Autor Wątek: Pociąg widmo  (Przeczytany 35339 razy)

robert051

  • Gość
Pociąg widmo
« dnia: 12 Grudzień 2010, 18:34:16 »
Podczas testowania aplikacji trafił się ciekawy błąd w postaci pociągu widmo.
Już tłumacze o co chodzi.
Ślemień zapowiedział mi pociąg 66925. Sytuacja normalna tyle że u mnie przed semaforem wjazdowym był mały "korek".
Pokazał się na blokadzie liniowej. Zgłosiłem go do post. 20 że nadjedzie.
Nagle z czerwonej szczelinki zrobiła się biała.
Pociąg znikł. Nie kombinowałem nic w debugowaniu.
Następny 63163 z Ślemienia dotarł do Mnie cały.
Rozumiem że Polacy lubią się zaopatrywać w metale najróżniejszego typu na kolei ale nie aż tak żeby cały pociąg znikł.

Pomyłka wszystko jest ok. Ale te propozycje poniżej przydało by się rozpatrzyć
Ps. Można do listy dozwolonych załączników dodać .sav ?? Ułatwi to wrzucanie sav-ow na forum.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2010, 18:39:35 wysłana przez robert051 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2010, 20:19:47 »
Rozszerzenia .sav i .roz dodane. Które "propozycje poniżej"?

robert051

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Grudzień 2010, 20:40:24 »
Właśnie chodziło o te rozszerzenia które były po niżej tekstu.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2010, 20:54:47 »
Ale widzę w tym .sav że coś nie tak z odcinkiem It171, fałszywie wykazuje niezajętość... Niedobrze, takiego czegoś jeszcze nie było.

Offline mklukasz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudzień 2010, 15:18:12 »
Witam
Ja mam taki problem.. Ślesin cały czas się pyta "jaki pociąg wyjechał" mimo że nic nie wyjechało..
Dołączam zapis stanu gry

rustsaltz

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2010, 16:18:04 »
Witam
Ja mam taki problem.. Ślesin cały czas się pyta "jaki pociąg wyjechał" mimo że nic nie wyjechało..
Dołączam zapis stanu gry
Jak mi przypadkiem wymanewrował skład i wykazał zajętość SBLki to też pytali, nic nie daje rozłączenie się, ani odpowiedź "zatrzymany" dzwonią jak najęci...

robert051

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2010, 18:34:41 »
Co do manewru to jako nr wpisz zwrot "manewr 2"  i daj że odjechał. Może to pomoże.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudzień 2010, 18:43:14 »
Jak AI zobaczy że tor szlakowy jest zajęty (zajęty odstęp lub zablokowany blok), to jednorazowo pyta o pociąg. Przy usterce odcinka i manewrach na tor szlakowy tak samo, chociaż można manewry na tor szlakowy uzgodnić (jest to opisane w instrukcji) i wtedy wie co jest grane i nie pyta. A jeżeli pyta cały czas i nie daje spokoju, to znaczy że coś niezgłoszonego wpuścił lub ma pod semaforem.

@mklukasz - przejrzałem ten zapis stanu - poleciłeś wstrzymanie wyprawiania po torze 2 (swoją drogą to dla AI tor lewy i samo nie wyprawi po nim pociągu, chyba że prawy został zamknięty; druga sprawa - wnioskując po pulpicie tor miał być zamknięty - więc nie zgłaszaj "wstrzymania wyprawiania", tylko zamknij tor - przycisk "Zamknij") i wyprawiłeś po lewym pociągi 66930, 64008 oraz 6106, podając w telefonogramach "po torze 1". Następnie pojechał 63104, ale już bez zaznaczenia po którym torze, więc AI automatycznie "wpisało" go na tor 2 (tor prawy dla kierunku parzystego - gdyby był zamknięty, to by zażądało podania toru, ale było tylko wstrzymanie wyprawiania). Tymczasem coś przyjechało po torze 1 (ten 63104), zostało wpuszczone, i teraz AI pyta się co to było. W takiej sytuacji musisz zgłosić "63104 zatrzymany", "63104 odjechał po torze 1" i wróci do normy. Można by było zrobić automatyczne skorygowanie toru w takim przypadku, ale nie wiem czy ma to sens, po prostu trzeba tak zgłaszać żeby nie wprowadzić AI w błąd (gdyby do tego było wprowadzone TZP to katastrofa gotowa).

rustsaltz

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień 2010, 18:51:14 »
Jak AI zobaczy że tor szlakowy jest zajęty (zajęty odstęp lub zablokowany blok), to jednorazowo pyta o pociąg.
Problem w tym, że tam olanie go nic nie dawało, bo dzwonił ciągle

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2010, 18:53:33 »
Jak AI zobaczy że tor szlakowy jest zajęty (zajęty odstęp lub zablokowany blok), to jednorazowo pyta o pociąg.
Problem w tym, że tam olanie go nic nie dawało, bo dzwonił ciągle

A jeżeli pyta cały czas i nie daje spokoju, to znaczy że coś niezgłoszonego wpuścił lub ma pod semaforem.

rustsaltz

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2010, 19:18:32 »
Da się to wyleczyć, czy do końca zmiany nie daje spokoju?

robert051

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudzień 2010, 19:34:50 »
Mam nadzieje że zadziała. Przez parę min. mnie Ślemień nie męczył.
Podejrzewam że to złe zamknięcie toru mogło spowodować ten cyrk.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2010, 19:37:21 wysłana przez robert051 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudzień 2010, 20:09:26 »
@rustsaltz: Sprawdziłem przed chwilą i u mnie zajęcie toru powoduje jednorazowe zapytanie. Jak nie daje spokoju, zobacz do Debugmode - jeżeli w kontrolkach któregoś toru jest "mode=12", to znaczy że coś właśnie wpuścił i żąda informacji o numerze, jeżeli po prawej, w "zdarzenia" wyświetla się "m=11 ...", to znaczy że coś czeka na podejściu i nie wiadomo co to jest, jeżeli ani jedno ani drugie, a mimo to ciągle pyta - pokaż zapis stanu, może trafiłeś na jakiś błąd.

@robert051: Napisałem dokładnie co było nie tak i jak temu zaradzić, po co kombinujesz i jeszcze bardziej komplikujesz sytuację...

rustsaltz

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień 2010, 20:17:32 »
niestety zapis wywaliłem, spróbuję sprowokować jeszcze raz taką sytuację.

robert051

  • Gość
Odp: Pociąg widmo
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Grudzień 2010, 20:45:53 »
@Paweł kombinuje bo chce pomóc.
ps. mnie tam jakoś ten Ślemień po moim kombinowaniu działał. Zresztą jak będę mieć więcej czasu to go dłużej potestuje.