Autor Wątek: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica  (Przeczytany 30987 razy)

Offline KRZAQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • dyżurny ruchu dysponujący st. Lubliniec
    • Zobacz profil
Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« dnia: 06 Grudzień 2010, 19:24:08 »
Bardzo proszę o udzielenie informacji jakie urządzenia SRK i na jakich stacjach są zamontowane.
Szczególnie chodzi mi o:
1. Ebilock 950 (wiem, że jest w Opolu Zachodnim i we Wrocławiu ale już nie wiem na konkretnie jakim posterunku),
2. Blokada liniowa SHL -12 - gdzie jest SBL a gdzie jednoodstępowa,
3. SOL - 1 - liczniki osi,
Zaznaczam, że google przewertowane z każdej strony :P
Z góry wielkie dzięki za pomoc :)
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2010, 19:26:09 wysłana przez KRZAQ »

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudzień 2010, 19:30:58 »
Ebilock, z tego co wiem jest: Opole Zachodnie, Brzeg, Św Katarzyna, Wrocław Osobowice-> nie wiem czy tu nie jest 850tka, bo przy 950tce już był pulpit Ebiscreen 3
Co masz na myśli pisząc: blokada jednoodstępowa, chodzi ci o blokadę z izolacją toru i blokiem poz ??
Liczniki osi są tam gdzie Ebilock i SHL :D
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2010, 19:35:01 wysłana przez jageer »
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudzień 2010, 19:46:00 »
Co masz na myśli pisząc: blokada jednoodstępowa, chodzi ci o blokadę z izolacją toru i blokiem poz ??

Raczej chodzi o blokadę SHL-12, tylko że z jednym odstępem. Swoją drogą to też jest SBL, mimo że nie ma semaforów odstępowych.

Offline KRZAQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • dyżurny ruchu dysponujący st. Lubliniec
    • Zobacz profil
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2010, 20:24:32 »
Co masz na myśli pisząc: blokada jednoodstępowa, chodzi ci o blokadę z izolacją toru i blokiem poz ??
Raczej chodzi o blokadę SHL-12, tylko że z jednym odstępem. Swoją drogą to też jest SBL, mimo że nie ma semaforów odstępowych.
Po prostu Bombradier wydał dwie DTRki dla SHL - 12 gdzie w jednej z nich określili ją jako jednoodstępową, a drugą jako samoczynną. Co do liczników osi to nieprecyzyjnie się określiłem. Chodzi mi o to czy są też Bobardiera SOL - 1, czy też innych producentów. Z tego co twierdzą inżynierowie Bombardiera to Ebilock współpracuje ze wszystkimi typami urządzeń innych producentów.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2010, 20:30:10 wysłana przez KRZAQ »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2010, 20:43:27 »
Teraz towszystkie stacje od OZ do WGB czyli Opole Zachodnie, Dąbrowa Niemodlińska, Lewin Brzeski, Brzeg, Oława, Święta Katarzyna oraz Wrocław Brochów podg do tego oczywiscie Wr. Osobowice ktore leza na linii poznanskiej i maja ZCW 850. Dodatkowo od Opola Zachodniego do Szydłowa oraz od Brzegu do Nysy chyba jest SHL 'jednoodstepowy' jako blokada liniowa.
Poszukaj odpowiednich stacji samwieszgdzie.
pzdr

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Grudzień 2010, 20:49:27 »
Ale LCS OZ Obsługuje od siebie Dąbrowe Niemodlińską, Lewin i Brzeg (tory główne, natomiast dodatkowe już lokalnie). W Oławie też już mają ebilocka ??
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Grudzień 2010, 20:58:38 »
Ale LCS OZ Obsługuje od siebie Dąbrowe Niemodlińską, Lewin i Brzeg (tory główne, natomiast dodatkowe już lokalnie). W Oławie też już mają ebilocka ??
Oz steruje juz calym odcinkiem do WGB i chyba Brzegiem od 15 do 7 w dni robocze i caly dzien w łikendy.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudzień 2010, 21:31:57 »
Ale LCS OZ Obsługuje od siebie Dąbrowe Niemodlińską, Lewin i Brzeg (tory główne, natomiast dodatkowe już lokalnie). W Oławie też już mają ebilocka ??
Oz steruje juz calym odcinkiem do WGB i chyba Brzegiem od 15 do 7 w dni robocze i caly dzien w łikendy.

Z tego co czytałem na stronach PLK i gdzieś jeszcze to miało być po torach głównych, czyli pewno tam gdzie są perony :D A resztę lokalnie, ale ruch w dzisiejszych czasach znikomy to może ich przepięli faktycznie.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline KRZAQ

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • dyżurny ruchu dysponujący st. Lubliniec
    • Zobacz profil
Odp: Urządzenia SRK na linii E 30 Opole - Wrocław - Legnica
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień 2010, 09:34:30 »
Oz steruje juz calym odcinkiem do WGB i chyba Brzegiem od 15 do 7 w dni robocze i caly dzien w łikendy.
Mateu, z tego wynika, że po 15 wszystkie posterunki między Oz i WGB zdają dyżur i przełączają się na samoczynną?