Autor Wątek: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012  (Przeczytany 18921 razy)

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Do pobrania nowa wersja w załączniku ;)

Przedstawiam Wam moją wizję rozkładu dla Testowa :)

W paczce znajdują się:
- oczywiście rozkład;
- opis rozkładu;
- dodatkowe informacje do rozkładu, takie jak np.: plan przejść EZT/szynobusów, wykaz skomunikowań, plan przejść lokomotyw, plan przejść składów wagonowych pociągów pasażerskich czy plan pracy manewrowej pociągów liniowych i zdawczych;
- cztery pliki z zapisem stanu gry, umożliwiające z poziomu symulatora (zakładka Symulacja -> rozpocznij od...) rozpoczęcie gry o 6:00 i 18:00 w poniedziałek lub sobotę.

Proszę nie zgłaszać błędu około godziny 0:00. Tak ma być, to tzw. jazda równoległa. Przed rozpoczęciem symulacji zalecam przeczytać opis rozkładu. Zawartość paczki proszę wypakować do folderu z plikami do Isdr.

Życzę miłego dyżurowania na stacji Testowo :)

Proszę o komentarze (na tak i na nie) dotyczące zamieszczonego rozkładu, proszę zgłaszać wszelkie błędy i niedociągnięcia, błędy w opisie czy w informacjach dodatkowych do rozkładu (jeśli się znajdą) ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2012, 08:16:04 wysłana przez Cezar »
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline mechatronik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
  • Maszynista pojazdów trakcyjnych, rewident taboru
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź/Poznań/Ruda Śl.
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 26.09.2012
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2012, 00:18:55 »
Tak na "dzień dobry" czy postój 14 minut dla 863410 gdzie jest zmiana czoła i dołączanie grupy wagonów to nie za krótko? ;) Przecież trzeba maszyną skład oblecieć, ktoś musi nastawić wagony, połączyć ale przede wszystkim trzeba zrobić próbę hamulca. Do tej pory jak dostawałem rozkład jazdy i gdzieś zmieniałem czoło to miałem minimum 30min. A co dopiero w przypadku gdy były przewidziane jakieś prace manewrowe… Idąc na kompromis dałbym z 30 min na tą robotę bo 14 to jak dla mnie zdecydowanie za krótko.

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2012, 08:17:44 »
Bardzo cenna uwaga, dzięki :) Tylko, że tam było 27 minut na tą zmianę czoła. Nie wiem dlaczego postój zamówiony wynosił 14 minut, mój błąd. Zwiększyłem do 29 minut, więcej dać nie mogę, bo tam ciasno z rozkładem :) Nowa wersja w załączniku powyżej :)
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline santiago

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik 2012, 21:51:40 »
Witam,

używając programu z nowym rozkładem, zauważyłem że z kierunku SLA, SLB, SLC nie dojeżdżają do mnie żadne pociągi. Czym to może być spowodowane? W symulacji mam już godzinę 15:01 a z tamtego kierunku od 06:00 nie dojechał do mnie żaden pociąg.

Przeglądnąłem debugowanie i tam znalazłem prawdopodobną przyczynę o tajemniczo brzmiącej formule "342245 t=453,04min prior=2".
(Link do zrzutu ekranu stan.bmp http://tiny.pl/hnkx8)
Zastanowiło mnie to, ponieważ pierwszy pociąg z kierunku SLB to właśnie 342245, jednakże nie potrafię rozszyfrować co oznacza cały komunikat i jak może on pomóc w rozwiązaniu problemu.

Program uruchomiłem poprzez wybór rozkładu "Cezar.roz" a następnie wczytałem plik "Cezar_rozklad_pn0600.sav"

z góry dziękuję za pomoc

Offline Pr1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 329
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pr
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik 2012, 22:16:44 »
To może mieć coś do rzeczy.
Dziwne jest to, że u nikogo nie ma takiego problemu. Może dałeś wstrzymanie wyprowadzania pociągów ze strony Ślemienia, a nawet jakby się tak stało i byś teraz (po 9 h w symku) odwołał to byś nie ogarną wszystkich pociągów, więc jak już rozpocznij od nowa i sprawdź.

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Październik 2012, 22:36:15 »
Ja właśnie doradzałem przez PW Koledze odwołanie wstrzymania wypr., ale szczerze mówiąc nie wiem co może być przyczyną.
Spróbuj może zadzwonić do Ślemienia i dać pozwolenie na jazdę dla tego pociągu, co o nim wspomniałeś, że może być winowajcą...
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Październik 2012, 23:33:30 »
Przeglądnąłem debugowanie i tam znalazłem prawdopodobną przyczynę o tajemniczo brzmiącej formule "342245 t=453,04min prior=2".

Tajemnicza formuła wskazuje na to, że pociąg z jakiegoś powodu nie dostał pozwolenia na wyjazd, który miał nastąpić 453 minuty temu (na szlaku dwutorowym powinien dostać automatycznie) - kółko obok numeru powinno być zielone. Napisz jeszcze co się dzieje powyżej, obok "mode=0" - "t=7s" sugeruje że coś tam się zmienia (przy pustym szlaku stan powinien być stabilny), a to może to zakłócać "procesy decyzyjne" AI.

a nawet jakby się tak stało i byś teraz (po 9 h w symku) odwołał to byś nie ogarną wszystkich pociągów, więc jak już rozpocznij od nowa i sprawdź.

Zacząć od nowa można, być może pomogło by zamknięcie i otwarcie toru, ale to nie jest rozwiązanie problemu, tylko jego ominięcie.

Offline jageer

  • Projektant
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1395
  • Podg. Papago
    • Zobacz profil
  • Skąd: wieś Papago.
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2012, 08:25:16 »
Obstawiam, że niektóre składy pasażerskie nie mają uzależnień semafora od godziny odjazdu i automatycznie im nie przechodzą numery ;)
Tak też można mili moi.
Tor zajęty, a wjazd stoi.

Offline santiago

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Październik 2012, 11:06:35 »
Cytat: Pr
Może dałeś wstrzymanie wyprowadzania pociągów ze strony Ślemienia, a nawet jakby się tak stało i byś teraz (po 9 h w symku) odwołał to byś nie ogarną wszystkich pociągów, więc jak już rozpocznij od nowa i sprawdź.
Nie dawałem wstrzymania wyprawiania pociągów ze strony Ślemienia. Zgodnie z instrukcją Autora rozkładu otrzymaną przez PW na wszelki wypadek dałem odwołanie wstrzymania wyprawiania pociągów, jednak to nie poskutkowało. Poza tym wydaje mi się, że wtedy nie jechałby żaden pociąg z tamtego kierunku, a nie wyłącznie te z kierunków SLA, SLB, SLC - czyli tych, o których Kolega Cezar napisał w instrukcji
Cytuj
stacja Ślemień posiada trzy nastawnie dysponujące: Ślemień Towarowy SLA, Ślemień Towarowy SLB i Ślemień Rozrządowa SLC.
Dla pociągów, dla których w rozkładzie widnieje tylko "Ślemień" symulacja jest sprawna.
Rozpocząłem symulację od nowa i problem nie jest rozwiązany. Jedynym rozwiązaniem, które działa z wyżej proponowanych jest dawanie wolnej drogi dla każdego pociągu z kierunku SLA SLB SLC.
(swoją drogą, po 9h symulacji zaczęły się te pociągi zjeżdżać i zrobił się niezły młyn bo kilka usterek wystąpiło w międzyczasie - czyli jeszcze więcej frajdy  ;) )

Cytat: Paweł
Napisz jeszcze co się dzieje powyżej, obok "mode=0" - "t=7s" sugeruje że coś tam się zmienia (przy pustym szlaku stan powinien być stabilny), a to może to zakłócać "procesy decyzyjne" AI.

rejestrator przedstawia taki zapis:
06:30:00.009: [SWDR] 342245 k=True
06:30:00.009: [SWDR] Potw OS 342245 d=0 op=18
06:30:00.009: [Śl] QOdj+ 342245 timer=-58

link do screenu: http://tiny.pl/hk9jm

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Październik 2012, 15:33:41 »
Chyba wiem co jest powodem problemu - na liście "odjazd" widać pociąg 34401, który już miał planowy odjazd, ale nie odjeżdża, bo nie przyjechał powiązany z nim 43400. AI trzyma wszystkie pociągi towarowe żeby nie zablokować szlaku dla 34401. Po kilku godzinach nagle wszystko rusza, bo z powodu zbyt długiego oczekiwania 34401 jest usuwany.

Offline Cezar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
  • Skąd: Choszczno/Szczecin
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Październik 2012, 14:54:17 »
Obstawiam, że niektóre składy pasażerskie nie mają uzależnień semafora od godziny odjazdu i automatycznie im nie przechodzą numery ;)
Co masz na myśli? Jeśli chodzi o pasażerskie to wszystkie mają wpisany semafor :)

Chyba wiem co jest powodem problemu - na liście "odjazd" widać pociąg 34401, który już miał planowy odjazd, ale nie odjeżdża, bo nie przyjechał powiązany z nim 43400. AI trzyma wszystkie pociągi towarowe żeby nie zablokować szlaku dla 34401. [...]
Czyli wina pliku .sav czyli moja ;P Można Paweł jakoś ręcznie usunąć ten 34401 czy muszę te sejwki jeszcze raz stworzyć?
Specjalista ds. transportu Follow Me w Szczecinie :)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Dodatkowy rozkład jazdy dla ISDR Testowo od Cezara; wersja 13.10.2012
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Październik 2012, 15:49:42 »
Usunąć nie da rady. Na przyszłość trochę udoskonalę AI żeby nie czekało na pociąg na który nie ma składu.