Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963456 razy)

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #615 dnia: 24 Lipiec 2014, 14:33:28 »
Ja mu dałem polecenie "Manewr za S1/Ms1" i lokomotywka pominęła tarczę. Tylko nie wiem, czy tak to powinno robić się i czy jest to zgodne z przepisami.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #616 dnia: 24 Lipiec 2014, 15:45:31 »
Podjechałem 889022 pod tarczę Tz1, ale nie mogę jej podać. Powinna działać?

Widzę że jeszcze nie masz wersji z poprawką zwolnienia przebiegu z Rynku do Spedpolu. Dopóki przebieg pociągowy z semafora X się nie zwolni, dopóty nie będzie można podać Ms2

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #617 dnia: 24 Lipiec 2014, 15:46:39 »
Po godzinie jazdy nic się nie wywaliło... Co do zapowiadania poc. to również wolałbym żeby była to opcja, bo czuje się jakbym z każdej strony miał TZP :)

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #618 dnia: 24 Lipiec 2014, 17:00:06 »
Widzę że jeszcze nie masz wersji z poprawką zwolnienia przebiegu z Rynku do Spedpolu. Dopóki przebieg pociągowy z semafora X się nie zwolni, dopóty nie będzie można podać Ms2
Pobrałem wersję v4 i przechodzę ją i dla 89940 chyba komunikat do zmienienia. Wjeżdża w peron i "Lisków, wjazd do Rynku z Miasta.", a jak pamiętam to sygnał na semaforze za peronami (em) podaje się jak poc. stanie w nich (m), chyba że coś się zmieniło ewentualnie tu jest inna sytuacja, bo wjazd na bocznicę szlakową osłaniany semaforem. Może IZKR rozszerzyłby temat?

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #619 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:01:54 »
Już chciałbym zgłosić pierwszy błąd. Przy wybraniu obcji startu symulacji o 18 w niedzielę, gra uruchamia się o godzinie 6.
To akurat jest zamierzone. Opcja startu o 18 zostanie dorobiona gdy poprawie te malutkie bugi które zostały wypisane w tym temacie..

Cytuj
Naszła mnie wątpliwość jak prowadzić dzienniki... Czy powinienem mieć jeden na Lisków-Lisków miasto (i co wtedy wpisywać jako godzinę odjazdu/przyjazdu) czy mieć 3 dziennki Lisk.- p.odg Rynek, Podg. Rynek - Lisków i Podg. Rynek - Miasto.... Jak uważacie?
Dziennik w sumie mozesz prowadzic tylko dla szlaku Liskow Rynek - Liskow Miasto. Docelowo wszystko zostanie opisane w dokumentacji..
Cytuj
Zgłaszam, że na post. 3. nie zamykają się rogatki (N3/N4), tak ma być? Usterek nie ma.
Błąd. Poprawimy.

Cytuj
No właśnie. A propos tych rogatek. Jak mam zgłaszać, żeby Post. 3 zamknął przejazd jak poc. jedzie od strony Miasta? Zwykłe: "Pociąg xxxxx odjechał" nie pomaga. Od strony Liskowa to działa. 
Pociag xxx wjezdza lub po prostu dwa krotkie sygnaly na centralce.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2014, 18:04:45 wysłana przez mateu »

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #620 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:04:44 »
Też mam pytanie dot. Miasta. Czy jeżeli blokada jest ustawiona, że mogę sprawiać, to mimo wszystko muszę pytać się o zgodę, czy wystarczy "pociąg xxxxx odjechał"?

Offline uetam

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 391
    • Zobacz profil
  • Skąd: IZ Wrocław
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #621 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:06:15 »
Też mam pytanie dot. Miasta. Czy jeżeli blokada jest ustawiona, że mogę sprawiać, to mimo wszystko muszę pytać się o zgodę, czy wystarczy "pociąg xxxxx odjechał"?
Za każdym razem musisz pytać o wolną. Jest to zwykła blokada typu C z tym, że nie ma bloków początkowego i końcowego.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #622 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:07:52 »
Dzięki.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #623 dnia: 24 Lipiec 2014, 18:33:21 »
Od czego zależy prędkość opuszczenia rogatek na Post.3, po naciśnieciu jednokrotnym (poc. kier. nieparzytego) [07:41]: Strażnicowe Lisków Rynek - sygnał dzw. nieparzysty  rogatki zamknęła mi po 3 min., po sygnale parzystym w ciągu minuty?

I jeszcze jedna sprawa:
[08:03] Ls: Lisków, Kalota.
[08:03] TW: Testowo, Olszewska.
[08:03] TW: Co z pociągiem 55171?
i co jej odpowiedzieć?
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2014, 18:41:46 wysłana przez EN57-002 »

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #624 dnia: 24 Lipiec 2014, 21:54:10 »
Witam serdecznie!

Chciałbym zgłosić mały problem z guzikiem "Jazda torem lewym". Otóż naciśnięcie tego guzika spowoduje poinformowanie pana mechanika, że "xxx jazda torem lewym do Borku". Nie ma możliwości poinformowania maszynisty, że będzie jechał torem lewym do Wilamowic, a taką właśnie sytuację ja miałem.

Pozdrawiam,
Fryderyk

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #625 dnia: 24 Lipiec 2014, 22:24:39 »
Z listy rozwijalnej można wybrać czy podajesz "XXX jazda torem lewym do Borku." lub "XXX jazda torem lewym do Wilamowic." ;)
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #626 dnia: 24 Lipiec 2014, 23:25:38 »
Ja mam pytanie z innej beczki; czemu 7781 ma wpisany ph w rj? Nie powinno być pt?

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #627 dnia: 24 Lipiec 2014, 23:32:33 »
I jeszcze jedna sprawa:
[08:03] Ls: Lisków, Kalota.
[08:03] TW: Testowo, Olszewska.
[08:03] TW: Co z pociągiem 55171?
i co jej odpowiedzieć?

Blokadę zwolniłeś? :)

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #628 dnia: 25 Lipiec 2014, 00:18:52 »
Pobrałem wersję v4 i przechodzę ją i dla 89940 chyba komunikat do zmienienia. Wjeżdża w peron i "Lisków, wjazd do Rynku z Miasta.", a jak pamiętam to sygnał na semaforze za peronami (em) podaje się jak poc. stanie w nich (m), chyba że coś się zmieniło ewentualnie tu jest inna sytuacja, bo wjazd na bocznicę szlakową osłaniany semaforem. Może IZKR rozszerzyłby temat?

Co prawda daleko mi do IZKRa, ale obserwując zdalnie sterowany p.odg zawsze semafor idzie ,,z marszu" - choćby dlatego że nie widzisz gdzie jest pociąg... A tej zasady to czasem nawet na stacjach się nie stosuje (jak da do peronu to osobówka musi zwalniać do 40, a jak da ,,przelot" to jedzie na Vmax) chociaż z przepisami to się nie zgadza...

Offline gumini_0317

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: z Tarnowa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #629 dnia: 25 Lipiec 2014, 02:01:27 »
No właśnie, a nie jest tak, że nie wolno podawać przelotu jeżeli pociąg ma zaplanowany postój?