Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963577 razy)

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #375 dnia: 23 Sierpień 2013, 17:43:43 »
Chyba, że pokręcić jak u żółwia na WBB 4 pulpity :D Na każdym po 3 rozjazdy :P

no, no już. opanuj downa... i nie przesadzaj. na tym małym jest jeden rozjazd ;d ten góry to atrapa ;p
Trainz

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #376 dnia: 23 Sierpień 2013, 20:49:05 »
Czy zdarzyła się komuś usterka nastawiania przebiegowego co zmusiło do przejścia na ręczne nastawianie przebiegów.
Mi się zdarzyło, że droga nie chciał się ułożyć, mimo że zaczęła się układać. To chyba ze względu na wykluczające się ułożenie rozjazdów ochronnych z już ustawionym przebiegiem. Tak coś kojarzę, ale... ja zazwyczaj układam drogę ręcznie :)
Natomiast jako usterka do usunięcia - nie zdarzyło mi się.
Zakładam, że cały czas rozmawiamy o Liskowie, a nie o prawdziwym pulpicie  ;D
Pozdrawiam
Arkady

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #377 dnia: 24 Sierpień 2013, 07:25:07 »
Czy zdarzyła się komuś usterka nastawiania przebiegowego co zmusiło do przejścia na ręczne nastawianie przebiegów.
Mi się zdarzyło, że droga nie chciał się ułożyć, mimo że zaczęła się układać. To chyba ze względu na wykluczające się ułożenie rozjazdów ochronnych z już ustawionym przebiegiem. Tak coś kojarzę, ale... ja zazwyczaj układam drogę ręcznie :)
Natomiast jako usterka do usunięcia - nie zdarzyło mi się.
Zakładam, że cały czas rozmawiamy o Liskowie, a nie o prawdziwym pulpicie  ;D
To mogło być też zablokowanie iglicy, brak kontroli położenia, usterka napędu, obwodu torowego alb tak jak mówisz. Kombinacji jest pełno.
Czy zdarzyła się komuś usterka nastawiania przebiegowego co zmusiło do przejścia na ręczne nastawianie przebiegów.
Chyba narazie coś takiego nie jest możliwe, a przydałoby się. Mi się przynajmniej tak nigdy nie zrobiło.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2013, 07:28:03 wysłana przez miki »

Offline W.F.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
  • Skąd: WDOKP
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #378 dnia: 24 Sierpień 2013, 18:00:38 »
Zmodyfikuję pytanie:
Czy w programie przewidziana jest usterka nastawiania przebiegowego?

Pozdrawiam

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #379 dnia: 24 Sierpień 2013, 18:13:00 »
W realu była taka na TGD i to nawet w tym roku.
Wtedy powrót do prób i błędów w celu ułożenia poprawnej drogi dla pociągw ;p Tylko nie dowiedziałem się jaka była tego przyczyna.
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline PrC31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
  • Skąd: mam wiedzieć kiedy zamruga?
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #380 dnia: 26 Sierpień 2013, 14:05:03 »
Z tym "zatrzymany" to ostrożnie, bo AI (chyba - umysł sztuczny to nie wiem jak go zaprogramowano) to odbiera jako zatrzymany w naszym posterunku. Raz mi się sfajcył Class 66 to dałem skład zatrzymany na Wilamowice i wyprawiłem EIJi "Galaktyczny Dziobak", który mi się zbliżał po drewnianej linii z Testowa. Wilamowice przyjęły i nie było problemów z tym. Tutaj raczej niech autorzy wykombinują inaczej brzmiącą uwagę, typu: "pociąg XXXX jest jeszcze na szlaku" albo coś podobnego. Możliwości dużo. Odnośnie MaSzyny to ja trzymam kciuki by znalazły się osoby, które załatwią dokumentację np. EU/EP07,09 itp, aby dało się symulować obwody lokomotyw. Wtedy będzie realniej. Aczkolwiek programowania i testów będzie od groma i na kolejne 5 lat pewnie. Nie mniej skończyłoby się robienie z siódemki, dziewiątki lux torpedy/porsche.
ISDR: Panie mechaniku, będę zaraz Panu mrugać i jedziemy po dwójce.
121: Jak przyjdzie Pani do mnie i ładnie zamruga to może i pojedziemy
ISDR: Kogo oni dziś zatrudniają w tych "peerach"...

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #381 dnia: 26 Sierpień 2013, 17:59:31 »
Przebieg semafora X zwalnia się za wcześnie (po zwolnieniu ItX).

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #382 dnia: 26 Sierpień 2013, 18:35:02 »
Mi się utwierdza IT1L, pomimo że podaję semafor w kierunku Rynku. Błąd? Było już o tym?

Odnośnie MaSzyny to ja trzymam kciuki by znalazły się osoby, które załatwią dokumentację np. EU/EP07,09 itp, aby dało się symulować obwody lokomotyw.
Masz na myśli obwody elektryczne? Siódemki jest chyba pełno w sieci, a na pewno są książki, zaś dziewiątka w kserówkach kiedyś się u mnie walała na półce i też pewnie jest do znalezienia w sieci.

*************
Dlaczego podpinam swój plik z pulpitu, a wyświetla się plik kogoś innego?  :o
Udało się poprawić. Po drugiej zmianie nazwy jest mój, ale zaliczyłem dwa, obcego autorstwa, obrazki (podając nazwę "Z13" i "Z13-IT1L") . To tak działa?
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2013, 18:40:56 wysłana przez Arkady_1 »
Pozdrawiam
Arkady

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #383 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:21:42 »
Mi się utwierdza IT1L, pomimo że podaję semafor w kierunku Rynku. Błąd? Było już o tym?
A przypadkiem utwierdzenie IT1L nie ma związku ze stanem blokady liniowej w kierunku Wilamowic?
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline PrC31

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
  • Skąd: mam wiedzieć kiedy zamruga?
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #384 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:23:21 »
@Arkady - tak obwody elektryczne.

Odpowiedź na Twoje pytanie o utwierdzanie się IT1L na moim screenie. Będzie mnie to kosztowało zerwaniem dwóch plomb ;)
Nie miałem jeszcze takiej sytuacji aby dając semafor z trzynastego na Rynek utwierdziła mi się droga na IT1L.  Fakt, że  tam po zwolnieniu bloku przez Tęczę odwzbudzenie IT1L chwilkę trwa.
ISDR: Panie mechaniku, będę zaraz Panu mrugać i jedziemy po dwójce.
121: Jak przyjdzie Pani do mnie i ładnie zamruga to może i pojedziemy
ISDR: Kogo oni dziś zatrudniają w tych "peerach"...

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #385 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:25:11 »
Mi się utwierdza IT1L, pomimo że podaję semafor w kierunku Rynku. Błąd? Było już o tym?
A przypadkiem utwierdzenie IT1L nie ma związku ze stanem blokady liniowej w kierunku Wilamowic?
Utwierdziło się dopiero po podaniu semafora w stronę Rynku, a nie po wzbudzeniu blokady.
  • Wzbudzenie blokady
  • Podanie semafora do Rynku
  • Utwierdzenie przebiegu do rynku i IT1L
Pozdrawiam
Arkady

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #386 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:26:03 »
Te odcinki ITcoś tam to mają takie dziwne uzależnienia od stanu blokady. Wszystkie.

Offline maciejgrzywna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chrzanów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #387 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:32:08 »
IT1L podświetla się dopiero gdy strzałka przestanie mrugać i zacznie świecić światłem ciągłym.

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #388 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:44:48 »
@PrC31 - poszukam w papierach i dam znać na prv.

Odpowiedź na Twoje pytanie o utwierdzanie się IT1L na moim screenie. Będzie mnie to kosztowało zerwaniem dwóch plomb ;)
Nie miałem jeszcze takiej sytuacji aby dając semafor z trzynastego na Rynek utwierdziła mi się droga na IT1L.  Fakt, że  tam po zwolnieniu bloku przez Tęczę odwzbudzenie IT1L chwilkę trwa.
Nic nie pojechało do Tęczy. To pierwsze czynności po odpaleniu programu, jak w punktach powyżej.
Dodam, że to utwierdzenie IT1L nie przeszkadza w podaniu semafora w stronę Tęczy. Dlatego sobie myślę, że może w programie gdzieś jest zapętlone zapalenie żaróweczek w szczelinach, bez faktycznego utwierdzenia przebiegu.
Wzbudzenie blokady sekundy po szóstej - trochę czasu strzałka świeciła się światłem ciągłym, a podanie semafora 6:01 i natychmiast świeci się IT1L.
Załączam obrazki z upływem czasu.

PS.
Ręczne ustawianie przebiegów.
Pozdrawiam
Arkady

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #389 dnia: 26 Sierpień 2013, 19:55:39 »
Odcinki szlakowe podswietlaja sie na bialo gdy blokada jest ustawiona na wyjad 'od nas'. Widzialem takie cos na pewnej stacji, spodobalo mi sie i wprowadzilem tutaj.