Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963322 razy)

Offline miki

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 116
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #495 dnia: 26 Listopad 2013, 15:13:41 »
Chyba głównie chodzi o SSP do Rynku...

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #496 dnia: 26 Listopad 2013, 17:06:58 »
Może kabel w p.o. Kukułka w końcu położą :)
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #497 dnia: 13 Grudzień 2013, 18:13:49 »
Stworzyłem rozkład jazdy dla Liskowa i w ramach testowania pojawiła się sytuacja, w której Tęcza pyta się Liskowa co z poc., który stoi u niej pod semaforem. W załączeniu screen.

I jeszcze jedno. Od składu wagonów odczepiłem lok.ET41 na koniec składu dopiąłem SM48 na manewry, połączyłem i skład czekał na dyspozycje. Na czoło składu dopiąłem drugą SM48, bo skład miał być dzielony. Po tym manewrze skład zaczął migrować w stronę semafora. Chciałem odpiąć loka z tyłu, ale nie reagował. Po zapisaniu stanu programu i uruchomieniu na nowo, skład nadal migrował, ale udało się odpiąć oba loki i odstawić od niego i w tedy podświetlił się na czerwono. Gdzieś czytałem, że tak się podświetla jak się wykolei. Jak ten skład usunąć z toru?
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień 2013, 18:20:39 wysłana przez EN57-002 »

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #498 dnia: 14 Grudzień 2013, 18:24:08 »
Wykolejony skład wyrzucasz w Debugowaniu. Wpisujesz jego nazwę i usuń. Trzeba było krzyczeć przez radio STÓJ do tej Tamary, która Ci uciekała. Możesz pokazać zapis z rejestratora oraz save'a?
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #499 dnia: 15 Grudzień 2013, 15:05:01 »
Save'a wciepnę, tylko trochę później. Piszę ten post aby nie było wrażenia, że olewam własny wpis, ale zaczyna się okres przedświąteczny to też zajęć trochę więcej. Co do pierwszej części postu, to przydarzyło mi się to drugi raz, ale robi to wrażenie jakby to Wilamowice pytały się Tęczy co z poc. stojącym u niej tylko z niewiadomego powodu jest to przeniesione na pytanie Tęczy do Liskowa co z tym poc. Odnoszę wrażenie, że przydała by się w telefonogramach zapowiadawczych odpowiedź na pyt.: co z poc. 41502? - "brak wolnego toru na przyjęcie", albo "stoi pod wjazdowym". A tak naciskam "przyjąłem" i "koniec" coś jak odpier**l się.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #500 dnia: 15 Grudzień 2013, 22:35:14 »
To dwa save'y pierwszy z 16:15, jak skład z lokami odłączonymi, ale drga i nie da się ich odłączyć, drugi już po resecie programu, kiedy udało się je odłączyć.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #501 dnia: 15 Grudzień 2013, 22:45:47 »
ale robi to wrażenie jakby to Wilamowice pytały się Tęczy co z poc. stojącym u niej tylko z niewiadomego powodu jest to przeniesione na pytanie Tęczy do Liskowa co z tym poc. Odnoszę wrażenie, że przydała by się w telefonogramach zapowiadawczych odpowiedź na pyt.: co z poc. 41502? - "brak wolnego toru na przyjęcie", albo "stoi pod wjazdowym".

Jeżeli posterunek pyta się, co z pociągiem, a pociąg stoi u niego pod semaforem, to jest to problem z programem - posterunek widocznie nie zarejestrował zbliżania się pociągu. Takie zgłoszenie zawsze kierowane jest do użytkownika, bo przeważnie wynika z jego błędu (np. brak zgłoszenia zatrzymania).

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #502 dnia: 16 Grudzień 2013, 20:58:25 »
Musisz dać jeszcze plik .roz z rozkładem  :D. Jeżeli Wilamowice się pytają "Co z pociągiem XXX" to nie włączyłeś blokady liniowej i dlatego krzyczy. Jeżeli wysyłałeś pociąg na Sz-ta to jest przycisk dPa1L/dPa2L.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2013, 21:01:34 wysłana przez piotrek_wiedenka »
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #503 dnia: 17 Grudzień 2013, 18:06:28 »
piotrek_wiedenka
a zadałeś sobie trochę trudu i przejrzałeś screen z sytuacji kiedy Tęcza pyta się o poc. stojący u niej? Ten poc. jedzie z Wilamowic do mnie, a nie ode mnie do Wilamowic. W tym przypadku to Wilamowice włączają blokadę i ją włączyły. On tam stoi bo nie wjechał do Liskowa poprzedni pociąg i jak na kolei, stoją po kolei.

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #504 dnia: 17 Grudzień 2013, 20:41:21 »
Screeny oczywiście, że oglądałem. Fakt mój błąd, po prostu odwróciłem sytuację. To dzwonienie Wilamowic to niestety jest błąd w programie.

Czy w Liskowie jest jakaś możliwość wprowadzenia stałych "sierżantów", czy trzeba dla każdego pociągu dyktować "O"?
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2013, 13:09:46 wysłana przez piotrek_wiedenka »
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline matek__9292

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #505 dnia: 26 Grudzień 2013, 19:21:02 »
Postanowiłem sprawdzić rozkład piotpal i miałem dziwną sytuację.
Gdy na stację wjeżdżał pociąg 88100 z Wilamowic do Zbyszek przygotowałem lokomotywę na wymianę. Chciałem zatrzymać pociąg na torze 2b i tam wymienić lokomotywę. Po wjeździe pociągu zadzwonił SKP z informacją "Pociąg 88100 przyjechał bez sygnałów końca pociągu.". Po przełączeniu na podgląd terenu zauważyłem, że pociąg przejechał obok semafora P na S1. Dostępna była tylko opcja zahamuj odprzęg więc ją wybrałem. Pociąg zatrzymał się pod semaforem F i jedyne co mogę zrobić to zmienić numer.
Czy można wyjść z tej sytuacji omijając debugowanie?
Dołączam sav.

EDIT

Sprawa nieaktualna znalazłem błąd.
W rozkładzie w polu skład jest wpisane na początku "EU07[m=80][p=3200][vm=120],5,0" czyli lokomotywa jest zapisana jako wagon. A przy okazji poprawy błedu w rozkładzie ten pociąg powinien mieć wpisany 2 tor a nie 1.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2013, 19:47:44 wysłana przez matek__9292 »

Offline piotpal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #506 dnia: 27 Grudzień 2013, 21:18:38 »
Dzięki serdeczne za zauważenie błędu. Sam go wykryłem już po publikacji błędu i uaktualnię najbliższym czasem.

Offline piotr1859

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z Google
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #507 dnia: 30 Grudzień 2013, 12:25:08 »
ponawiam swe pytanie kiedy najnowsza wersja dziekuje za odpowiedz

__________________________________________________________________
Pkt. 2 regulaminu forum.
Interpunkcja, wielka litera na początku zdania, kropka na końcu i brak polskich liter. Popraw się.
MaKu
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2013, 19:46:00 wysłana przez MaKu »

Offline solid

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poznań
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #508 dnia: 30 Grudzień 2013, 14:20:38 »
ponawiam swe pytanie kiedy najnowsza wersja dziekuje za odpowiedz
Nie zauważyłeś odpowiedzi? Masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem?
Kiedy będzie nowa wersja??

Cytat: Regulamin forum
6. Nie zadawaj pytań o termin wydania nowej wersji programu, rozkładu jazdy itp., gdyż autorzy rozwijają projekt nieodpłatnie, w ramach wolnego czasu i nie są w stanie na nie odpowiedzieć.

_____________________
Pkt. 15 regulaminu forum.
MaKu
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2013, 19:43:07 wysłana przez MaKu »

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Lisków - Dyskusja
« Odpowiedź #509 dnia: 30 Grudzień 2013, 16:10:06 »
Cytuj
Kiedy będzie nowa wersja??
Cytuj
Panowie jak bedzie to bedzie. Ostatnio cos sie zaczelo powoli do przodu posuwac, wiec mozecie miec nadzieje ze do swiat bedzie nowa wersja.
W tym przypadku punkt 6 nie liczy się, ponieważ autor odpowiedział na pytanie. Jednakże moim zdaniem powinno wprowadzić się punkt 6a i 6b.
6a. Autorzy nie mają prawa odpowiadać na pytania dot. wydania projektów, ponieważ jest do sprzeczne z punktem 6 Regulaminu forum.
6b. Autorzy nie mają  prawa wprowadzać użytkowników forum w błąd co do terminu wydania, ponieważ rozwijają projekt nieodpłatnie, w ramach wolnego czasu i nie są w stanie określić powyższego terminu.

___________________
Pkt. 9 regulaminu forum.
MaKu
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2013, 19:43:56 wysłana przez MaKu »