Autor Wątek: Zablokowana blokada w krk Liskowa.  (Przeczytany 21402 razy)

Offline szczur3k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wałbrzych
Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« dnia: 17 Kwiecień 2012, 14:32:32 »
Mam problem z którym nie do końca mogę sobie poradzić. Sytuacja wygląda tak: pociąg z Wilamowic zbliżał sie do Testowa, więc ustawiłem przebieg, wszystko zadziałało OK poza tym, że nie wyświetlił się sygnał na semaforze. Pierwsze co sprawdziłem to usterki i oczywiście przy semaforze T znalazłem usterkę zdaje się czujnika przytorowego. Z rozpędu zamiast wyciągnąć przycisk dKo wpuściłem pociąg na Sz i tutaj pojawił się problem: blokada znajduje się w takim stanie jak w przypadku jazdy pociągu w stronę Testowa i za nic nie mogę jej zwolnić, a co za tym idzie ułożyć przebiegu. Wiem, zawaliłem, ale czy na taką ewentualność jest przewidziana możliwość awaryjnego zwolnienia blokady?

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2012, 14:41:49 »
Jeśli z różnych przyczyn nie możesz zwolnić blokady, musisz wprowadzić telefoniczne zapowiadanie pociągów na szlaku Testowo Wschód - Testowo Fabryczne. Wtedy będziesz mógł wyprawić pociąg niezależnie od stanu blokady. A gdy pociąg będzie jechał do Ciebie z TF, wtedy będziesz mógł normalnie zwolnić blokadę.
Tylko nie pamiętam czy nie było tak, że TZP można odwołać dopiero po trzecim przejeździe przy sprawnej blokadzie. Gdzieś tak słyszałem, ale nie jestem pewien, może niech wypowiedzą się forumowi eksperci.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2012, 14:43:33 wysłana przez krzysiek13000 »
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.

Offline szczur3k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2012, 14:49:18 »
Czyli wystarczy, że przy wjeździe pociągu z Liskowa wyciągnę przycisk dKo?

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2012, 15:00:43 »
Ls nie wyprawi następnego pociągu, dopóki nie oddasz bliku. A jako, że nie możesz oddać bloku, to musisz wprowadzić telefoniczne zapowiadanie. Idąc dalej, Ty od siebie też nic nie wyprawisz, bo raz, nie podasz semafora, a dwa, Ls nie da wolnej drogi.

Offline szczur3k

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2012, 19:08:48 »
@MaK_86, rozumiem, telefoniczne już zgłosiłem i działa. Pytanie czy jeśli przy najbliższym pociągu od strony Liskowa użyję przycisku dKo blokada zacznie funkcjonować jak powinna. Z tego co zdążyłem stwierdzić, to odpowiedź brzmi "tak" :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1016
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2012, 19:15:56 »
Tak, wtedy się zwolni. W programie można zastosować jeszcze jeden trik, polegający na zasymulowaniu usterki blokady a następnie jej usunięciu (można wyłączyć opóźnienie w ustawieniach) - wtedy równocześnie z usunięciem usterki blokada zostanie doprowadzona do stanu zasadniczego.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwiecień 2012, 18:28:54 »
Tak, wtedy się zwolni. W programie można zastosować jeszcze jeden trik, polegający na zasymulowaniu usterki blokady a następnie jej usunięciu (można wyłączyć opóźnienie w ustawieniach) - wtedy równocześnie z usunięciem usterki blokada zostanie doprowadzona do stanu zasadniczego.

Wizyta automatyka w przekaźnikowni i ręczne podciągnięcie bloku  ;D
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Zablokowana blokada w krk Liskowa.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwiecień 2012, 21:46:54 »
Tak, wtedy się zwolni. W programie można zastosować jeszcze jeden trik, polegający na zasymulowaniu usterki blokady a następnie jej usunięciu (można wyłączyć opóźnienie w ustawieniach) - wtedy równocześnie z usunięciem usterki blokada zostanie doprowadzona do stanu zasadniczego.
Mozna zrobic jeszcze inaczej - podac semafor wjazdowy i zasymulowac zajetosci odcinkow tak jak podczas jazdy pociagow. W taki sposob to przewaznie automatycy robią ;)