Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 940541 razy)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Lisków - Dyskusja (archiwalne)
« dnia: 06 Październik 2012, 17:26:03 »
Witam,
Prezentuje kolejna wersje testowa stacji Lisków (dawniej Testowo Fabryczne).
Start o godz 18:00, w archiwum znajduje sie rowniez plik *.sav z godziny 21:00
Prosze zglaszac wszelkie bledy.
pozdrawiam
Podsumowanie błędów na dzień 23.10.2012 r.
Cytuj
- W przejeździe SSP w km 72 nie działa sygnalizator S3 (RASP-UZK wskazuje że działa)
Poprawione. Dodatkowo poprawiono działanie TOP2 oraz ustawiono wskaźniki aby podczas usterki SSP AI zwalniało do 20km/h
Cytuj
- Po co jest powtarzacz na torze bocznicowym ISpT?
Po nic. Został już usunięty podobnie jak czujniki SSP które się też tam znajdowały.
Cytuj
- SSP od Testowa nie działa poprawnie - wyłącza się przed przejechaniem końca pociągu.
Jak już pisałem powtarzacz od tego SSP jest w Testowie i nas generalnie nie powinien interesowac. Jak narazie jest tam 20km/h z 'WOSu' do odwołania.
Cytuj
- Są problemy z komunikatami w łączności (np przycisk zamknij (przejazd) do SKP nie działa).
Problem jest znany i leży w module PostD. Do czasu naprawy SKP bedzie zamykalo przejazd na jeden krotki dzwonek lub zgloszenie na centralce przyjazdu pociagu.
Cytuj
Podczas podawania przebiegu z Testowa od semafora A na tor 3, mając w minusie zwrotnice 8/9cd i 9ab dzieje się to co w załączniku zapodałem.
Poprawione.
Cytuj
Znalazłem jeszcze coś takiego (podaję w załączniku).
Poprawione.
Cytuj
Niektóre pociągi towarowe od wilamowic nie chcą przyjeżdzać np:823588, 173482,128084. pomimo tego iż są zaznaczone że kursują, blok końcowy do tęczy po 2 torze można wrócić przed zapaleniem się lampki pmSKP2L.
To też znany błąd. Do czasu poprawy postd tak będzie. Co do rozkładu jazdy to Igor obecnie pracuje nad nową jego wersją.
Cytuj
- kiedy wpuszczam pociąg ze Zbyszek na tor nr 5, po dojechaniu i zatrzymaniu się pode semaforem N5 droga przebiegu nie kasuje się (obrazek w załączniku). Muszę ją sam kasować, przez zerwanie plomby na zc.
Poprawione.
Cytuj
- kiedy przez zwrotnice 1/2 przejeżdża pociąg, nie można zmienić przebiegu zwrotnicy 3/101
Tak ma byc :)
Cytuj
- nie mogę podać sygnału do manewrów na semaforze N5, oczywiście zwrotnice są ustawione jak trzeba i naciskam N5/m. Radzę sobie tym dając przez radio do maszynisty polecenie "Manewr za N5".Poprawione
Cytuj
- kiedy na semaforze N5 podam wolną drogę, nie świeci się cała droga przebiegu (w załączniku)
Poprawione.
Cytuj
Ok zadziałało dzięki, pojawił się niestety problem, stacja Wilamowice, chce wyprawić do mnie pociąg parzysty, pyta czy droga jest wolna, ale "nie bierze" pozwolenia na blokadzie, a po chwili zgłasza mi że nie może wyprawić pociągu.
Poprawione.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2014, 21:31:07 wysłana przez uetam »

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2012, 18:52:11 »
Do pliku 'liskow' trzeba dopisać rozszerzenie '.exe', aby włączyć symulator ;)
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline dawid plk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków-Łobzów odst.
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2012, 19:00:53 »
U mnie wyskakuje "plik uszkodzony" (pobrałem 2 razy i to samo) :(

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik 2012, 19:44:13 »
Spróbuj pobrać z innej przeglądarki - u mnie wszystko jest ok, sprawdzałem na dwóch komputerach.

Offline McCm

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Październik 2012, 19:44:56 »
- W przejeździe SSP w km 72 nie działa sygnalizator S3 (RASP-UZK wskazuje że działa)
- Po co jest powtarzacz na torze bocznicowym ISpT?
- SSP od Testowa nie działa poprawnie - wyłącza się przed przejechaniem końca pociągu.
- Są problemy z komunikatami w łączności (np przycisk zamknij (przejazd) do SKP nie działa).

Czy te tory na prawo od stacji, co przechodzą przez przejazd to będzie jakaś bocznica jak TEFAMA? Nie kończą się kozłem, a fajnie by mieć bocznicę też tam.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2012, 19:59:08 wysłana przez McCm »

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Październik 2012, 19:58:37 »
- W przejeździe SSP w km 72 nie działa sygnalizator S3 (RASP-UZK wskazuje że działa)
Podobna sytuacja jest z TOP2 - na gruncie dziala a na zobrazowaniu nie bardzo. Zaraz to poprawimy.
Cytuj
- Po co jest powtarzacz na torze bocznicowym ISpT?
Błąd powstały przy przenoszeniu szlaku z Testowa. Do usuniecia :)
Cytuj
- SSP od Testowa nie działa poprawnie - wyłącza się przed przejechaniem końca pociągu.
Powtarzacz od tej SSP jest w Testowie, wiec jak na razie ona nas srednio interesuje :)
Cytuj
Czy te tory na prawo od stacji, co przechodzą przez przejazd to będzie jakaś bocznica jak TEFAMA? Nie kończą się kozłem, a fajnie by mieć bocznicę też tam.
To sa tory postojowe dla lokomotyw, na ktorych mozna sobie przykladowo ustawiac lokomotywy czekajace na pociagi ze zmiana trakcji spalinowej na elektryczna i na odwrot.

Offline McCm

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Październik 2012, 20:04:27 »
Fajnie by było, gdyby te tory postojowe były zakończone kozłem oporowym, jednak lepiej to wygląda, niż urwana kreska.

- Są problemy z komunikatami w łączności (np przycisk zamknij (przejazd) do SKP nie działa).

Jak będzie ze szlakiem do Tefamy? Na szlak wysyłamy na manewrowy, ale przyjmujemy z semafora, tak?

Powodzenia w dalszym rozwoju Liskowa, oby ruch w rozkładzie był duży :)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Październik 2012, 20:14:46 »
Fajnie by było, gdyby te tory postojowe były zakończone kozłem oporowym, jednak lepiej to wygląda, niż urwana kreska.
Przeciez sa zakonczone kozlem oporowym?!
(patrz załącznik)
Cytuj
- Są problemy z komunikatami w łączności (np przycisk zamknij (przejazd) do SKP nie działa).
O tym wiem. Nad tym tez pracujemy.
Cytuj
Jak będzie ze szlakiem do Tefamy? Na szlak wysyłamy na manewrowy, ale przyjmujemy z semafora, tak?
Wjazd na semafor, wyjazd na sygnal zastepczy.

Offline marek_n0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wołów
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Październik 2012, 20:18:36 »
Chyba chodziło @McCm o te tory nad semaforami wjazdowymi "W" i "T". Tak?
W kilometrze 75.383 w sygnalizatorach S1 i S2 w każdym na dwie komory jedna nie działa.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2012, 20:52:57 wysłana przez marek_n0 »

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Październik 2012, 21:41:40 »
Podczas podawania przebiegu z Testowa od semafora A na tor 3, mając w minusie zwrotnice 8/9cd i 9ab dzieje się to co w załączniku zapodałem.
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2012, 21:43:42 wysłana przez Cezar »
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline dawid plk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków-Łobzów odst.
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Październik 2012, 22:23:27 »
Spróbuj pobrać z innej przeglądarki - u mnie wszystko jest ok, sprawdzałem na dwóch komputerach.
Właśnie w tym problem że kolega pobierał na swojego kompa i to samo  :(

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Październik 2012, 22:29:12 »
a z której przeglądarki preferujesz?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Październik 2012, 22:42:35 »
Plik jest poprawny, tylko trzeba zmienić rozszerzenie na prawidłowe (powinno być .rar, w Operze ściąga mi się jako .jpg).
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2012, 22:44:25 wysłana przez Paweł »

Offline dawid plk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków-Łobzów odst.
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Październik 2012, 22:57:27 »
Już wszystko jest OK, działa  :D ;) Od razu chciałem podziękować autorom za ich poświęcony czas i ich wkład w projekt.  :)

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Lisków (Testowo Fabryczne)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2012, 09:31:55 »
Cytuj
Podczas podawania przebiegu z Testowa od semafora A na tor 3, mając w minusie zwrotnice 8/9cd i 9ab dzieje się to co w załączniku zapodałem.

Potwierdzam.

------------------------------

A mam pytanko. Po co jest ten odcinek sieciowy?

Można by jeszcze zrobić taki bajer, że dorobić tam drugi tor (przy odcinku sieciowym), połączyć go z torami do Wilanowic i puszczać tam pociągi, które nie zatrzymują się w peronach, taka "obwodnica". Oczywiście wiąże się to z dorobieniem semaforów, zwrotnic i przesunięciem semaforów wyjazdowych.

------------------------------

Będzie do tego jakiś edytor rozkładów? Można coś robić tym od TW, czy się nie nadaje?
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2012, 09:35:01 wysłana przez Pr1 »