Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963323 razy)

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #300 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:22:30 »
Jak jest za mały ruch to stękacie że jest mało i chcecie więcej... jak jest dużo to stękacie że jest za dużo...
to co jest jest dobre. i spedpol i cała reszta... po spedpolu nie musisz jeździć jak nie chcesz. odstawiasz wagony na jeden tor i po krzyku.
na niektórych stacjach jest większy młyn i jakoś sie radzi a i nawet jest większy chaos bo jeszcze dzwonią dyspozytorzy przewoźnika, drużyny manewrowe, "odcinkowi" trzeba drukować rozkazy, i jeszcze spisywać analizy i teraz wklepywać w komputer.
więc dajcie sobie spokój z tekstami że jest ciężko. nie radzisz sobie? znaczy wróć na Testowo gdzie jest mniejszy ruch. nie każdy ma predyspozycje na siedzenie na dużych stacjach
Święte słowa.

Jeśli zaś można jeszcze coś zaproponować, to może dałoby się zrobić, w oknie podglądu sytuacji w terenie, obok przycisku "centruj widok" przyciski "Spedpol" i "Rynek", które przenosiłyby nasz podgląd do odpowiedniej części mapy.
Pozdrawiam
Arkady

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #301 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:28:36 »
Oj gdybym mógł tylko Wam zasymulować tutaj jedną moją dniówkę. 140 przebiegów pociągowych, manewry na 3-4 lokomotywy, około 60 torów stacyjnych w okręgu i 7 bocznic. Do tego jak Żółwik napisał. Wystawianie rozkazów, 3 dyspozytorów, odprawa, rewident i ku chwale...

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #302 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:30:00 »
Jeśli zaś można jeszcze coś zaproponować, to może dałoby się zrobić, w oknie podglądu sytuacji w terenie, obok przycisku "centruj widok" przyciski "Spedpol" i "Rynek", które przenosiłyby nasz podgląd do odpowiedniej części mapy.
Dobra propozycja ale wątpie w to, że autor to wprowadzi. :)
Pozdrawiam Marian ;)

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #303 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:33:04 »
Jeśli zaś można jeszcze coś zaproponować, to może dałoby się zrobić, w oknie podglądu sytuacji w terenie, obok przycisku "centruj widok" przyciski "Spedpol" i "Rynek", które przenosiłyby nasz podgląd do odpowiedniej części mapy.
Dobra propozycja ale wątpie w to, że autor to wprowadzi. :)
Nadzieja umiera ostatnia :D
Pozdrawiam
Arkady

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #304 dnia: 18 Sierpień 2013, 10:40:39 »
Widzę, że typowy polaczyzm się ujawnił. Nic tylko marudzenie i marudzenie. Uważam, że obecna forma Liskowa jest świetna i nie ma czego zmieniać. Mała przepustowość mi odpowiada. Jak ktoś sobie nie radzi, to po przeczytaniu dokumentacji niech wróci do Testowa lub zmniejszy czas z 1x do 0,5x i wtedy próbuje swoich sił. Ja gram z przyjemnością w rozkład kolegi Maku i jakoś znajduję czas na obsługę Spedpolu i masę innych rzeczy, w tym rozkazy w razie awarii, które często sam symuluję.
Miłego grania ;)

Jeśli zaś można jeszcze coś zaproponować, to może dałoby się zrobić, w oknie podglądu sytuacji w terenie, obok przycisku "centruj widok" przyciski "Spedpol" i "Rynek", które przenosiłyby nasz podgląd do odpowiedniej części mapy.
A ten pomysł popieram :)
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #305 dnia: 18 Sierpień 2013, 11:14:57 »
Ja trochę marudny, ale radzę sobie z rozkładem i całym symulatorem. Ja wybrałem sobie sobote od 6:00 i jest troche ciut mniejszy ruch niż od poniedziałku 6:00 :P
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2013, 11:43:31 wysłana przez MiKol91 »
Pozdrawiam Marian ;)

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #306 dnia: 18 Sierpień 2013, 11:34:59 »
Jeśli zaś można jeszcze coś zaproponować, to może dałoby się zrobić, w oknie podglądu sytuacji w terenie, obok przycisku "centruj widok" przyciski "Spedpol" i "Rynek", które przenosiłyby nasz podgląd do odpowiedniej części mapy.
Tez o tym myslalem. Zrobi sie.
Co do ilości pociągów - polecam grać w sobotę od 6 rano tam ruch jest o wiele mniejszy i można się bawić na spokojnie.
Z resztą inny, łatwiejszy rozkład także jest już w przygotowaniu. Pamiętajcie, że istnieje również opcja aby wstrzymać ruch towarowy dla pociagów kończących bieg:
Cytuj
[06:00] TW: Testowo, Wiśniewska, słucham.
[06:00] Ls: Nie wyprawiać pociągów towarowych kończących bieg w Liskowie aż do odwołania.
[06:00] Tw: Powtarzam: Nie wyprawiać pociągów towarowych kończących bieg w Liskowie aż do odwołania.
aby rozładować sobie problem z torami.

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #307 dnia: 18 Sierpień 2013, 11:52:44 »
A pociągi pośpieszne i przyspieszone oprócz ekspresów będą stawać w Liskowie skoro już to o 2x większa stacja od Testowa? W Testowie zatrzymują się pośpiech a w Liskowie już nie.

A przejazd kolejowy do Testowa p.o. Kukułka będzie nadal milczał całe dni i noce w tygodniu oraz ograniczenie do 20km/h w miejscu przejazdu kolejowego?
Pozdrawiam Marian ;)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #308 dnia: 18 Sierpień 2013, 12:13:28 »
A czy np na Poznań Franowo zatrzymują się pośpieszne?  Toż to wielka stacja Panie. To może na Wrocław Brochów? Gdynia Port?

Większa stacja, bo większy ruch TOWAROWY.

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #309 dnia: 18 Sierpień 2013, 12:32:55 »
Lisków to stacja towarowa? :(
Pozdrawiam Marian ;)

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #310 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:23:01 »
Podobno nie ma głupich pytań, ale ja mam jedno. Będzie opcja pandion?? Bo niektórzy bardziej tam prowadzą ruch niż na stacji ;p a i wolną lepiej się zapytać :) Dobra to był tylko żarcik :)

Co do komentów ludzi, bo sam jeszcze finalnej wersji nie widziałem ;p
1. Stacja skupia się na zabawie pociągami towarowymi, co świadczy liczba bocznic ( mi by się jeszcze jedna przydała). Jeśli na serio nie masz możliwości to pchasz pociąg na spedpol i potem gdy już masz luz niech on pcha go do ciebie. Tyłem też pojedzie wytestowałem ;p Więc zatrzymywanie EX i TLK nie ma sensu bo robi się większy kocioł, a tak dajesz już semafor aż na grupę towarową i czekasz aż się zwolni blok

2. Gotowość to zgłasza każdy maszynista niezależnie czym jedzie i co robił. Była wymiana mecha, nowy musi zglosic sie. Wymienili loka, nowy musi zgłosić się. Ja tam w grze robię gdy tylko lok zapnę się do składu wpisuje numer i już. Gotowość zgłoszona

3. To jest symulator a nie gra że czas zabija. Tu musisz myśleć, jak w życiu, każda decyzja musi być podjęta prawidłowo, więc jeśli nie czujesz się na siłach to albo zrezygnuj z tej gry bądź zacznij o innej porze z mniejszym ruchem pociągów. Ma Ci to sprawiać przyjemność a nie wymęczać Cię. Są inne symulatory łatwiejsze niż ten, ale ten jest realny :)

4. Moja propozycja aby jeszcze dorobić sytuacje losowę typu samobójca, wypadek na przejeździe, drzewo na szlaku, pęknięta szyna. No i rozmowy z maszynistami, czasem na 12h dyżur jedno zdanie może poprawić Ci humor :)

5. A co ja mam powiedzieć jak muszę grać bez dzięków?? Nie wiesz nawet kiedy centralka dzwoni, ale już mam swój system do gry ;p
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #311 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:43:10 »
Z 4 punktem "Droznik" to świetny pomysł.  :D
Pozdrawiam Marian ;)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #312 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:46:08 »
Zaznajamiam się ze stacją i przyległymi szlakami w podglądzie sytuacji w terenie i b. mi się spodobały kształtowe tarcza i semafor wjazdowy do Borku. Inna sprawa - rozpakowałem grę i nie widzę oprócz plików .pdf rozkładu jazdy dla Liskowa, a chciałem przejrzeć wykres ruchu, aby rozpocząć z mniejszym natężeniem ruchu. Gdzie go mogę znaleźć?

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #313 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:51:11 »
5. A co ja mam powiedzieć jak muszę grać bez dzięków?? Nie wiesz nawet kiedy centralka dzwoni, ale już mam swój system do gry ;p

Dlaczego? Nie wyskakuje Ci okienko np.: "Wilamowice żąda połączenia"?  :o U mnie, grając bez dźwięku, pojawia się jak ktoś dzwoni...
Pozdrawiam
Arkady

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #314 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:53:49 »
Rozpakowałem grę i nie widzę oprócz plików .pdf rozkładu jazdy dla Liskowa, a chciałem przejrzeć wykres ruchu, aby rozpocząć z mniejszym natężeniem ruchu. Gdzie go mogę znaleźć?

Zacznij w sobotę.