Autor Wątek: Jakiś nowy rozkład jazdy  (Przeczytany 129094 razy)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Sierpień 2012, 22:40:22 »
A kontynuować się nie da? Ja nie widzę powodu żeby wywalał.
Sz na Tm

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Sierpień 2012, 22:49:37 »
W poprzednim poście masz odpowiedź  :)
P.S Kontynuować zawsze można, tylko czasami są tego opłakane skutki  8)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sierpień 2012, 22:52:21 »
Właśnie testuję taki skład u siebie, zobaczym co wyjdzie. Skład wyprawiono prawidłowo. Wystarczy tylko "olać" ostrzeżenie w edytorze. Wstawiłem to do rozkładu i wszystko było w porządku także nie ma sięczym przejmować  8)

Ostateczny wpis wygląda tak: Ol49[1k][vm=100],3,1,25D49[1k][p=0],1,1.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2012, 23:02:43 wysłana przez Zacha »
Sz na Tm

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Sierpień 2012, 23:02:07 »
Potwierdzam  ;) W ISDR czasami korzystnie jest Ol-ać ostrzeżenie, żeby Ol-ka wyjechała na tory  ;D

Ol49[1k][vm=100],3,1,25D49[1k][p=0],1,1  + oczywiście wagony  ;D

i w odwrotną stronę 25D49[1k][p=0],1,1,Ol49[1k][vm=100],3,1  + wagony 

Nie wiedziałem, że to się tak szybko i prosto robi.
Poprzednia data wydania jest nieaktualna. Wydanie nastąpi w tą niedziele lub następny poniedziałek. 2-3.09.2012r w wersji .rar z plikiem "info" co, jak i gdzie + opis MD Zbyszki (tak dla urozmaicenia). 
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2012, 23:09:09 wysłana przez Pr1 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Wrzesień 2012, 00:54:18 »
Edytor ostrzega, że człon składu ma 1 oś - takie coś w symulatorze nie może istnieć. Skład wyjeżdża "prawidłowy", bo symulator automatycznie poprawia to na dwie osie - tak więc wpisanie w edytorze 1 czy 2 osi nie zrobi żadnej różnicy.

Ustawianie tendra jako pojazdu trakcyjnego nie jest do końca dobrym pomysłem, bo po odłączeniu będzie on reagował na radio i sygnały. Przy próbie samodzielnego ruszenia posuwa się bardzo wolno do przodu zamiast stać, może w obliczeniach trakcyjnych założyłem że P>0 lub "maszynista" wyszedł i go pcha.

Generalnie składy nierozłączalne nie powinny być dzielone - tak samo jak np. szynobusy. Jeżeli kiedyś dojdziemy do bardziej precyzyjnego opisu składu (z każdym pojazdem oddzielnie i z rzeczywistymi rozstawami osi), zapewne wtedy takie coś będzie przewidziane.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Wrzesień 2012, 11:05:38 »
A kto go każe dzielić? To chyba logiczne, że tender odłącza się tylko, gdy chcemy dokonać jakiejś naprawy lub podłączyć inny tender.  ???
To tylko taka ozdóbka, żeby było wiadomo, że jedzie parowóz.  :)
Jak komuś się zachce rozdzielać parowóz od tendra to ma powyżej napisane co się stanie. Więc nie radzę.  ;D
Parowóz + tender MANEWR 1 i GIT.  ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2012, 11:08:09 wysłana przez Pr1 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Wrzesień 2012, 12:40:02 »
Nikt nie każe dzielić, ale dzielić każdy może, co doprowadzi do wyżej wspomnianych efektów i może zostać potraktowane jako bug. Jak to kiedyś ktoś stwierdził, programy na ogół działają po prawnie do czasu, aż użytkownik nie zacznie znajdować nowych zastosowań dla ich funkcji ;) Ale niech będzie, przy najbliższej poprawce postaram się poprawić zachowanie się członów dla których ustawiono p=0.

Wracając do samego Ol49, poza innym wyglądem na podglądzie inna będzie również moc i masa lokomotywy, a więc także prędkości i czasy jazdy (program ma coś w rodzaju katalogu pojazdów trakcyjnych lub sam szacuje moc zależnie od długości i trakcji lokomotywy).

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Wrzesień 2012, 13:10:56 »
Napiszę o tym w info, żeby nie dzielić, bo grozi to bugiem, który może zepsuć symulator.  ;)

Uwzględniłem to i jest już obowiązkowo wpisane  ;D

Offline maciejgrzywna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chrzanów
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Wrzesień 2012, 14:37:31 »
Można też do samego Ol49 (bez tendra) dodać wpis "[p=x][m=y]" gdzie "x" to moc parowozu w kW (jeśli dobrze znalazłem to 949 kW), a "y" to masa bez tendra (wpis "m=..." można też dodać do tendra).

Wpis:
Ol49[1k][vm=100][p=x][m=y],3,1,25D49[1k][p=0]

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Wrzesień 2012, 21:27:43 »
Nie ma potrzeby, symulator rozpoznaje Ol49 i sam przypisuje te parametry (p=949 kW, m=145 t).

Offline MK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Wrzesień 2012, 22:35:47 »
Z parowozem Ol49 jest jeszcze taki problem, że tendrem naprzód wolno jeździć do 50 km/h. A obrotnicy w symulatorze to się chyba nie da zrobić.
Poza tym w przeciwieństwie do lokomotywy spalinowej z przekładnią elektryczną nie można stwierdzić, że parowóz ma jakąś stałą moc. Przy starcie i przy małych prędkościach moc jest niewielka - wynika to ze stosunkowo małej siły pociągowej ograniczonej przyczepnością osi napędowych, których jest niewiele (Ol-49 - 3 osie, siła pociągowa max ok. 11 T, SP-45 - 6 osi, siła pociągowa ok. 32 T). Ale to już jest mniejszy problem i jak się przyjmie odpowiednio mniejszą moc to się to uśredni.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Wrzesień 2012, 22:41:27 »
Nie, do 80km/h (pytałem się mechanika w Wolsztynie).
To wszystko jest naprawdę wpisane do danych lokomotywy.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2012, 22:48:26 wysłana przez Pr1 »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Wrzesień 2012, 23:05:47 »
W takie niuanse już nie wchodziłem, moc w symulatorze wartością stałą. Zdefiniowanie innej prędkości dla konkretnego kierunku też nie jest możliwe, za to obrotnice teoretycznie są do zrobienia (jednak nigdy tego porządnie nie testowałem) - ale narazie nie planuję w Testowie parowozowni budować.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Wrzesień 2012, 10:09:42 »
Nie kombinujcie. Niech na razie zostanie tak jak jest. Dzisiaj wieczorem wyjdzie poprawiona wersja 1.5a   :)

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Jakiś nowy rozkład jazdy
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Wrzesień 2012, 11:19:50 »
U mnie wywala błąd przy próbie wczytania sav-a. Rozkład wczytuję dobry, nawet pousuwałem spacje z nazw plików.
Sz na Tm