Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963911 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #405 dnia: 31 Sierpień 2013, 07:46:05 »
Pociągi wyprawiane na rozkaz N do Borku nie włączają Pc2 i nie wiadomo jak im przekazać żeby włączyli...

Na rozkaz "N", czy na semafor + W24?

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #406 dnia: 31 Sierpień 2013, 07:53:44 »
Na sem. zezwalający + W24 włącza Pc2, na Sz + W24 włącza Pc2, na rozkaz N nie włącza Pc2.

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #407 dnia: 31 Sierpień 2013, 08:06:23 »
To może niech AI zawsze włącza Pc2 do jazdy po lewym? Nie tylko przy braku blokady dwukierunkowej. Kojarzę, że chyba przyszło do firmy jakieś pismo z PLK aby do czasu wprowadzenia zmian w Ie-1 zawsze stosować Pc2 podczas jazdy po lewym.
Pozdrawiam
Arkady

Offline Zacha

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
    • Zobacz profil
  • Skąd: podg Lumpago
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #408 dnia: 31 Sierpień 2013, 11:18:23 »
A tego to nie słyszałem :D Pc2 używamy wtedy, jak dostaniemy do rączki rozkaz N, albo w ostrzeżeniach będzie informacja o wprowadzonym ruchu dwukierunkowym.
Sz na Tm

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #409 dnia: 31 Sierpień 2013, 12:08:35 »
A tak probowałeś?

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #410 dnia: 31 Sierpień 2013, 14:45:30 »
Tak zawsze włączy Pc2 jak widzi W24 do Borku. Na Nke nie włącza.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #411 dnia: 31 Sierpień 2013, 17:17:52 »
Tak zawsze włączy Pc2 jak widzi W24 do Borku. Na Nke nie włącza.
Hmm, nie wiem jak Ty to wpisujesz , ale mnie zmienia sygnał zmienia się, gdy lokomotywa minie semafor.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2013, 17:44:09 wysłana przez taper »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #412 dnia: 31 Sierpień 2013, 17:32:19 »
Dokładnie. Działa prawidłowo.

Podytkowany rozkaz powinien brzmieć następująco:

"Rozkaz pisemny „N” nr 160 dla pociągu nr 222, data dzisiejsza, rubryka pierwsza: od Liskowa do Borek tor nr 2 jest zamknięty, ruch jednotorowy dwukierunkowy wprowadzono po torze nr 1, rubryka druga: zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok wskazującego sygnał „Stój” semafora E i wyjechać w kierunku Borek na tor szlakowy nr 1, rubryka czwarta: wjazd z toru szlakowego nr 1 na stację Borek odbędzie się po otrzymaniu sygnału zastępczego „Sz” na osobnym urządzeniu ustawionym z lewej strony toru. Lisków Ls, godzina 00:01, nadał dyżurny Kowalski."

Ewentualnie:

Rozkaz pisemny „N” nr 161 dla pociągu nr 222, data dzisiejsza, rubryka druga: zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok wskazującego sygnał „Stój” semafora E i wyjechać w kierunku Borek na tor szlakowy nr 1, rubryka czwarta: wjazd z toru szlakowego nr 1 na stację Borek odbędzie się po otrzymaniu sygnału zastępczego „Sz” na osobnym urządzeniu ustawionym z lewej strony toru, rubryka szósta: Od Liskowa do Borek przy obu torach czynnych, wprowadzono ruch dwukierunkowy po torze numer 1. Lisków Ls, godzina 00:12, nadał dyżurny Kowalski.
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień 2013, 17:39:16 wysłana przez MaKu »

Offline maciejgrzywna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chrzanów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #413 dnia: 31 Sierpień 2013, 17:34:55 »
Z tego co wiem, to pociąg z naszego posterunku (Liskowa) będzie jechał z sygnałem Pc2 tylko wtedy, gdy w parametrze wskaźnika W5 wpisze się liczbę zaokrągloną w dół do liczby nieparzystej, będącą długością toru między tym wskaźnikiem a najbliższą tarczą manewrową czy zwrotnicą, dotyczy to Edytora Układu Torowego. Wydaje mi się, że ani rozkaz pisemny N, ani wskaźnik W24 nie wpływają na to, że pociąg będzie jechał z sygnałem Pc2.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #414 dnia: 02 Wrzesień 2013, 14:46:11 »
"Rozkaz pisemny „N” nr 160 dla pociągu nr 222, data dzisiejsza, rubryka pierwsza: od Liskowa do Borek tor nr 2 jest zamknięty, ruch jednotorowy dwukierunkowy wprowadzono po torze nr 1, rubryka druga: zezwalam po otrzymaniu tylko tego rozkazu pisemnego przejechać obok wskazującego sygnał „Stój” semafora E i wyjechać w kierunku Borek na tor szlakowy nr 1, rubryka czwarta: wjazd z toru szlakowego nr 1 na stację Borek odbędzie się po otrzymaniu sygnału zastępczego „Sz” na osobnym urządzeniu ustawionym z lewej strony toru. Lisków Ls, godzina 00:01, nadał dyżurny Kowalski."

A po cholerę go informować jaki będzie sygnał w Borku, po drugie jakie osobne urządzenie ustawione z lewej strony toru? To nie jest przenośna latarnia z Sz oidp...

Chyba za bardzo przepisowo pracujecie  :P
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #415 dnia: 02 Wrzesień 2013, 15:07:55 »

A po cholerę go informować jaki będzie sygnał w Borku, po drugie jakie osobne urządzenie ustawione z lewej strony toru? To nie jest przenośna latarnia z Sz oidp...

Chyba za bardzo przepisowo pracujecie  :P

1. Po to informować, ponieważ tak mówią przepisy.
2. A zobacz na podgląd jak nazywa się wjazdowy z lewego do Bk.
3. Nie bluzgaj.

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #416 dnia: 02 Wrzesień 2013, 23:16:19 »

A po cholerę go informować jaki będzie sygnał w Borku, po drugie jakie osobne urządzenie ustawione z lewej strony toru? To nie jest przenośna latarnia z Sz oidp...

Chyba za bardzo przepisowo pracujecie  :P
A może po prostu my na drewnianych liniach nie wiemy jak i w jakich okolicznościach powinno się wypełniać tę rubrykę w rozkazie N.
Na dobranoc polecam lekturę -> http://kolej.krb.com.pl/ir1/ir1.html § 57
 :)
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2013, 23:20:21 wysłana przez mateu »

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #417 dnia: 03 Wrzesień 2013, 10:23:55 »
Echh wielcy DYŻURNI się znaleźli.

Ja tam gram dla relaksu w pracy, wyskakuje mi usterka robię przerwę w grze i gram kiedy mi się ruch uspokoi. Mam problemy że nie mogę podać semafora to podciągam dPo i już mi blokada działa bez żadnych TZP. Panowie i Panie to ma służyć jako rozrywka a nie granie na pełnej spinie, jeszcze mi napiszcie że oglądacie sygnały końca pociągu jak wam wjeżdża?? A czy ja mam mu dać N  przy w24 czy pociąg ma Pc2 to mi to wisi. Pamiętajcie że to jest komputer i on ma z góry wszystko zaprogramowane i nawet nie wiem co byście robili on i tak zrobi to co ma zaprogramowane.
To ma służyć jako pełny relaks a jeśli czegoś nie wiecie a potrzebne wam jest w świecie realnym to polecam zadzwonić do Warszawy (w najnowszym infratorze na stronie 8 w czerwonej ramce jest numer do nich) i oni wam śmiało wytłumaczą oraz jak zachcecie przeszkolą.

No dziękuję za wyczytanie mnie ale zaraz zaczną się słowa krytyki itp ;p
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Arkady_1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 96
  • Maszynista
    • Zobacz profil
  • Skąd: mazowsze
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #418 dnia: 03 Wrzesień 2013, 10:32:40 »
(...)jeszcze mi napiszcie że oglądacie sygnały końca pociągu jak wam wjeżdża??
Ja zawsze sprawdzam ;D bo czort wie co komputer ma tam zaprogramowane... ;)
Pamiętam, że raz się zdarzyło (dawno temu na starej wersji Testowa) że SKP zadzwonił do mnie mówiąc iż pociąg wjechał bez sygnałów końca.
Pozdrawiam
Arkady

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #419 dnia: 03 Wrzesień 2013, 10:57:19 »
Ja sprawdzam, ale tylko z TEFAMY.

@up: Coś takiego jest możliwe? Sprawdzałeś i serio nie miał?