniu padł podgląd terenu. Wygląda to tak, że jest biała/szara plama na zakładce "podgląd sytuacji w terenie". W zasadzie nic nie kombinowałem z laptopem i nie bardzo wiem od czego to się mogło stać. Dla pewności pobierałem jeszcze kilka razy program ale to nic nie dało.
Laptop ACER Aspire 5742G
GeForce GT420M, rozdzielczość 1366x768, najnowsze sterowniki
3 GB DDR3
Windows Home Premium 7  64 bit

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1016
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Brak podglądu terenu
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2012, 20:37:24 »
Nic się nie wyświetla, łącznie z krzyżykiem na środku ekranu? Zaznacz pole TSRK w oknie Diagnostyka - wyświetlają się w rogu podglądu informacje o widoku i FPS? Czy symulacja poruszania się pociągów, przestawianie zwrotnic, nastawianie sygnałów itp. działa? Sprawdź jeszcze dodatkowe okno podglądu (menu Narzędzia).

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Odp: Brak podglądu terenu
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2012, 20:47:50 »
W podglądzie terenu nie wyświetla się nic: -> pulpit_1 Po zaznaczeniu opcji TSRK w diagnostyce pojawia się przycisk "Krok": -> pulpit_2.
Symulacja pulpitu działa. Mogę normalnie prowadzić ruch pociągów i nie ma tu żadnych (zauważalnych) nieprawidłowości. Natomiast gdy włączę to dodatkowe okno z podglądem w tym oknie jest wszystko ok i "widzę teren" :).

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1016
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Brak podglądu terenu
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2012, 21:11:41 »
Ten problem już się kiedyś pojawił - to będzie to samo: http://isdr.pl/index.php/topic,91.0.html

Narazie niestety trzeba się posiłkować podglądem dodatkowym. W następnej wersji będzie to naprawione.

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Odp: Brak podglądu terenu
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2012, 21:21:47 »
Faktycznie. Nie dotarłem do tamtego tematu. W każdym razie dzięki za poświęcony czas ;)