Autor Wątek: problemy z semaforem  (Przeczytany 23767 razy)

matieks

  • Gość
problemy z semaforem
« dnia: 30 Marzec 2012, 20:05:42 »
Pewnego razu chciałem zmienić na semaforze sygnał z s1 na zezwalający ale się nie dało i nie wiem dlaczego. Rogatki zamknięte zwrotnice prawidłowo ułożone i nic! Nie wiem dlaczego...

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marzec 2012, 20:14:41 »
A przypadkiem nie było tak, że ułożyłeś drogę, utwierdziłeś, poświeciłeś semafor a następnie go wygasiłeś? Jeśli tak to wcale się nie dziwię, że nie mogłeś go ponownie podać ;)

matieks

  • Gość
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marzec 2012, 20:20:06 »
Może...Ale w każdym razie postaram się najpierw sprawdzić a potem pytać na forum. Dziękuję za odpowiedź.

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marzec 2012, 20:33:26 »
Jeśli było tak jak mówiłem to w zasadzie jest proste wyjście z tej sytuacji. Gdy masz drogę utwierdzoną to się podświetla na biało. Gdy wygaśnie semafor albo sam go wygasisz to żeby podać go ponownie musisz zerwać plombę i rozwiązać drogę. Jeśli sygnał miałeś na semaforze np "F" to musisz rozplombować przycisk "zf" przy którym świeci się lampka. Ewentualnie wpuszczasz/wypuszczasz tabor na sygnał zastępczy i nie musisz zrywać plomby żeby Ci zbiło ;)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marzec 2012, 20:41:02 »
Przyczyną braku wyświetlenia sygnału zezwalającego może być dodatkowo spalenie żarówki w sygnalizatorze. W takim przypadku droga się utwierdzi ale pozostanie sygnał "stój".

Następnym razem sprecyzuj sytuację albo zachowaj plik z zapisanym stanem, bo teraz to jest zgadywanka. Ankietę usunąłem.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2012, 21:07:00 wysłana przez Paweł »

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marzec 2012, 20:42:56 »
To głosowanie jest bez sensu. Ty musisz coś źle robić. Najlepiej popatrz w usterki i zobacz, co świeci się na czerwono.
Sz na Tm

Offline Pablo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lincoln uk
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Luty 2016, 15:18:33 »
Też mam podobny problem, bo utwierdziłem drogą(testowo) na całą długość stacji St i Sf. I chcąc wypuścić pociąg do Liskowa nie mogę odblokować tej poprzedniej drogi(cała podświetlona Jt2 na biało). Zerwanie plomby zt lub zf nie pomaga(tzn nie reagują przyciski). Zwrotnicy nie mogę przestawić zwrotnic 27/28. Lisków potwierdza wolną drogę dla pociągu stojącego na Jt1. Jak wygasić wcześniej błędnie utwierdzoną drogę?

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Luty 2016, 18:01:58 »
Plomby zrywasz używając ctrl+ppm o czym jasno jest napisane w instrukcji.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2016, 19:25:50 wysłana przez melis »

Offline Paweł Piotr

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Luty 2016, 22:18:22 »
No i co panie moderatorze MaKu? Kolejny gość, któremu trzeba tłumaczyć, że symulator posiada instrukcję, którą z przyzwoitości powinien przeczytać, zanim zacznie bawić się symulatorem?
Paweł Piotr

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Luty 2016, 22:54:15 »
To jest i będzie problem, bowiem to jeden z trudniejszych symulatorów. To nie EU07, gdzie przy pomocy paru klawiszy pojedziemy i staniemy, to nie symulator prowadzenia autobusu, czy sam. ciężarowego, gdzie też pare klawiszy rozwiązuje problem. Tu, co wiemy, jest wymagana kolejność wykonywania czynności, znajomość instrukcji, która jest na kilkunastu stronach, a dziś jak wiemy z czytaniem jest problem. Dlatego tak będzie, że z ciekawości ludzie się tu pojawią i stąd znikną, bowiem czy my na forum ich zniechęcimy, czy czytanie dokumentacji ich zniechęci.

Offline melis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 326
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Luty 2016, 06:18:54 »
No i co panie moderatorze MaKu? Kolejny gość, któremu trzeba tłumaczyć, że symulator posiada instrukcję, którą z przyzwoitości powinien przeczytać, zanim zacznie bawić się symulatorem?
@Maku sam też odsyłał do instrukcji. Nie ma w tym niczego złego, tak myślę. Jednak rozwiązanie ot tak na talerzu, nie powinno chyba być podawane. Np odesłanie do instrukcji ze wskazaniem konkretnej strony. Ja sam też miałem awers do brnięcia przez ten gąszcz opisów. Aż, do czasu gdy zwyczajnie mnie to wciągnęło. Sprawa wygląda tak, że kto poznać symka będzie chciał, ten pozna

Offline MuNiO

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: problemy z semaforem
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Luty 2016, 07:05:02 »
Wystarczy czytanie ze zrozumieniem i tyle, czas zamknąć wątek.