Autor Wątek: Rozkłady  (Przeczytany 39722 razy)

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Rozkłady
« dnia: 25 Kwiecień 2012, 13:42:10 »
Czy wie ktoś na jakiej stronie można znaleźć rozkłady pociagów towarowych? (Insteresuje mnie głównie Warszawski Węzeł Kolejowy, ale inne też byc mogą).

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2012, 11:39:08 »
Ja może coś dodam do pytania: Czy w ogóle istnieje jeszcze coś takiego jak rozkład jazdy pociągów towarowych? Czy może teraz wszystkie pociągi mają przy zamówieniu tworzony indywidualny rozkład jazdy (a i tak zgodnie z nim nie jeżdżą)?

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień 2012, 11:57:03 »
Najpewniej jedyne miejsce, aby zdobyć taki rozkład to nastawnia, a w niej miły dyżurny. 
Chociaż jest taki poczciwy program o nazwie "Kolejarz" i tam są towarowe w rozkładzie możesz zajrzeć. Nie wiem skąd biorą te towarowce. Pewnie chodzą na nastawnie tak jak napisałem, albo mają znajomości w PKP Cargo itd.  ;)
Co do pytania @djuzi nie mam zielonego pojęcia.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień 2012, 12:15:31 »
Najpewniej jedyne miejsce, aby zdobyć taki rozkład to nastawnia, a w niej miły dyżurny. 
Chociaż jest taki poczciwy program o nazwie "Kolejarz" i tam są towarowe w rozkładzie możesz zajrzeć. Nie wiem skąd biorą te towarowce. Pewnie chodzą na nastawnie tak jak napisałem, albo mają znajomości w PKP Cargo itd.  ;)
Co do pytania @djuzi nie mam zielonego pojęcia.
Wiem, że jest "Kolejarz" i właśnie do niego szukam rozkładów, żeby zrobić samemu stację, plany stacji mam ze strony semaforek.xt.pl

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień 2012, 13:58:40 »
Na nastawni to sobie z SWDRa wyciągniesz  :D Ale towary chodzą różnie. Np u mnie w jedną nockę potrafi przejechać ok 30 towarów (od ok północy do 4-5), a czasem jadą 2.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwiecień 2012, 16:30:00 »
Powiedzmy obie szczerze. PKP Cargo wycofuje się coraz bardziej z planowych obiegów towarowych. Zostało coraz mniej. Bardziej opłaca się indywidualne "katalog" odpalić, niż czasem codziennie ciągać po 2-3 wagony, lub całkiem odwoływać pociąg.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Kwiecień 2012, 17:12:07 »
Na nastawni to sobie z SWDRa wyciągniesz  :D Ale towary chodzą różnie. Np u mnie w jedną nockę potrafi przejechać ok 30 towarów (od ok północy do 4-5), a czasem jadą 2.
To co mam poprostu pójść na nastawnie i poprosić, żeby mi dali SWDR-a? A jak mi nie dadzą? ???

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Kwiecień 2012, 17:20:55 »
W sumien nie ma juz czegos takiego jak rozklad jazdy pociagow towarowych. Zdarzaja sie oczywiscie wyjatki w postaci pociagow sztywnych ale w skali sieci jest ich bardzo malo.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień 2012, 17:42:00 »
To w takim razie co muszę zrobić, żeby dostać ten SWDR? Pójść na nastawnię i co powiedzieć do domofonu, "chciałbym dostać SWDR"? ???

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień 2012, 18:47:16 »
To w takim razie co muszę zrobić, żeby dostać ten SWDR? Pójść na nastawnię i co powiedzieć do domofonu, "chciałbym dostać SWDR"? ???

To brzmi, jakbyś chciał dostać instalkę.... :D:D Po 2 wątpie, żeby Cie wpuścili na budę....
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2012, 22:38:10 »
Przy obecnym planowaniu pociągów towarowych, to wyjdzie na to samo, jakbyś sobie sam wymyślił rozkład...
Po prostyu, powklejaj jakieś towary między planowa osobowe i wyjdzie w sumie na to samo. Numeruj sobie dla Wa-wy, czyli
1120xx, 1130xx, 1112xxx dla luzaków.

Ot, cała magia :P

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2012, 22:40:51 »
A dla luzaków trzecia cyfra nie powinna być 8? Nie biorę tu przykładu z Szczecińskiej numeracji.
Sz na Tm

Offline krzysiek13000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Kwiecień 2012, 23:15:35 »
instalkę.... :D:D
Wiesz ile ja bym dał za nią... ;) Siedziałbym sobie przy komputerze i wszystko bym widział, skanera nasłuchowego nie trzeba ;) Widzę, że wyjechał towar z sąsiedniej stacji, to chwytam aparat i na stację. Tylko chyba zdobycie takiej instalki byłoby niemożliwe, nie wiem jak z uwierzytelnianiem połączenia, a nawet jeśli się uda, to a nuż kogoś namierzą, że "na lewo ciągnie rozkład" i CBŚ wparuje o 6.00 rano...
W życiu jak w ISDRze - czas biegnie tak szybko, że ciężko za nim nadążyć.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwiecień 2012, 00:28:55 »
Te dziewieciocyfrowe numery pociagow to tez niezly wymysl w niektorych IZ :P

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Rozkłady
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Kwiecień 2012, 00:33:31 »
Tylko chyba zdobycie takiej instalki byłoby niemożliwe, nie wiem jak z uwierzytelnianiem połączenia, a nawet jeśli się uda, to a nuż kogoś namierzą, że "na lewo ciągnie rozkład" i CBŚ wparuje o 6.00 rano...

SWDR działa tylko w wewnętrznej sieci VPN PLKi, więc installka była by raczej bezużyteczna.

Te dziewieciocyfrowe numery pociagow to tez niezly wymysl w niektorych IZ :P

Które pociągi mają dziewięć cyfr? Takie to mi się nie będą w tabelkach mieścić :P