Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 1061269 razy)

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #315 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:54:11 »
Cytuj
Dlatego kierownicy mają zgłaszać gotowość aby dyżurna, na przykład w Pruszkowie, nie mogła powiedzieć że nic nie wiedziała iż skład już gotowy, bo nikt nie zgłosił

Jak jeszcze miałem czas słuchać (podczas odrabiania lekcji  ;D ), to na SKM'kach słyszałem tylko sprawdzanie układu hamulcowego, ba kiedyś nawet ze 2 razy dyżurna podała tarczę obok i mechanik zgłaszał, żeby zmienić tarczę, bo zaraz odjazd.
Ale fakt, towarowe zgłaszają się, przekazują informacje i dyżurna/ny mówi kiedy pojedziemy.

Mi tam to wsio rybka czy coś się u mnie zatrzymuje, czy nie......... grunt to to żeby bezpiecznie wyprawić pociąg.
Zawsze możecie grzecznie poprosić autora, żeby dorobił linię z SBL w stronę Wilamowic obok obecnej. Wtedy nie będą Was korciły perony i Tęcza.

--------------

Miałem się zapytać. Co to jest ten kawałek toru, chyba za Tęczą w stronę Wilamowic?

Offline MiKol91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warmia Mazury
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #316 dnia: 18 Sierpień 2013, 13:54:31 »
Zaznajamiam się ze stacją i przyległymi szlakami w podglądzie sytuacji w terenie i b. mi się spodobały kształtowe tarcza i semafor wjazdowy do Borku. Inna sprawa - rozpakowałem grę i nie widzę oprócz plików .pdf rozkładu jazdy dla Liskowa, a chciałem przejrzeć wykres ruchu, aby rozpocząć z mniejszym natężeniem ruchu. Gdzie go mogę znaleźć?
To jest jeszcze wersja beta ;)
Pozdrawiam Marian ;)

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #317 dnia: 18 Sierpień 2013, 14:27:48 »
Miałem się zapytać. Co to jest ten kawałek toru, chyba za Tęczą w stronę Wilamowic?

To KDP budują... Tu przebiega kawałek Ygreka  ;D
Pozdrawiam
Arkady

Offline MajorWcisło

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #318 dnia: 18 Sierpień 2013, 15:38:41 »
Standardowo pojawił się syndrom polaczka. Tylko Ja to odwinę w drugą stronę. Wypowiedziałem się za siebie, podałem swoje sugestie by symulacja mogła lepiej funkcjonować. Co w zamian? Błoto, szlam, zacznij grać w sobotę jak nie dajesz sobie rady, a najlepiej w ogóle wyjdź. Nigdzie nie powiedziałem że gra mi się do dupy, nigdzie nie powiedziałem że trzeba zmienić pół symulatora, nigdzie nie wylałem szlamu na autora.

Pracuję w Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie i na ogół wiem jak wygląda sytuacja w pociągach pod naszą banderą. Dla świętego spokoju Mechanik a nie Kierownik podaje gotowość do wjazdu w perony z bocznych torów, bądź pyta kiedy będzie taka możliwość w gąszczu setek pociągów kursujących w aglomeracji Warszawskiej. Zapewne ma to na celu zaspokojenie własnej ciekawości bądź też podświadomego przypomnienia że "istniejemy".

SKM na szarym końcu za drezyną? Bzdura, zdarzało się i nas wcisnąć przed EX.

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #319 dnia: 18 Sierpień 2013, 16:50:55 »
Na razie nie wypowiadam się na temat SKM, bo trochę mało teraz u mnie jeździ czerwońców.

A tak na marginesie:
Major, znowu wracamy do taktyki z omnibus.pl? Na całe szczęście tutaj nie możesz dać mi bana. Czy to prawda że użytkownik @OmniWin tego pamiętnego dnia Cię wkopał?

  _____________________________________
Panowie, to nie miejsce na takie tematy. Robi się bajzel w tym wątku. Albo na priva, albo dział "inne".

« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2013, 17:05:02 wysłana przez MaKu »

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #320 dnia: 18 Sierpień 2013, 18:27:27 »
_____________________________________
Panowie, to nie miejsce na takie tematy. Robi się bajzel w tym wątku. Albo na priva, albo dział "inne".


Przepraszam :( Obiecuję poprawę.
Pozdrawiam
Arkady

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #321 dnia: 18 Sierpień 2013, 19:49:18 »
Witam
Z Tefamy jedzie 967. Zamierzałem go przyjąć na tor 8 (tory 4b i 6 zajęte), gdy wystąpiła usterka rozjazdu 10. Nie można go przekorbować do położenia (-). Czas usunięcia usterki ok. 30 min. 967 może poczekać, tylko co mam powiedzieć Tefamie, gdy mnie pyta: Co z pociągiem 967?

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #322 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:06:01 »
"Przyjąłem" - oczywiście pytanie, a nie pociąg i rozłączyć się. Na jakiś czas da spokój i później znowu zadzwoni ;)
Pozdrawiam
Arkady

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #323 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:22:55 »
Dziękuję za odpowiedź. Tak sobie myślę czy na taką okoliczność nie można by dodać do zestawu telefonogramów: "XXX na razie bez wjazdu" tak jak to jest w telefonogramach radiowych.

Pozdrawiam

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #324 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:33:44 »
Mam takie pytanie.
Szlak Borek ÷ Lisków jest wyposażony w jednokierunkową blokadę półsamoczynną.
Dlaczego pociąg wyprawiony po torze lewym do Borka, na podstawie sygnału zezwalającego na semaforze, wyjeżdża na szlak bez rozkazu pisemnego "N"?   :o
Pozdrawiam
Arkady

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #325 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:52:41 »
Mam takie pytanie.
Szlak Borek ÷ Lisków jest wyposażony w jednokierunkową blokadę półsamoczynną.
Dlaczego pociąg wyprawiony po torze lewym do Borka, na podstawie sygnału zezwalającego na semaforze, wyjeżdża na szlak bez rozkazu pisemnego "N"?   :o
Bo AI nie ma pojęcia, że potrzebuje taki rozkaz. Ma podany semafor to jedzie.

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #326 dnia: 18 Sierpień 2013, 20:55:52 »
Takie właśnie miałem podejrzenia... :( ale znam takich co też by pojechali  :-X
Pozdrawiam
Arkady

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #327 dnia: 18 Sierpień 2013, 22:16:13 »
Cytuj
Tak sobie myślę czy na taką okoliczność nie można by dodać do zestawu telefonogramów: "XXX na razie bez wjazdu" tak jak to jest w telefonogramach radiowych.

Przecież możesz dać telefonogram: "XXX na razie bez wjazdu". Taki w symulatorze istnieje.
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #328 dnia: 18 Sierpień 2013, 22:35:32 »
dla maszynisty a nie dla posterunku
Trainz

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #329 dnia: 18 Sierpień 2013, 23:23:00 »
Hmm... ponieważ zrobiły się duuuże opóźnienia, to pokombinowałem i... połączyłem skład mocno opóźnionego pociągu 66190 ze składem 66192 jako pociąg 990 do TEFAMY.
Pytanie:
Dlaczego skurczybyk jeden nie chce ruszyć z miejsca? Mógłbym myśleć, że ma zbyt słabą lokomotywę, ale wówczas nie ruszyłby nawet przy manewrach. Tymczasem manewrować manewruje, ale jako pociąg jechać nie zamierza :(
Pozdrawiam
Arkady