Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 963395 razy)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #645 dnia: 26 Lipiec 2014, 12:14:30 »
Witam serdecznie!

Mam małe pytanie o pociąg 11273. Co ja mam z tym pociągiem zrobić.

Rozumiem, że z pociągu 11273 ma wybić cysterny na pociąg 2262 i wysłać go do Borka, ale w takim przypadku stąd mam wziąć lokomotywę spalinową? Mam zamówić? No i co dalej mam zrobić z pozostałą częścią pociągu - tj. z platformami do Liskowa. Mam je przemanewrować na plac załadunkowy? A kto je później ode mnie zabierze?

Pozdrawiam,
Fryderyk

Wszystkie pociągi 22xx obsługuje SM42 przejeżdżająca 11271. Potem, około 16 przyjeżdża SM31 jako 888043 z Bk do pomocy przy 2270 (chyba) i 9942.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #646 dnia: 26 Lipiec 2014, 17:01:06 »
Tarcza manewrowa 201 nie daje się (przynajmniej u mnie) nastawić przebiegowo... Po wyłączeniu przebiegowego nastawiania i naciśnięciu - wyświetla się... Z p.odg. Lisków Rynek da się ,,na raz" zrobić drogę aż w perony liskowa (dwa przebiegi) a w drugą stronę już nie...

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #647 dnia: 26 Lipiec 2014, 17:04:14 »
Od 66185 odpinam jedną ET22 i wstawiam na tor 72 do rezerwy, a od 44181 to samo robię z ST44 i też do rezerwy. W ten sposób mam dwa loki w razie "w", a ST44 mogę robić manewry.

Offline dedyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Skąd: okolice Warszawy
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #648 dnia: 26 Lipiec 2014, 22:27:21 »
Witam ponownie!

Przyszła mi go głowy bardzo mała zmiana, lecz wydaje mi się, że bardzo pożyteczna. Otóż ostatnio nauczyłem się umieszczać na pulpicie tabliczki z numerami pociągów, godziną i kierunkiem odjazdu. Bardzo ułatwia do pracę dyżurnego. Lecz niestety odkryłem, że raz umieszczonych tabliczek nie można edytować. Przydałaby się taka drobna zmiana.

Pozdrawiam,
Fryderyk

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #649 dnia: 27 Lipiec 2014, 00:53:41 »
Ja tam po jednym ,,wirtualnym dniu" w Liskowie, kładę kartkę tylko z godziną odjazdu... Nie ma na tyle pociągów (osobowych, bo to o nich zdarzało mi się czasem zapominać) rozpoczynających bieg w Liskowie żeby było to potrzebne... No i trochę realizmu; na zwykłej nastawni nie ma opcji ctrl+z ;) a jak chcesz kartkę na pulpit to też trza nową napisać...

Jeśli już wolałbym mieć w radiu komende ala ,,wjazd się robi" - często ja już układam on woła, a zanim się wyświetli minie chwila i głupio mówić ,,podany!"

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #650 dnia: 27 Lipiec 2014, 09:06:12 »
Hmm. Sprawa się rypła, na torze 13 mam 88422, odjazd do Tw 8:43. Na torze 4b stał inny skład i zamiast przebieg do Tw ustawić się po innym torze, to został podany semafor dla pociągu z toru 4b.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #651 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:01:53 »
Dla tego lepiej lecieć po jednym przebiegu :)... Przekaźniki układają tak jak mają napisane (zaprojektowane), niezależnie czy tor wolny czy zajęty i nie jest to błąd :)
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2014, 11:03:38 wysłana przez TaKeT »

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #652 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:14:03 »
Jeśli już wolałbym mieć w radiu komende ala ,,wjazd się robi" - często ja już układam on woła, a zanim się wyświetli minie chwila i głupio mówić ,,podany!"
Właśnie, "wjazd podany" nie użyłem nigdy ani razu, zakładając, że mech ma oczy i widzi kiedy jest podany. Po za tym AI i tak jedzie z max prędkością i w minimalnej odległości rozpoczyna hamowanie. W razie podania sema luzuje i jedzie dalej. Stąd jeżeli już używam, to "na razie bez wjazdu". Może zamiast "wjazd podany" dać odpowiedź na zapytania innych post. co z poc. stojącym pod wjazdem. Wiem, to nie ta kolumna, bo to w radiotelefonie, ale może by się jakoś dało.
Hmm. Sprawa się rypła, na torze 13 mam 88422, odjazd do Tw 8:43. Na torze 4b stał inny skład i zamiast przebieg do Tw ustawić się po innym torze, to został podany semafor dla pociągu z toru 4b.
Dlatego kiedyś tam skorzystałem z nastawiania przebiegowego jako nowinki, ale zrezygnowałem i teraz każdą wajchę układam indywidualnie. Nieraz jest to szybciej niż przebiegowe.

Offline TaKeT

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
  • Skąd: X
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #653 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:27:34 »
@ Nie no, tak na serio? ;)  Przebiegowe zawsze będzie szybsze tylko przy wyjazdach na TW z 11,13,15 trzeba pamiętać żeby dać na 2a a potem z 2a na TW... No i możliwość ,,podwieszenia" przebiegu jest dla mnie bardzo ważna, przydaje się to przy oblocie składu...


Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #654 dnia: 27 Lipiec 2014, 11:57:24 »
Panowie, toście mnie zaskoczyli. Zawsze jak miałem kilka składów, to ustawiałem przebieg i po kolei się ustawiały. Zresztą te dwa tory, z których jest możliwość jazdy do Lr coś mają pokręcone. Puszczałem skład do Lr z 15, a przebieg się ustawił z 13.
Edit. Do czasu jak nie umiałem nastawiać przebiegów, też to robiłem ręcznie, ale teraz to przelot Tw -> Wi nastawiam 2 przyciskami i nie czekam, kiiedy dadzą pozwolenie i rogatki opadną.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2014, 12:00:25 wysłana przez taper »

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #655 dnia: 27 Lipiec 2014, 16:26:03 »
Samoczynne nastawianie przebiegów ma "zaprogramowane" tylko jedne drogi przebiegu. Jest to najczęściej ujęte w RTS, tak wiec ISDR powinien wiedzieć, że takowy się nastawi.
Autor Liskowa stwierdził, co słusznie, że wjazd i wyjazd na tory 11, 13 i 15 z i do Testowa odbywać sie ma po torze 4b. Nie jest to tor główny dodatkowy, a główny zasadniczy, co jest dosyć sporą różnicą.

To samo tyczy się wjazdów i wyjazdów z i do Rynku. Także odbywają się przez tor główny zasadniczy nr 13.

Offline taper

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
  • Skąd: D29-26 43km
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #656 dnia: 27 Lipiec 2014, 18:01:49 »
Dzięki @Maku za naukę.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #657 dnia: 27 Lipiec 2014, 21:36:40 »
Samoczynne nastawianie przebiegów ma "zaprogramowane" tylko jedne drogi przebiegu.

Raczej nastawianie przebiegowe ;) W urządzeniach E, nie ma wariantów.
Nastawianie "samoczynne" to raczej samoczynność w torach głównych.
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #658 dnia: 28 Lipiec 2014, 00:36:54 »
No już, już...
Nie nabijać się mi tu proszę ze mnie :-P

Ważne, że każdy załapał o co chodzi.  :-D

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #659 dnia: 28 Lipiec 2014, 08:34:06 »
No już, już...
Nie nabijać się mi tu proszę ze mnie :-P

Ważne, że każdy załapał o co chodzi.  :-D

Nie, no nie nabijam się. Tylko pasuje, żeby młodzi adepci sztuki rozróżniali pojęcia  :P
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.