Autor Wątek: Ślemień nie przyjmuje pociągów  (Przeczytany 18448 razy)

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Ślemień nie przyjmuje pociągów
« dnia: 10 Maj 2012, 22:15:37 »
Po ok. godzinie symulacji zauważyłem, że ślemień nie przyjmuje pociągów (były zgłaszane). Pod Ślemieniem stoją cztery składy. Wysyłam screen z podglądu i z diagnostyki.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Ślemień nie przyjmuje pociągów
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2012, 23:52:14 »
Wstaw jeszcze plik z zapisanym stanem. Na pewno nie masz jakiejś starszej wersji?

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Ślemień nie przyjmuje pociągów
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2012, 14:16:31 »
Wstaw jeszcze plik z zapisanym stanem. Na pewno nie masz jakiejś starszej wersji?
Wersja najnowsza.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Ślemień nie przyjmuje pociągów
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2012, 16:14:04 »
Może nie jest to zbyt realna metoda, ale daj poc. 337700 rozkaz pisemny S na wjazdowy do Ślemienia  "W". U mnie to działa. Potem (cudem) Ślemień będzie podawał wjazd dla reszty pociągów. Nie wiem o co tu chodzi, ale to działa.

Offline djuzi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 175
  • Prawie jak Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Warszawa
Odp: Ślemień nie przyjmuje pociągów
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2012, 18:59:34 »
Nie bawmy się w pisanie rozkazów, których w taki sposób wystawiać nie wolno. Jeśli Ślemień ma problem z obsługą urządzeń - sam musi wystawić rozkaz pisemny dla pociągu. Jeśli problem leży po stronie programu -  trzeba odnaleźć jego źródło i w nowej wersji usunąć. O to przecież chodzi, żeby ISDRa błędów pozbawić i odwzorować REALNE zachowania dyżurnych ruchu na stacji za pomocą symulacji.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Ślemień nie przyjmuje pociągów
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2012, 16:44:55 »
Po przeanalizowaniu czarnych skrzynek komisja stwierdza co następuje:

1. O 13:11 zgłoszono ISDR Ślemień odjazd 43208 oraz 337700, a 7 minut później 63214.
2. O 13:21 zgłasza się na wjeździe do Ślemienia i zostaje przyjęty 43208.
3. O 13:26 zgłasza się na wjeździe do Ślemienia 63214, Ślemień traktuje go jako 337700 (tak ma w "dzienniku" - przyjąłem że użytkownik mógł nadać zły numer składu) i ustawia mu przebieg wjazdowy - niby nic, AI nie rozpoznaje pociągów po składzie i jest mu to obojętne.
4. W czasie przyjmowania "337700" o 13:28 zgłasza się na wjeździe właściwy 337700, jednak Ślemień ignoruje zgłoszenie ponieważ 337700 właśnie wjeżdża - "drugi" 337700 pozostaje pod semaforem wjazdowym. Według logów gdyby się zgłosił pół sekundy później, prawdopodobnie zostałby normalnie wpuszczony :)

Będzie trzeba trochę poduczyć AI żeby radziło sobie z takimi błędami. Wychodzi na to że wpuszczanie pociągów wyłącznie w oparciu o system "zgłoszeń" przed semaforem wjazdowym jest nie do końca skuteczne i trzeba będzie wprowadzić ustawianie przebiegów na podstawie spodziewanego przyjazdu według zgłoszenia telefonicznego.

Dodatkowa uwaga: widzę że zgłaszasz po dwa pociągi na tfsn i następnie na tfpc - można tak robić, ale Ty je za drugim razem zgłaszasz w odwrotnej kolejności, co też może spowodować jakieś problemy (także podanie właściwych godzin nie rozwiąże problemu - trzeba je zawsze zgłaszać po kolei).
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2012, 17:31:23 wysłana przez Paweł »