Autor Wątek: Nowa stacja  (Przeczytany 13387 razy)

Offline Fryc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bytom
Nowa stacja
« dnia: 16 Październik 2012, 22:23:33 »
Zrobiłem schemat stacji do ISDR. Nie jestem za dobry z informatyki czy mógłby ktoś to posprawdzać czy wszystko działa, dorobić schemat szlaków i stacji oraz rozkład jazdy?. Jak coś to pisać na gg 25986774 lub na Emaila Fryc2@onet.pl

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Offline zolwik

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 219
  • ISEDR - ISE Wr. Brochów
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jelenia Góra/Wrocław
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2012, 22:44:27 »
jak byś poczytał trochę forum to byś dostał odpowiedź na swoje pytania
Trainz

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2012, 22:44:54 »
Tworzenie nowych stacji całkowicie samodzielnie przez użytkowników narazie nie jest i raczej nie będzie możliwe, ponieważ wymaga przeróbek w kodzie źródłowym. Być może dla chętnych udostępniony zostanie komplet narzędzi i wytycznych które pozwolą wykonać część roboty po uzgodnieniu, co to za stacja i jakie materiały są dla niej dostępne - ale narazie nie jest to gotowe, więc nie ma sensu się za to zabierać (nie wiem co za schemat stacji zrobiłeś, pewnie bitmapę pulpitu - bitmapa raczej sama działać nie będzie).

Offline Nastawniczy_Jm1

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Skąd: Białystok
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marzec 2014, 10:27:42 »
Witam,

Swego czasu na forum zamieszczony był odnośnik do programu Station Design, obecnie link jest martwy. Chciałbym zrekonstruować układ torowy zlikwidowanej już stacji rozrządowej na podstawie zdjęć satelitarnych, a tylko ten jako znany mi program dawał taką możliwość. Z tego co wiem istniała również aplikacja, dzięki której można było przetestować pliki *.utr i przeprowadzić uproszczoną symulację pracy skonstruowanej stacji lub górki rozrządowej. Czy te programy nie są już rozwijane?

Pozdrawiam.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kęty
Odp: Nowa stacja
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2014, 10:41:51 »
Edytor układu torowego raczej nie będzie publikowany, ponieważ jest to narzędzie pomocnicze używane przy tworzeniu symulatora i poza tym nie ma konkretnego zastosowania (były jeszcze eksperymenty z eksportowaniem do formatu MaSzyny, ale działało to dosyć kulawo i miało sporo braków) - ze stworzonym układem torowym w zasadzie nie da się nic zrobić bez wchodzenia w programowanie (ewentualnie można przetestować we wspomnianym narzędziu). Gdyby edytor był ogólnodostępny, w kółko byłyby pytania co dalej robić z utworzonymi posterunkami. Ewentualnie mogę udostępnić go zainteresowanym na pw. Narzędzia edycyjne będą w przyszłości udostępniane chętnym do pomocy, kiedy ruszymy z budową nowych posterunków.