Autor Wątek: Lisków - Dyskusja (archiwalne)  (Przeczytany 964493 razy)

Offline krzychu2407

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Manewrowy
    • Zobacz profil
  • Skąd: Oświęcim
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #705 dnia: 25 Sierpień 2014, 12:05:03 »
No tak. Ale chodzi mi o to jeśli sam tworzę rozkład i w rubryce W4 wpiszę 0-nigdzie się nie zatrzymuje, 1-zatrzymuje się na większych stacjach, 2-zatrzymuje się wszędzie. Jeśli chodzi o Lisków i wpisze tam gdzie trzeba cyfrę jeden to skład i tak przelatuje przez Lisków bez zatrzymania. Z kolei wpiszę cyfrę dwa jak to mają wszystkie osobówki to głupio to trochę wygląda że TLK z 13 wagonami na haku zatrzymuje się gdzieś w polach...

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #706 dnia: 25 Sierpień 2014, 12:35:04 »
Małe pytanie: w usterkach znajduje się tarcza Tm202. Ja jestem ślepy, czy takiego sygnalizatora nigdzie nie ma?

Offline marek_n0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wołów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #707 dnia: 25 Sierpień 2014, 13:51:32 »
Ta tarcza Tm202 to jest jako tarcza Tz1 na SPEDPOL-U.

Offline dp116

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #708 dnia: 25 Sierpień 2014, 14:17:04 »
Ta tarcza Tm202 to jest jako tarcza Tz1 na SPEDPOL-U.
A, ok. Dzięki  :)

Offline MaKu

  • Moderator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 565
  • Starszy Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #709 dnia: 25 Sierpień 2014, 15:46:26 »
No tak. Ale chodzi mi o to jeśli sam tworzę rozkład i w rubryce W4 wpiszę 0-nigdzie się nie zatrzymuje, 1-zatrzymuje się na większych stacjach, 2-zatrzymuje się wszędzie. Jeśli chodzi o Lisków i wpisze tam gdzie trzeba cyfrę jeden to skład i tak przelatuje przez Lisków bez zatrzymania. Z kolei wpiszę cyfrę dwa jak to mają wszystkie osobówki to głupio to trochę wygląda że TLK z 13 wagonami na haku zatrzymuje się gdzieś w polach...

A muszą się zatrzymywać? Nie. Twórcy stwierdzili, że skoro zatrzymuje się w Testowie, nie ma sensu, by zatrzymały się w Liskowie.
Zresztą. Temat był już poruszany owego czasu.
Wielkość stacji nie oznacza wielkości pracy eksploatacyjnej.

Offline Droznik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pandionowo
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #710 dnia: 27 Sierpień 2014, 10:50:55 »
No tak. Ale chodzi mi o to jeśli sam tworzę rozkład i w rubryce W4 wpiszę 0-nigdzie się nie zatrzymuje, 1-zatrzymuje się na większych stacjach, 2-zatrzymuje się wszędzie. Jeśli chodzi o Lisków i wpisze tam gdzie trzeba cyfrę jeden to skład i tak przelatuje przez Lisków bez zatrzymania. Z kolei wpiszę cyfrę dwa jak to mają wszystkie osobówki to głupio to trochę wygląda że TLK z 13 wagonami na haku zatrzymuje się gdzieś w polach...

Sezonowy Kołobrzeg - Bielsko Biała/Przemyśl stacja Wrocław Mikołajów ostatnie wagony (sypialne) zatrzymują się na moście do peronów jakieś 15-30 metrów. Można? Można:)
Pracuję w firmie, która wstydzi się swoich pracowników.

Offline Andrev

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #711 dnia: 27 Sierpień 2014, 14:24:46 »
No tak. Ale chodzi mi o to jeśli sam tworzę rozkład i w rubryce W4 wpiszę 0-nigdzie się nie zatrzymuje, 1-zatrzymuje się na większych stacjach, 2-zatrzymuje się wszędzie. Jeśli chodzi o Lisków i wpisze tam gdzie trzeba cyfrę jeden to skład i tak przelatuje przez Lisków bez zatrzymania. Z kolei wpiszę cyfrę dwa jak to mają wszystkie osobówki to głupio to trochę wygląda że TLK z 13 wagonami na haku zatrzymuje się gdzieś w polach...

Sezonowy Kołobrzeg - Bielsko Biała/Przemyśl stacja Wrocław Mikołajów ostatnie wagony (sypialne) zatrzymują się na moście do peronów jakieś 15-30 metrów. Można? Można:)

Ale tam w uwagach jest, że za podróżnych na peronach krótszych niż długość pociągu odpowiadają pracownicy PKP Intercity, więc luz.

Offline piotrek_wiedenka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z kątowni.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #712 dnia: 04 Wrzesień 2014, 13:17:06 »
Kolejny mały błędzik. Przy podawaniu semafora C na tor 2a i następnie semafora L na tor 2b ten pierwszy wyświetla sygnał S13 chociaż L wskazuje S9. C powinien wskazywać S11 czego nie ma w symulacji. Więcej w załączniku.
-Mechaniku jazda na Sz.
-Dobrze.
-Podałam, świeci?
-Świeci, nie świeci, świeci, nie świeci, świeci, nie świeci.

Offline marek_n0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wołów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #713 dnia: 05 Wrzesień 2014, 11:37:05 »
A ja nie potwierdzam. Sprawdzałem i u mnie normalnie C wskazuje S11 a L wskazuje sygnał S9. Trzeba chyba wezwać komisje.

Offline EN57-002

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 770
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chorzów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #714 dnia: 06 Wrzesień 2014, 14:28:09 »
W wersji Lisków 130813, gdy wyświetlę na sem.L zezwalający na 2b, przy następnym stój, to wychodzi S9, a na sem C  na tor 2a wychodzi S11 więc się zgadza.

Offline octanq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Szczecin
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #715 dnia: 09 Wrzesień 2014, 22:34:10 »
W głównym oknie programu brakuje mi paska zakładek z podglądem terenu/radiołącznością/rozkładem jazdy. Jak wiadomo uniemożliwia to prowadzenie ruchu, więc czy ktoś wie gdzie to się ukryło?

U mnie (Win7) było to samo. Miałem wielkość czcionki systemowej 125%. Jeżeli masz tak samo, to zmień na 100%. (Prawym na pulpit>Rozdzielczość>Zmień wielkość tekstu...)

Offline raziel1985

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kopydłowo
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #716 dnia: 15 Wrzesień 2014, 14:55:57 »
Witam mam takie pytanko dlaczego nie moge utwierdzic drogi jak chce wypuscic pociag ktory odjezdza 0 06.03 wilamowice powiadomione droga ulozona a na semaforze nie moge podac sygnalu do jazdy pociagu. Prosze o pomoc.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #717 dnia: 15 Wrzesień 2014, 16:57:18 »
A rogatki zamknięte, blokada obsłużona, rozjazdy ułożone? Klikasz na przycisk od semafora, czy od semafora i tor? Bo może masz włączone przebiegowe nastawianie...
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline marek_n0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wołów
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #718 dnia: 17 Wrzesień 2014, 18:12:56 »
Po zgłoszeniu  posterunkowi  (obojętnie, któremu) usterki na przejeździe, pociągi jadące od tego posterunku nie reagują na ograniczenia wprowadzone na danym przejeździe. Ale jeżeli przed przejazdem jest postawiona tarcza ostrzegawcza przejazdowa, która wskazuje sygnał Osp1, to pociągi zmniejszają prędkość do 20km/h. Podczas odwoływania usterki na przejeździe, który znajduje się na szlaku do/z Wilamowic
lub/i Liskowa Miasta wyskakuje błąd.

Offline greg86

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 133
    • Zobacz profil
  • Skąd: Największe miasto bez kolei pasażerskiej w Europie
Odp: Lisków - Dyskusja 2
« Odpowiedź #719 dnia: 18 Wrzesień 2014, 08:29:16 »
Potwierdzam błąd z odwoływaniem, taki sam jak w poprzedniej wersji.